В Україні виявили 57 випадків ботулізму. Скільки на Хмельниччині?

В Україні виявили 57 випадків ботулізму. Скільки на Хмельниччині?
Фото ілюстративні. Колаж vsim.ua
  • Двоє людей померло.
  • Де саме і в яких областях найбільше хворих?

В Україні за 8 місяців поточного року було виявлено 57 випадків ботулізму. Вони здебільшого були пов’язані із вживанням риби та продуктів з неї. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

"Серед цих випадків, на жаль, два закінчилися смертю - це у місті Київ та у Запорізькій області", - зазначив заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін.

Лідерами за захворюванням на ботулізм є  Житомирська та Чернігівська області, де фіксуються найвищі ризики поширення цієї інфекційної хвороби. 

Відео дня

Ботулізм на Хмельниччині

Щодо Хмельниччини, то за вісім місяців з початку рок убуло зафіксовано три випадки ботулізму. Із них два у Кам’янець-Подільському районі, один у Шепетівському.

Останній випадок в області - 62 річна жінка з Кам’янеччини. Вона захворіла у червні. Жінка скуштувала домашнього консервованого свинячого паштету ще 31 травня. Продукт був виготовлений у 2022 році. За медичною допомогою постраждала звернулась лише за тиждень. Скаржилась на симптоми нудоти, блювання, діарею, запаморочення, порушення гостроти зору та утруднене ковтання.

Що варто знати?

Ботулізм — це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Водночас, у більшості випадків можна уникнути ботулізму, якщо дотримуватися простих харчових правил.

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування м'яса, риби, рідше — овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. 

Як вберегтися?

Центр громадського здоров’я МОЗ України дає поради, як вберегтися від ботулізму. Слід уникати вживання:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up