З початку року на Хмельниччині зафіксували 63 випадки менінгіту. З них - 47 дітей. Найчастіше хворіють молодші школярі віком від 5 до 9 років. Серед цієї вікової групи зареєстрували 24 випадки менінгіту. Переважна більшість хворих проживають у Хмельницькому або Хмельницькому районі. Мова йде про вузьку локалізацію захворюваності. Лише по одному випадку зафіксували у Волочиському та Полонському районах, і один випадок - в місті Нетішині.
“Це звичайне сезонне загострення”
У ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” запевняють, що про епідемію менінгіту серед хмельничан поки не йдеться. Хоча, в порівнянні з минулорічними показниками (8 хворих, з них двоє дітей) кількість хворих значно збільшилася.
Лариса Калінер, лікар-епідеміолог
- Це звичайне сезонне загострення. З серпня по жовтень завжди спостерігається підвищений рівень захворюваності на інфекційні хвороби. Хочу сказати, що цього року у нас дуже добра діагностика хвороби, раніше такого не було. Із 63 випадків - 53 зафіксовано у місті Хмельницькому і 7 - у Хмельницькому районі. Це хворі, які лікуються в нашій інфекційній лікарні, у них береться матеріал на лабораторне дослідження та відразу встановлюється діагноз.
Найбільше хворих з ліцею № 17
На сьогоднішній день до Хмельницької міської інфекційної лікарні звернулося 27 хворих на менінгіт. Серед них, безпосередньо з міста Хмельницький, 23 особи: 16 дітей та 7 дорослих.
- Лише вчора до нас поступила одна дівчинка, а сьогодні в неї підтвердили менінгіт. Взагалі, щодня звертаються 2-3 хворих з симптомами менінгіту. Найбільше надійшло дітей із ліцею № 17. Там захворіло 7 дітей. Майже в усіх школах є вже випадки. З 24-ї школи - 4 учня, зі шкіл № 18, 16 по 3 учня. Є і з деяких садочків по одному випадку, - розповідає головний лікар Хмельницької міської інфекційної лікарні Оксана Піддубна.
Як вберегтись від менінгіту
Менінгіт - це запалення оболонок головного та спинного мозку. Основними причинами інфекціоністи називають: бактерії, грибки, віруси. Менінгіт може бути наслідком певних хвороб та проявити себе як ускладнення після грипу, кору, вітрянки, гаймориту, гнійних запалень.
Основні симптоми менінгіту:
висока температура;
чутливість до світла;
раптова лихоманка;
біль в животі;
тошнота;
рвота, яка не дає полегшення;
сильний головний біль, який не вщухає після збиття температури;
висип.
Оксана Піддубна, головний лікар Хмельницької міської інфекційної лікарні
- Зараз у нас тенденція така, що поступають, в основному, хворі з вірусними менінгітами. В більшості випадків виділяється ентеровірус. Це вірус, яким можна заразитися не лише повітряно-крапельним шляхом, але й контактним. Тобто через заражену воду, через руки, побутові предмети. Особливо небезпечно, коли з’являється висип. Тоді ми закликаємо терміново звернутися в інфекційну лікарню. На жаль, проти ентеровірусу немає специфічної вакцини, тому як такої профілактики бути не може. Єдине, що ми радимо: берегтися, мити руки, провітрювати та дезінфікувати приміщення, не контактувати з хворими, - радить Оксана Піддубна.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Борис Ткач
Александр Овчинников
Наталья Монастырская
Наталья Мукосий