На столі лежав ніж, а в руках біблія: приголомшливі історії людей, які борються із нарко- та алкозалежністю

На столі лежав ніж, а в руках біблія: приголомшливі історії людей, які борються із нарко- та алкозалежністю
  • До реабілітаційного центру потрапляють і після 20 років залежності. 
  • Підсідають на голку, амфетамін чи спайси ще в школі. 
  • Як повертаються до нормального життя після залежності, бачили журналісти vsim.ua.

Майже рік тому неподалік від Хмельницького з'явився реабілітаційний центр для людей, які страждають на різні види залежності. Створила його громадська організація “Краще життя плюс”. Заклад має унікальну методику лікування. Вона дозволяє перетворити залежну людину в наставника та змінює її світогляд. Лікують тут переважно нарко- та алкозалежних, рідше звертаються ігромани. Заклад знаходиться за 18 кілометрів від міста. А своїм інтер’єром руйнує всі стереотипи. 

За ворітьми панує домашня затишна атмосфера. А пацієнтів закладу та їхніх родичів зустрічає грайлива маленька собачка Жучка. До речі, з нею слід бути обережними, адже в мінливу погоду свої лапки на одязі точно залишить. На території розташований дерев'яний будинок, де живуть пацієнти протягом періоду реабілітації. Для них тут створені всі умови, є навіть баня. 

Будинок для пацієнтів

Одночасно в закладі може перебувати 14 осіб. Приймають на реабілітацію лише повнолітніх. Є серед пацієнтів і чоловіки, і жінки. Останніх, каже керівник центру Ігор Устименко, вилікувати найважче. Особливо, коли мова йде про алкогольну залежність. 

Відео дня

На реабілітацію до центру всі приходять добровільно. Саме ця умова є ключовою в процесі одужання, зазначає Ігор Устименко. Адже, за словами керівника закладу, їхня діяльність спрямована на зміну світогляду, цінностей та духовних якостей залежних. 

У закладі допомагають усім: від “першопрохідців”, які вживають наркотики 2-3 місяці до людей з 20-річним досвідом. Є тут навіть колишні пацієнти Скаржинців. 

Наприклад, історія хмельничанина Ігоря - на перший погляд схожа на сюжет якогось серіалу. Адже уявити те, через що пройшов хлопець, складно. Особливо, коли перед тобою сидить цілком адекватна та розсудлива людина. Такий Ігор зараз. А ще кілька місяців тому він проходив лікування у Хмельницькій обласній психіатричній лікарні, що розташована у Скаржинцях. Потрапив туди після “білої гарячки”, мало не забив людину до смерті та виганяв з дому рідну матір. 

"Уявив себе Ісусом"

Ігор, 25 років

Страх. Так Ігор описує своє перше враження від зустрічі з рідними. Хлопець розповідає, що замість найближчих людей бачив якихось демонів. Не проходило це відчуття й по прибуттю у Хмельницький. У місті Ігор із мамою поселилися у квартирі його тітки. Жінка доглядала за мамою в селі, тому жили там удвох. В один момент хлопець просто виставив маму за двері. 

А почалося все ще зі шкільних років. За словами Ігоря, у випускних класах він вперше спробував амфетамін. Згодом, під час навчання у Кам’янці-Подільському, почав курити траву. Довершив справу алкоголь.

"Все починається зі школи"

Більшість пацієнтів центру починали за аналогічною схемою. Тому терапевти закладу систематично проводять виїзні бесіди по різних школах міста та області. Ігор Устименко каже, що під час таких спілкувань залежних бачить відразу. 

Керівник закладу наголошує на важливості підтримки та мотивації. За словами Ігоря, це ключ до одужання. Як приклад розповідає про своїх волонтерів та консультантів. 

"Мотивувало кохання"

Один із них Валерій. Чоловік у центрі вже 6 місяців. Йому 33 роки. І 17 із них він був наркозалежним. Валерій - це гордість закладу. За словами керівника центру, чоловік досить швидко почав відновлюватися і своїми результатами приємно здивував наставників. 

Тепер Валерій сам допомагає іншим. Він волонтер. Тобто після курсу реабілітації залишився в реабілітаційному центрі на добровільній основі. Живе також на території в окремому будинку для персоналу. Подолати хворобу вирішив заради коханої, яка з нетерпінням чекає його вдома. 

Валерій, 33 роки

Поборов залкжність і почав допомагати іншим

Миколу також мотивувало кохання. З наркозалежного хлопця він став кваліфікованим співробітником центру. Тут він на посаді консультанта та отримує зарплатню. Після волонтерства пройшов курси підготовки в столиці. Постійно відвідує навчання та тренінги. А своїм прикладом мотивує новачків. 

Микола, 25 років

Фізично вилікувати легше

Фізично поправити здоров’я залежним вдається за місяць-два. Головне, за словами керівника центру - психологічна реабілітація. Терапія психологічна іноді затягується і тут без допомоги рідних - нікуди.  Саме тому в центрі займаються і з родичами пацієнтів. З ними двічі на тиждень у центрі проводять бесіди та вчать спілкуватися із близькою людиною по-новому. Це надзвичайно важливо, каже Ігор Устименко, адже більшість пацієнтів вперше спробували наркотики чи алкоголь саме через проблеми в родині. 

Наразі в центрі знаходиться 12 осіб. Переважно це жителі міста та області. Серед мешканців Хмельницького переважає наркотична залежність, серед інших - алкогольна. В лавах пацієнтів одна дівчина. У неї в кімнаті широке двоспальне ліжко та велике дзеркало. В іншому умови такі ж, як і у всіх. В закладі дотримуються чіткого розпорядку дня. Прокидаються о 08:00, далі зарядка, сніданок та заняття з психологами, терапевтами, консультантами. Фізично тут не працюють. Залучають лише до побутових справ. Тобто прибрати за собою зі столу або підмести на території. За словами керівника, це важливо. Адже пацієнт має розуміти, що в соціумі це замість нього ніхто не зробить, тому має бути дисципліна. 

Займаються з пацієнтами переважно в групах. В окремих випадках проходять індивідуальні заняття. Не покидають реабілітованих і після курсу лікування. За стінами закладу терапевти тримають з ними контакт та закликають дзвонити у будь-який час дня і ночі. Адже ризик повернутися до залежності, у того, хто спробував хоча б раз, залишається на все життя.

Територія реабілітаційного центру
Кімната для тренінгів
Кімната, де живуть чоловіки
Спальня для жінок
Тренажерний зал
Кухня
Ванна кімната на першому поверсі
Душ на другому поверсі

Мотиваційні написи на стінах коридорів

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
  • Наталия

    Благодаря специалистам,которые работают в Центрах,наши Дети приобретают смысл в жизни,не берусь писать о Всех!
  • рудницкая людмила

    Прошу Бога,щоб мій чоловік теж пішов туди де йому поможуть вилікуватися. Де він тільки не лікувався,все одно починав пити. А наразі я й не знаю де він,що з ним?!
  • Наталия

    Спасибо организаторам Центров,где Спасают Наших Детей!
  • Віталій Українець

    ловлю себе на думці що ніхто ніколи не боровся з наркотою,а тільки очолювали та кришували.

    як циганок-шахрайок на вокзалі які також збувають дурман!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
20:48 У Хмельницькому 18 вересня не буде світла на 15-ти вулицях (АДРЕСИ) 20:24 Президент нагородив вчителя із Хмельницького почесним званням «Герой-рятувальник року» photo_camera 19:28 Робота у Пенсійному фонді Хмельниччини: список вакансій 18:34 Сварився та погрожував жінці розправою: чоловіку з Шепетівщини загрожує тюрма Від читача 20:16 Операції на серці під ракетними обстрілами | Андрій КЛАНЦА (відео) 18:09 Проігнорував повістку та отримав вирок. Деталі справи мешканця Хмельниччини 17:52 Яйця дорожчають: порівнюємо ціни у Хмельницькому 17:14 У Подільських Товтрах спеціалісти зафіксували замор риби (ФОТО) 16:39 Собака хмельницького військового рік жила в Маріуполі. Історія порятунку Афіни photo_camera 16:22 Так хотів служити, що пішов красти: суд розглянув справу ярмолинчанина 15:57 Помер хмельницький боксер Аркадій Карцан. Йому було 25 15:25 Вакансії у хмельницькому «Електротрансі»: кого шукають і яка зарплата 14:44 На Хмельниччині від COVID-19 померла людина 14:22 300 доларів за рішення ВЛК. Судили лікарку з Кам’янця-Подільського 13:30 Де не буде води у Хмельницькому 18 вересня (АДРЕСИ) 13:00 У Ярмолинцях водій збив 7-річну дитину, яка переходила дорогу 12:47 У Ярмолинцях шестиразовий засуджений після виходу з в'язниці вкрав 140 тисяч 12:23 На Кам'янеччині шахраї обманули 35-річного чоловіка на понад 11 тисяч гривень 11:20 ОВА передала допомогу для 3-ї окремої танкової Залізної бригади 10:43 У Хмельницькому відбудеться ярмарок з нагоди Дня міста
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up