В Україні хочуть створити службу перевірки якості медичної допомоги

- У МОЗ розглядають можливість створити державну службу перевірки якості медичної допомоги.
В Україні заговорили про створення служби, яка перевірятиме якість медичної допомоги. Мовляв, Національна служба здоров'я, яка наразі є національним страхувальником, не має повноважень перевіряти якість надання меддопомоги – вона лише здійснює оплату медичних послуг і перевіряє виконання договорів. Про це сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, пише «Українська правда».
"Питання призначення лікарських засобів, ведення випадку – у НСЗУ немає таких повноважень. Треба, щоб були люди, які можуть прийти, подивитися правильність призначення, застосування для кожного конкретного пацієнта в кожному конкретному випадку", – зазначив Ляшко.
Коли точно буде створена така служба - невідомо. Ляшко додав, що зараз це питання вирішується через діяльність клініко-експертних комісій при департаментах охорони здоров’я, але до їхньої роботи багато зауважень. За словами очільника МОЗ, якість медичної допомоги передбачена трьома документами: Стратегією людського розвитку, яка затверджена указом президента на початку червня, Національною економічною стратегією до 2030 року і Бюджетною декларацією на три роки, яка має бути прийнята урядом та схвалена Верховною Радою.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ворон ворону око не виклює. Згадайте чи хоч раз вдалося довести смерть пацієнта через лікарську помилку? Щоб це довести потрібні експертизи від інших лікарів. А кожен з них думає: прикрию його, раптом завтра на його місці окажуся...
Ляшко молодий, будується а отже кошти потрібні. Створює під себе орган, що буде приносити сталий і чималий дохід.