Початок навчання буде складним: до батьків і вчителів звернулися медики

Дізнайтеся, як допомогти дитині легко розпочати навчальний процес в умовах війни.
Спершу пандемія коронавірусу, тепер – повномасштабна російсько-українська війна. Напруження, стресу, емоційних гойдалок часто не витримують дорослі, що вже казати про дітей. Свій відбиток накладає й відсутність постійного та повноцінного живого спілкування з однолітками, адже вже тривалий час замість традиційних уроків офлайн – дистанційне навчання.
У Міністерства охорони здоров’я б’ють на сполох. Наголошують: дітям зараз – найскладніше. Просять батьків та вчителів бути уважнішими й терпеливішими. Адже для початку освітнього процесу, адаптації до нового навчального року в умовах війни, повторення пройденого матеріалу, попереджають, їм зараз знадобиться чимало часу.
А щоб дорослим було легше, - фахівці сформували кілька дієвих порад.
- Не варто прискорювати процес надолужування - все поступово згадається. Поясніть це дітям, щоб зняти їх тривогу. Та й пристосування до нових, незнайомих обставин і людей - вимотує. Тому не зважайте на надмірну дратівливість, втомлюваність й неуважність учнів.
- Поставтеся з розумінням і терпінням до можливих труднощів у навчанні: зниження концентрації, відстороненості, погіршення пам'яті та так далі. Пристосування до нових, незнайомих обставин і людям вимотує. Тому зараз школярі можуть бути більш дратівливими, швидше втомлюватися.
- Не дратуйтеся, коли під час навчання діти щось крутять у руках, катаються на стільці - це не відволікання, а спосіб «загальмувати» зайві сигнали - і саме так багато концентруються. Не забороняйте їм це робити, а навпаки, спробуйте включити такі рухи в навчальний процес.
- Коли ми проживаємо складний досвід або стрес, змінюється наша самооцінка, тому зараз діти живуть в режимі очікування невдачі. Їм потрібен досвід перемог і підтримка.
- Давайте їм маленькі завдання, в яких був би швидкий результат. Здобувайте корисні ресурси. На одне критичне зауваження має бути не менше трьох похвальних реакцій.
- Де розвивають дитячі здібності: огляд місцевих гуртків та секцій
- Скільки шкіл та садочків Хмельниччини готові до навчання: дані по громадах
- Обстеження та лікування дітей у Хмельницькому: де та як записатись
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Елена Бойко
Читач00
Инна Гавриленко