На Хмельниччині зменшилася кількість щеплених від правця та дифтерії

-
Кому і чому необхідно щепитися?
Наднизькі рівні охоплення щепленнями проти дифтерії та правцю серед дорослих спостерігається на Хмельниччини.
Цьогоріч вакциновано майже 18 тисяч осіб, що на 22,7 % менше, ніж за 6 місяців 2021-го, інформують у Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
На майже 10%, порівняно з торішнім, знизився й рівень імунізації серед 16-річних осіб.
А ось серед малят від року – зріс. Упродовж 6 місяців щеплено 43,8% крихіток, що на 6,7% більше, ніж торік.
У МОЗ наголошують: щеплення проти дифтерії і правця належать до переліку тих, які людина має робити не лише в дитячому віці, а й періодично повторювати упродовж усього життя.
Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, вакцинацію від дифтерії і правця здійснюють:
-
у 2, 4, 6 та 18 місяців
вакциною, яка захищає одразу від трьох захворювань: дифтерії, правця й кашлюка. Для цього використовують вакцини АаКДП (з ацелюлярним, тобто безклітинним, кашлюковим компонентом) або АКДП (з цільноклітинним кашлюковим компонентом). Обидві вакцини є неживими, проте формують стійкий імунітет до хвороб;
-
у 6 (ревакцинація)
вакциною АДП (без кашлюкового компонента);
-
у 16 років, у 26 – і кожні 10 років (ревакцинація) вакциною АДП-м (зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів).
Перевірте, чи робили ви щеплення проти дифтерії і правця упродовж останніх 10 років, якщо вам уже виповнилося 26 років. Надолужте пропущену вакцинацію якомога швидше – це може врятувати вам життя.
Якщо у дитинстві ви не вакцинувалися або дані про вакцинацію неможливо підтвердити, для повноцінного захисту вам потрібно отримати мінімум три дози вакцини проти правця і дифтерії (АДП-М) – спочатку першу дозу, через місяць – другу, через шість місяців після другої – третю.
Читайте також:
У Хмельницькому видавали фальшиві COVID-сертифікати. Причетні лікарі та військовий
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.