Початок навчання буде складним: до батьків і вчителів звернулися медики

Початок навчання буде складним: до батьків і вчителів звернулися медики
Фото ілюстративне

Дізнайтеся, як допомогти дитині легко розпочати навчальний процес в умовах війни.

Спершу пандемія коронавірусу, тепер – повномасштабна російсько-українська війна. Напруження, стресу, емоційних гойдалок часто не витримують дорослі, що вже казати про дітей. Свій відбиток накладає й відсутність постійного та повноцінного живого спілкування з однолітками, адже вже тривалий час замість традиційних уроків офлайн – дистанційне навчання.

У Міністерства охорони здоров’я б’ють на сполох. Наголошують: дітям зараз – найскладніше. Просять батьків та вчителів бути уважнішими й терпеливішими. Адже для початку освітнього процесу, адаптації до нового навчального року в умовах війни, повторення пройденого матеріалу, попереджають, їм зараз знадобиться чимало часу.

А щоб дорослим було легше, - фахівці сформували кілька дієвих порад.

  •  Не варто прискорювати процес надолужування - все поступово згадається. Поясніть це дітям, щоб зняти їх тривогу. Та й пристосування до нових, незнайомих обставин і людей -  вимотує. Тому не зважайте на надмірну дратівливість, втомлюваність й неуважність учнів.
  • Поставтеся з розумінням і терпінням до можливих труднощів у навчанні: зниження концентрації, відстороненості, погіршення пам'яті та так далі. Пристосування до нових, незнайомих обставин і людям вимотує. Тому зараз школярі можуть бути більш дратівливими, швидше втомлюватися.
  •  Не дратуйтеся, коли під час навчання діти щось крутять у руках, катаються на стільці - це не відволікання, а спосіб «загальмувати» зайві сигнали - і саме так багато концентруються. Не забороняйте їм це робити, а навпаки, спробуйте включити такі рухи в навчальний процес.
  • Коли ми проживаємо складний досвід або стрес, змінюється наша самооцінка, тому зараз діти живуть в режимі очікування невдачі. Їм потрібен досвід перемог і підтримка.
  • Давайте їм маленькі завдання, в яких був би швидкий результат. Здобувайте корисні ресурси. На одне критичне зауваження має бути не менше трьох похвальних реакцій.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі

08:27 НМТ-2023: коли розпочнуться основна та додаткова сесії 21:45 На Шепетівщині збирають скло та пластик. Виручені кошти спрямовують на ЗСУ 20:35 Знущалися над дівчатами: оголосили підозру третьому організатору «блогерських вечірок» у Києві 19:57 Хмельниччина в скорботі: на війні загинули троє воїнів Від читача 09:33 Хмельницькі нацгвардійці відзначили 30-ту річницю з дня створення військової частини 19:29 На 29 маршрут виїдуть великогабаритні автобуси 18:52 У заповіднику на Кам’янеччині незаконно видобували пісок 18:17 На хмельницькі лазні виділять мільйон гривень. Що зроблять? 17:28 Ексміліціонер з Кам’янця організував прокремлівську ботоферму 17:07 Кубок України з футзалу: хмельницький "Сокіл" переміг киян 16:45 Військові кухарі з Хмельниччини вчили італійців варити солдатський борщ 15:19 Тривожні кнопки у Хмельницькому та області: де є і як працюють (КАРТА) 14:50 Центр психологічної підтримки «Разом з тобою» відкрили у Хмельницькому 14:23 Залізничний переїзд у Гречанах перекриють на три дні 13:30 У Хмельницькому травмувалася пасажирка маршрутки: деталі 12:29 На трасі у Хмельницькому районі зіткнулись сім автомобілів photo_camera 11:05 Хмельницька обласна служба зайнятості буде мати 3 філії: деталі 10:04 Через дзвінок з “банку” кам’янчанин втратив 15 тисяч: як працює схема 09:57 “Вірю, що знову повернуся в рідний Херсон”. У Хмельницький прибув евакуаційний потяг (ФОТО) photo_camera 09:31 Сили ППО знищили 16 із 21 запущених росіянами дронів
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up