На Хмельниччині стрімко зростає захворюваність на кір

- Майже всі хворі — діти.
- Більшість з них не були вакциновані
У 2025 році на Хмельниччині спостерігається серйозне загострення епідемічної ситуації з кору. Про це повідомив генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, головний державний санітарний лікар області Микола Габрикевич.
За його словами, лише за перші шість місяців 2025 року в області зареєстровано 31 випадок захворювання на кір. Для порівняння: за аналогічний період минулого року було зафіксовано лише 3 випадки. Тобто ситуація погіршилась у понад десять разів.
Особливе занепокоєння викликає те, що серед хворих — переважно діти. Із 31 випадку — 21 стосується саме дітей. Причому дві третини всіх, хто захворів, не були щеплені проти кору.
Найбільше випадків виявлено у місті Хмельницькому — 25. Ще по два випадки зафіксовано у Старокостянтинівській та Дунаєвецькій громадах, і по одному випадку — у Чемеровецькій та Новоушицькій.
У липні вже зареєстровано дві нові підозри на кір серед дітей — у Дунаєвецькій та Шепетівській громадах. Серед них є одна дитина, яка була вакцинована.
Чому так сталося?
Як пояснив Микола Габрикевич, однією з головних причин такого зростання захворюваності є низький рівень охоплення щепленнями серед населення. Через це формується недостатній колективний імунітет. А ще кір має циклічний характер — це означає, що кожні кілька років хвороба повертається з новою хвилею.
Крім того, ситуацію ускладнює і той факт, що в сусідніх з Хмельницькою областях також фіксують високий рівень захворюваності на кір.
Що потрібно знати про кір
Кір — це одне з найзаразніших інфекційних захворювань у світі. Якщо поруч з хворим опиниться людина без щеплення, то ймовірність захворіти становить 9 із 10. Найбільш вразливі до інфекції — діти без щеплень.
Інкубаційний період (від моменту зараження до перших симптомів) триває 10–12 днів. Вірус кору може залишатися в повітрі або на поверхнях ще протягом двох годин після того, як хворий покинув приміщення.
Кір може спричинити серйозні ускладнення, серед яких:
- пневмонія (запалення легень);
- отит (вушна інфекція);
- енцефаліт (запалення мозку);
- у деяких випадках — смерть.
Як захиститися?
Специфічного лікування від кору не існує. Найкращий і єдиний надійний спосіб захисту — вакцинація, наголошує лікар.
В Україні діти безкоштовно отримують вакцину КПК (проти кору, паротиту і краснухи). Вона безпечна, перевірена і забезпечує довготривалий захист.
Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, кожна дитина має отримати дві дози вакцини:
- першу — у 12 місяців;
- другу — у 6 років.
Микола Габрикевич додає, що щеплення дозволяє сформувати імунітет, що захищає не тільки конкретну людину, а й громаду загалом.
Читайте також: На міському пляжі Хмельницького небезпечно купатися – МОЗ
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Микола МарковськийВаленина Нечипорук та Юлія Діхтярук, судячи з їх коментарів, вже перехворіли з ускладненням. Тому так важлива вакцинація. Не будьте як Валенина та Юлія.
-
Валенина НечипорукМабуть вже треба якусь ,,факцинацію" провести на дітях. Появиласьнова,гріха не боїтесь брехуни?Юлія Діхтярук reply Валенина НечипорукВалентина Нечипорук вбивають всіх будь яким способом
-
Юлія ДіхтярукБрехня
-
Валентина БагінськаУжас