На Хмельниччині епідемія ГРВІ: скільки людей захворіли?

- Більша частина хворих — діти.
Протягом останнього епідемічного тижня, 10-16 лютого, до медичних закладів Хмельницької області звернулися 10 598 осіб, які мали симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції. Більшість пацієнтів, які зверталися за медичною допомогою — 62,5% — складають діти. Такі дані під час брифінгу сьогодні, 18 лютого, озвучив директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич. Порівняно з попереднім тижнем, 3-9 лютого, кількість хворих зросла на 1720 осіб.
Лабораторно встановили наявність:
- 38 випадків грипу B
- 12 випадків грипу A
- 4 випадків COVID-19
Переважно захворюваність ГРВІ нині зумовлена циркуляцією вірусів грипу A і B, респіраторно-синцитіальним вірусом та риновірусом. Інтенсивний показник захворюваності, за словами Миколи Габрикевича, складає 864,7 випадку на 100 тисяч осіб. Епідемічний поріг нині перевищений на 36%.
За тиждень до медичних закладів госпіталізували 326 пацієнтів. Серед них 166 складають діти, в тому числі:
- 0-4 роки — 55
- 5-14 років — 95
- 15-17 років — 16
При цьому теперішню епідемічну ситуацію Микола Габрикевич оцінює як кращу, ніж та, що була минулого року. Значно зменшилася захворюваність на COVID-19. Це зумовлено перш за все наявністю імунітету в мешканців області та вакцинацією.
За даними станом на початок дня 18 лютого, на дистанційне навчання в області перевели 120 закладів освіти. До цієї кількості включені ті установи, які перейшли частково, окремими класами. У Хмельницькому 18 лютого на дистанційне навчання переведені всі учні ліцею №12, один клас ліцею №10 та шість класів гімназії №22.
Як розповів Микола Габрикевич, закладам освіти області рекомендують дотримуватися комплексного плану заходів з профілактики ГРВІ. Перш за все йдеться про те, що у випадку наростання захворюваності слід переходити на дистанційне навчання щонайменше на тиждень. Це пов'язано з тривалістю інкубаційного періоду (до 48 годин) та тривалістю захворювання (до 7 днів).
Для профілактики захворювання на ГРВІ мешканцям області рекомендують уникати скупчень людей, частіше мити руки, нормально харчуватися, вести здоровий спосіб життя, робити провітрювання й вологе прибирання у приміщеннях та вакцинуватися. Щеплення можна робити у будь-який період епідемічного сезону — як на початку, так і ближче до кінця. У випадку появи симптомів захворювання звертатися до лікаря, вдягати маску й змінювати її кожні 3-4 години, за можливості перебувати вдома в окремій кімнаті.
Як розповів Микола Габрикевич, піковий період захворюваності на ГРВІ в області починається в кінці січня та закінчується у першій половині березня. Як і раніше, на Хмельниччині захворюваність зростає та спадає, «рухаючись» з півночі на південь.
Читайте також:
- Епідситуація погіршується: на Хмельниччині 122 освітні заклади перейшли на «дистанційку»
- На Хмельниччині можуть ввести «локальний карантин»
- Хмельниччина перевищила епідпоріг захворюваності на ГРВІ та грип
- Карантин і дистанційне навчання: дізнались про ситуацію в школах на Хмельниччині
- Ткач, Гесаль і Гарбузюк: скільки у 2024 заробили головні медики Хмельницького (ІНФОГРАФІКА)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.