Історія хмельницького лікаря, який бачив 7 смертей від COVID-19

Історія хмельницького лікаря, який бачив 7 смертей від COVID-19
Фото Валентина Бавровського
  • Від того, що розповідає Валентин Бавровський, волосся стає дибки. 

  • Хвороба виробляє речі, що не вкладаються у голові медика з 30-річним досвідом роботи. 

  • Каже, інфіковані помирають зі страхом та неминучістю в очах.

COVID-19 - інфекція, яка прийшла у світ неочікувано і нажахала мільйони людей. Вона забирає життя не питаючи ні статусу, ні регалій. Їй байдуже скільки людині років, чи має вона родину, незавершені справи та жагу до життя. Пацієнти він COVID-19 - помирають страшно. Ні вони не корчаться від болю і не кричать в гарячці, вони просто дивляться на свого лікуючого лікаря очима повними страху, відчаю та розуміння неминучості. 

І з кожним таким поглядом медик переживає власну драму. Трагедію, яка супроводжуватиме його протягом усього життя. Такі слова журналістам vsim.ua сказав направду героїчний чоловік. Це завідуючий реанімаційного відділення інфекційної лікарні Валентин Бавровський. 

"За 30 років такого не бачив"

Все життя він присвятив медицині. За 30 років роботи в інфекційній лікарні врятував десятки життів та бачив не одну смерть. Каже, те, що відбувається з деякими пацієнтами, які потрапляють в реанімацію через коронавірус, не вкладається в голові. Стан погіршується різко, за 2-3 години. В багатьох відмовляють органи, починається сепсис, згорають легені. І весь цей час людина перебуває у свідомості та ясно розуміє, що от-от її серце зупиниться. 

Відео дня

За словами Валентина Бавровського, це не чергова страшилка чи якийсь фейк. Це хвороба, яку він досі не бачив. Досвідом роботи з хворими на COVID-19 лікар поділився, щоб кожен хмельничанин усвідомив небезпеку, не прогавив перші симптоми та відсунув якомога далі свій скептицизм. 

Фото Валентина Бавровського

За час пандемії до реанімаційного відділення інфекційної лікарні потрапило 24 пацієнти. Більшість щасливо побороли COVID-19. Однак у 7 випадках, попри всі старання медиків, пацієнтів не вдалося врятувати. За словами завідуючого реанімаційним відділенням, були серед них випадки, які він досі не може збагнути. Здавалося б, людина не мала супутніх патологій, була молода та здорова, а її життя обірвалося за кілька годин. А ті, хто надходив до медзакладу вкрай важкі із купою хвороб, вже давно вдома. 

"Стан погіршується за 2-3 години"

За словами лікаря, критичний розвиток хвороби призводить до смерті. Перед нею всі пацієнти перебувають у свідомості. Декому навіть стає краще і він починає самостійно дихати, але це все обман. За кілька годин такого пацієнта не стає. Критичний розвиток хвороби супроводжується інфекційним шоком та сепсисом практично всіх органів та систем. До смерті приводить поліорганна недостатність.

Найчастіше, за словами медика, до його відділення потрапляли пацієнти з COVID-19, які мали цукровий діабет та ожиріння. У зоні ризику - пацієнти із серцевими та дихальними хворобами. Таких доводиться лікувати довше. На щастя, в більшості позитивний результат і пацієнти, хоч і довше, але все ж таки одужують. 

“З кожною смертю пацієнта вмирає лікуючий лікар”

Все, що Валентин Бавровський побачив за час роботи із хворими на коронавірус, залишиться в його пам’яті назавжди. Каже, що кожного разу доводиться переборювати страх та заходити до палати з посмішкою, адже таке покликання він обрав для себе сам і ще жодного разу не пошкодував, що носить звання лікаря. 

Кожен робочий день лікаря завершується душем та ретельною дезінфекцією. В лікарні він має змінний одяг, у якому виходить з медзакладу. А кожні 5 днів медикам проводять ПЛР-тести. Адже вдома на декого чекають близькі.

Багато лікарів та медсестер інфекційної, за словами Валентина Бавровського, відправили дітей, чоловіків чи дружин до родичів у село і живуть самі. Практично не виходять з дому, а іноді й ночують на робочому місці. Чоловік з нетерпінням чекає того дня, коли пандемія буде далеко позаду. Також закликає усіх хмельничан берегти своє здоров’я, вчасно звертатися до медиків і цінувати кожну хвилину з сім’єю. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (140)
  • Олександра Близнюк

    Довголіття в здоров'ї !
  • Саша

    Вже небрешіть л
  • Алла Корніюк

    Щиро вдячні вам за  таку роботу.Що працюєте  за мізерні кошти .з такими хворими.
  • Алла Корніюк

    Щиро вдячні вам за  таку роботу.Що працюєте  за мізерні кошти .з такими хворими.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
16:29 Двоє чоловіків загинули у пожежі на Хмельниччині 15:37 Епідситуація погіршується: на Хмельниччині 122 освітні заклади перейшли на «дистанційку» 14:56 Заліз на балкон і вкрав генератор: хмельничанину загрожує тюрма 14:08 «На щиті» повернувся 34-річний Валентин Скрипник: спогади про захисника з Кам’янеччини photo_camera Від читача 13:11 У Хмельницькому відбулась регіональна презентація каталогу виробників 13:41 Зарплата до 74 тисяч гривень: перелік вакансій у Хмельницькому 13:11 Спортсмени з Хмельниччини здобули ще дві медалі на «Іграх Нескорених» 12:30 9 вбивств та 3 зґвалтування: які злочини розкривали у Хмельницькій громаді минулого року 11:42 Мера Старокостянтинова оштрафували за преміювання своєї нареченої 10:20 Судитимуть водія вантажівки, який на смерть збив 78-річного чоловіка 09:10 Кращі голи чемпіонату Хмельницького з футзалу: нова підбірка (ВІДЕО) 08:45 Нічна тривога на Хмельниччині: збили 3 «шахеди» 08:30 Курс валют у Хмельницькому на 14 лютого 20:58 На Хмельниччині 14 лютого прогнозують сніг 20:12 У Хмельницькому 14 лютого вимикатимуть світло на 18 вулицях (АДРЕСИ) 19:42 Не стало чотирьох військових з Хмельниччини. Наймолодшому – 22 photo_camera 19:07 У Хмельницькій міськраді відбулося засідання виконкому: які рішення ухвалили 18:29 Президент Зеленський відвідав Хмельницьку АЕС: яка мета візиту 17:51 Двоє колишніх поліцейських отримали вирок у Старокостянтинові. Деталі справи 17:03 У Хмельницькому ТЦК чоловік скоїв самогубство
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up