Пройти ВЛК стане легше: ухвалили важливі законопроєкти (ВІДЕО)

Пройти ВЛК стане легше: ухвалили важливі законопроєкти (ВІДЕО)
Фото - ілюстративне, з відкритих джерел
 • Дізнавайтеся, що змінилося та чи спростить це процедуру проходження ВЛК.

Військовослужбовці та військовозобов'язані зможуть проходити військово-лікарську комісію (ВЛК) при цивільних лікарнях.

Верховна Рада на початку травня ухвалила два відповідні законопроєкти. Наразі вони очікують на підпис президента.

У Центрі спільних дій переконані, що обидва закони спростять військовим та військовозобовʼязаним проходження ВЛК  та пришвидшать роботу з документами.

«Вони не просто на часі — їх потрібно було ухвалювати значно раніше, бо країна воює вже девʼять років, - акцентують аналітики Центру. - Завдання держави — створити гідні умови для тих, хто лише йде захищати країну чи вже отримав поранення в боях. І добре, що ці ініціативи врешті стали законами». 

Чому законопроєкти на часі?

Військово-лікарські комісії визначають, чи придатна людина до служби.

«Якщо військовий отримав поранення, саме ВЛК дає висновок, що боєць потребує реабілітації, або ж встановлення інвалідності, - пояснюють аналітики Центру спільних дій. - Наказ, який затверджує порядок проходження ВЛК, був підписаний ще у 2008-му. Від початку повномасштабного вторгнення роботу комісії кардинально не змінювали, хоча потреба в цьому виникла ще у 2014-му». 

Після повномасштабного вторгнення кількість людей, яким потрібно пройти ВЛК, значно збільшилася. Навантаження посилилося в рази, тож і військовим довелося витрачати більше часу на проходження комісії. 

«Зросла також кількість поранених і система до цього не була готова, - додають аналітики. - Навіть для здорової людини пройти огляд у потрібних лікарів непросто. Доводиться обійти не один кабінет та простояти чимало часу в чергах. Для поранених військових ця процедура ще обтяжливіша. Незалежно від важкості поранення, вони змушені проводити багато часу в чергах».   

Що зміниться? 

Ухвалений закон дасть можливість відкривати ВЛК не лише у закладах  Міноборони, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, а також при інших державних та комунальних лікарнях.

«Уряд уже ухвалив постанову, яка дозволяє Нацслужбі здоровʼя підписувати договори із комунальними закладами охорони здоровʼя, - підкреслюють у Центрі спільних дій. - За один медогляд вони отримуватимуть 883 гривні, а запланована середня кількість таких оглядів не може бути більшою за 150 на місяць».

Залучення державних та комунальних закладів значно допоможе розвантажити ВЛК та пришвидшити проходження комісій. 

«Для поранених бійців проходження комісії — це лише початок, - додають аналітики. - Дотепер вони мали надати висновок ВЛК своїй військовій частині. Військовослужбовець може лікуватися десь у Львові, там пройти комісію, а потім має їхати через всю країну в Донецьку область, аби надати командиру документи. Якщо ж йому рекомендували відпустку за станом здоровʼя, то доведеться чекати день-два на відпускний квиток і повертатися на відновлення».  

Другий закон, який вносить зміни до Статуту внутрішньої Служби ЗСУ, змінює принцип подання документів.

«Тепер бійцю не потрібно самостійно везти висновок комісії про необхідність відпустки для відновлення чи звільнення через непридатність, - зазначають у Центрі. -  Відповідні документи до військової частини має направити медзаклад чи територіальний центр комплектування в електронному вигляді». 

Змінюють також правила отримання довідки про обставини травми, яка необхідна для отримання лікування.

«Ще до евакуації військового із зони бойових дій начальник медичної служби бригади повинен скласти таку довідку, - зауважують аналітики. - Але якщо вчасно зробити це неможливо, бригада має її надіслати до військового закладу охорони здоров'я або територіального центру комплектування пізніше. Документи можуть пересилатися як у паперовій, так і в електронній формі». 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (7)
 • IGOR

  В этих ВЛК, как и на МСЕК - все здоровы, они существуют для галочки.
 • Юрій Марцінкевич

  Буде простіше кажучи відмазатись від призиву.
 • Надюша Заболотна

  Всеодно пишуть здоровий
 • Людмила Фурман

  Це давно треба було робити,бо наші поранені бійці після госпіталю оббивають пороги кабінетів ВЛК тижнями.Можливо це спростить процедуру проходження комісії військових в лікувальних закладах по місцю проживання.

keyboard_arrow_up