У Хмельницькій області двоє людей померли від ускладнень грипу

- В області за попередній тиждень збільшилась кількість хворих на ГРВІ та COVID-19.
- Є летальні випадки.
На Хмельниччині зростає захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) та COVID-19. За минулий тиждень в області захворіло майже 11 тисяч осіб. Це більше, ніж тижнем раніше. Окрім того, зафіксовано летальні випадки.
Про це інформує Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Згідно з офіційними даними, з 17 до 23 лютого на ГРВІ захворіло 10 735 мешканців області, що на 137 осіб більше, ніж за попередній тиждень.
Медики зареєстрували таку кількість випадків:
- у Хмельницькому районі – 5 964 хворих,
- у Шепетівському районі – 2 831 хворий,
- у Кам’янець-Подільському районі – 1 940 хворих.
Так, наразі епідемічний поріг для області перевищено на 37,8 %.
За минулий тиждень лабораторно підтверджено:
- 8 випадків COVID-19,
- 28 випадків грипу А,
- 31 випадок грипу В.
Найбільше хворіють діти
За даними медиків, серед усіх хворих 54,6 % – діти (6059 випадків). Найвищий рівень захворюваності спостерігається у віковій категорії від 5 до 14 років.
Летальні випадки
Також минулого тижня зафіксовано летальні випадки. Повідомляється, що ускладнення, спричинені грипом типу А, стали причиною смерті двох осіб у віковій категорії 30–64 роки. Обидва померлих були мешканцями Хмельницької та Солобковецької громад і не були щеплені проти грипу.
Обмежувальні заходи
Через зростання захворюваності в освітніх установах Хмельниччини продовжують діяти обмеження. Нагадаємо, 19 лютого відбулося позачергове засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Хмельницькій ОВА. Відповідно до ухваленого рішення, з 20 до 28 лютого всі навчальні заклади області переведені на дистанційне навчання.
Головний державний санітарний лікар Хмельницької області Микола Габрикевич нагадав, що збудники ГРВІ передаються повітряно-крапельним шляхом від людини до людини. А отже, під час епідемічного сезону необхідно:
- уникати місць масового перебування людей;
- одягати одноразові маски;
- дотримуватися етикету кашлю та чхання;
- часто мити руки або обробляти їх антисептиком.
За перших симптомів (підвищення температури, нежить, кашель, біль у горлі тощо) потрібно звертатись за медичною допомогою до сімейного лікаря чи найближчої амбулаторії, не займатися самолікуванням.
Читайте також:
- У Хмельницькому зафіксували небезпечний рівень забруднення повітря
- Ліки здешевшають для хмельничан: які та на скільки
- Оновлення даних у сімейних лікарів Хмельницького: кому і коли потрібно звертатися
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Лідія Мельничук-БілоусоваПотрібно навчитися людської поваги до інших, тоді і не буде такої епідемії. А це:1)- коли хворий сам, то сиди дома, або коли кудись їдеш, чи заходиш у місця скупчення людей - користуйся маскою.2)коли дитина має перші прояви хвороби - не відправляйте її у дитячий садок чи у школу. Тоді і не буде такої епідемії.
-
Михаил ПолевойПря так від грипу…Виктория Фурсеева reply Михаил ПолевойМихаил Полевой прям таки