Сезон ГРВІ у розпалі: 5 правил для тих, хто захворів (Новини компаній)

Сезон ГРВІ у розпалі: 5 правил для тих, хто захворів (Новини компаній)

Перше різке похолодання застало зненацька мешканців України зі слабким імунітетом. Після зниження температури повітря багато хто відзначив загальне погіршення самопочуття, слабкість, нежить, першіння у горлі та кашель. На епідеміологічну ситуацію вплинула оптимізація вірусних інфекцій. Українці масово пішли на лікарняний, а деякі вважають ГРВІ за застуду і продовжують працювати, що неприпустимо. Будь-яку хворобу не можна переносити на ногах. Це загрожує розвитком ускладнень, що є потужним ударом по імунітету.

Яким буде перебіг ГРВІ, залежить від коректності програми лікування, компетентності терапевта та поведінки хворого. Якщо звернутися до досвідченого фахівця, пройти обстеження та своєчасно приймати лікарські препарати, вдасться в короткі терміни забути про хворобу та її неприємну симптоматику, повернувшись до колишнього способу життя. Швидке відновлення неминуче при усвідомленому лікуванні та дотриманні рекомендацій лікаря. Про те, що потрібно робити для якнайшвидшого одужання, читайте далі. 

Правило №1: «Хворіємо у комфортній домашній обстановці» 

Зазвичай переносите застуду на ногах? Це дуже погана звичка. Страждаєте не тільки ви, але й оточуючі. Вірус із блискавичною швидкістю переходить від хворої людини до здорової (під час виконання робочих обов'язків, поїздок у громадському транспорті, покупок у магазинах тощо). Зараженими виявляються колеги та незнайомці. Формуються сприятливі умови створення гострої епідеміологічної ситуації. Зважаючи на сказане, хворійте вдома в улюбленому ліжку, укутавшись ковдрою.

Поліпшення самопочуття не доведеться довго чекати, якщо:

  • подбати про те, щоб було тепло;
  • мінімум 2 рази на день провітрювати приміщення;
  • стежити за чистотою в кімнаті.

У затишній та комфортній домашній обстановці за умови дотримання програми лікування виключений розвиток ускладнень ГРВІ.

dnppFRnnI99RJCPjKHYFomWAKOU2iByMti6kRPfYmzkTTWdkFTI37NPllspWyc4GLlokMoeVQBtojX88v3rQISTALAEaTgg1TBmA1Y7CUcFbkhjT39NfFGMOdvcfwz6NyGnvtV5L

Правило №2: «Не займаємося самолікуванням» 

Що роблять багато українців за перших ознак ГРВІ? Йдуть до аптеки і беруть ліки, про які дізналися з реклами на телевізорі або в інтернеті. Це неправильно, особливо в тому випадку, коли хворий вирішує пропити для профілактики антибіотики. Результат подібних дій — великий стрес для організму та зниження імунітету. Антибіотики впливають виключно на життєдіяльність бактерій, але не вірусів. Приймаючи «ліки від застуди», людина грає в рулетку. Якщо пощастить, йому стане легше, але здебільшого загальний стан погіршується.

Які препарати можна приймати без лікаря? Винятково жарознижувальні, але за умови відсутності протипоказань. При ГРВІ швидко та ефективно стабілізує температуру тіла «Терафлю». До того ж у складі цього препарату є вітамін С, якого гостро потребує організм у період хвороби. Аналгетики при ГРВІ можна приймати тільки при виникненні сильного головного болю, але після полегшення самопочуття потрібно відразу звернутися до сімейного лікаря для з'ясування його природи. 

tymIacPZwECBzsYZHlSDtt8rWFpHwETWjx_T95h8zJl8BpT10vzox0alNxsKd9uKMpaSP2_zjTbGGZvniBIGHPgkeMWWqICnauAJW3fRYx4LVsRz-9DJmgMTYPfzai-Q_GM-9DbI

Правило №3: «Не забуваємо про особисту гігієну» 

ГРВІ — це не привід відмовлятися від банних процедур. Якщо хтось вас запевняє в тому, що після прийому ванни або душа самопочуття погіршиться, краще пропустіть пораду повз вуха. Теплі водні процедури ще нікому не зашкодили. 

В період хвороби на тілі та в ротовій порожнині людини знаходяться численні бактерії. Після кожної дози жарознижуючого слідує викид величезної кількості токсинів, тому приймати душ і чистити зуби необхідно щонайменше 2 рази на день. Уникати потрібно гарячої води та переохолодження, не більше.

Правило №4: «Відпочиваємо повноцінно та вчасно лягаємо спати»

Лікарняний — це не привід дивитися до ранку телевізор чи надмірно активно користуватися смартфоном. Ослаблений організм, як ніколи раніше, потребує повноцінного відпочинку (мінімум 8 годин на день). При цьому лягати спати потрібно до 22:00, тому що в нічний час стабілізується багато внутрішніх процесів і гормональний фон. 

Правило №5: «Оздоровлюємо раціон, не забуваємо дотримуватися водного балансу» 

Чи впливає харчування на відновлення під час ГРВІ? Так, оскільки виступає джерелом корисних речовин. Фахівці рекомендують під час хвороби складати раціон із:

  • овочів;
  • фруктів;
  • цільнозернових каш;
  • запеченої риби;
  • відвареного нежирного м'яса;
  • зелені;
  • сиру.

В обов'язковому порядку потрібно пити не менше 2 літрів рідини на добу. Користь принесуть чаї на основі калини, малини, меду, цитрусових, м'яти. Організму також потрібна звичайна вода, а ось будь-які алкогольні напої — під суворою забороною. 

keyboard_arrow_up