Панацеї ще не придумали: як врятуватись від осінньої алергії

Панацеї ще не придумали: як врятуватись від осінньої алергії
  • Алергія - хвороба 21 століття

  • Осінь - один із проблемних періодів

  • Що це таке і як з цим боротися?

Найважчим сезоном для алергіків варто вважати весну. Цвітіння дерев та квітів, пилок плодоносних рослин завдають людям з підвищеною чутливістю колосального дискомфорту. Однак, алергія мучить людство не лише навесні. Осіння пора тому не виняток. 

Запаморочення, втрата смаку, сльозовиділення та нежить - якщо від наведених симптомів у вас панічно виникає питання “Може, у мене коронавірус?”, то припиніть. Можливо, ви просто потерпаєте від сезонної алергії.

Що може стати причиною алергії восени

Насправді, причин для осінньої алергії не менше, аніж навесні. Бо, як виявилось, не лише пух та пилок провокує алергенний організм на нежить та сльози.

Відео дня

Бур’ян

Ці рослини викликають не лише неприємні асоціації у бабусь, які вирощують на своїх городах овочі. Найпоширеніші бур’яни - це амброзія та лобода, які починають квітнути у середині серпня, і цвітуть до кінця вересня. У міських зонах пилок із цих рослин може поширюватись сотнями кілометрів. Часом вистачить легенького вітерця, який піднесе пилок на висоту, достатню для вдиху людини. В результаті - нежить та підвищене сльозовиділення. 

Цвіль

Осіння пора - період знижених температур та підвищеної вологості. Волога - улюблене місце для життя цвілі. Особливо така проблема актуальна для мешканців старих будинків, в яких інколи протікає дах та труби. Цвіль пристосовується майже до усіх умов життя: на шпалерах, на ізоляційних матеріалах, килимах, гіпсокартоні тощо - головне аби було волого та сиро. 

Та не лише домашня цвіль небезпечна для здоров’я. Холодна погода змушує опадати листя з дерев, яке під впливом низьких температур та вологи пріє та розкладається. Саме опале листя також є місцем, де швидко розвиваються та розмножуються спори цвілі. Достатньо лише вдихнути осіннього повітря після дощу.

Будь-яка цвіль (домашня чи вулична) викликає у алергіків нежить, утруднення дихання, а інколи навіть бронхіальну астму. 

Пиловий кліщ

Також осінь - період, коли члени родини більше часу проводять вдома. Як результат - більше квартирного пилу, де знайшли для себе прихисток пилові кліщі. Підлога, яка рідко протирається, великі м’які іграшки та килими з довгим ворсом. Усі ці побутові речі сприяють розмноженню кліщів, які, в свою чергу, приносять людині дискомфорт у вигляді висипання, головних болей та чхання.

Харчові продукти

Знижений імунітет - ще одна типова для осені риса. Зменшення вітаміну D, постійна сльота та погане самопочуття стає причиною поступового послаблення роботи імунної системи, яка згодом і перестає допомогати організму опиратись алергії. Результат - цитрусові, горіхи та молочні продукти, які раніше ви споживали спокійно, можуть дати алергічну реакцію.

Як протистояти алергії

Алерголог Катерина Хайдакіна розповідає, що панацеї, яка би врятувала всіх від алергії, ще не винайшли.

А ви стикались із проблемою осінньої алергії?

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Ірина Бортюк

    Це теж короновірус
  • Неля

    кожен вечір і ніч дим, яка алергія....здоровим нема чим дихати
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
20:54 На Хмельниччині очікується потепління: прогноз погоди на 18 січня 20:04 Семеро працівників «Хмельницьктеплокомуненерго» отримали житло 19:12 Йому було 23: у Хмельницькому попрощалися з Богданом Мединським photo_camera 18:28 На будівництво блоків Хмельницької АЕС витратили 1,5 мільярда доларів, — міністр енергетики Від читача 12:33 59 291 пацієнтів отримали медичну допомогу в амбулаторно-поліклінічному відділенні КНП «ХОССЦ» протягом 2024 року 17:17 П’ятьох військових з Хмельницького району відзначили посмертно. Імена 16:12 Через невідому посилку хмельничанка втратила 20 тисяч гривень 15:16 У Хмельницькому відбудеться безкоштовна екскурсія в криївку 14:28 У Хмельницькому попрощались із військовим Валерієм Шевчуком 14:20 Відмінний сервіс та бонуси для пацієнтів: чому варто підписати декларацію із сімейним лікарем у медичному центрі «ПрофіМед» (новини компаній) 13:49 У Хмельницькому збільшили кількість автобусів на маршруті №5 13:05 Загинув ректор торговельно-економічного інституту в Хмельницькому Юрій Телячий 12:31 Викидали, душили, ховали: три історії жінок з Хмельниччини, які намагалися позбутися дітей play_circle_filled photo_camera 11:38 Робота на Хмельницькій АЕС: повний список вакансій 11:08 Смертельна ДТП в Летичеві: біля рибного ринку збили хмельничанина 10:29 До 66 гривень за літр: ціни пального на АЗС Хмельницького 09:29 Нова підбірка кращих голів чемпіонату Хмельницького з футзалу (ВІДЕО) play_circle_filled 09:00 Три «шахеди» збили вночі на Хмельниччині. Уламки шукають 08:30 Курс валют у Хмельницькому на 17 січня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up