В Україну з Польщі завезли інфіковану курятину

В Україну з Польщі завезли інфіковану курятину
Фото - ілюстративне, з відкритих джерел
  • У курятині виявили сальмонелу.
  • Сальмонельозом можуть захворіти як дорослі, так і діти.
  • Про небезпечний продукт сповістила система RASFF.

До України з Польщі завезли небезпечну курятину. У ній виявили сальмонелу.

Повідомлення надійшло від Європейської системи швидкого оповіщення про харчові продукти і корми RASFF, зазначають у Шепетівському районному управлінні ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

  • Виробник: Cedrob S.A., Poland; (відправник: AMP Logistyka Sp. z o.o., Poland)
  • Одержувач: ТзОВ «ВІЗІЯ ТРЕЙД» (вул. Надпільна, 261/101, м. Черкаси).

Нагадаємо, оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини.

У разі виявлення інфікованої курятини Держпродспоживслужба просить повідомити її на електронну адресу [email protected]

ДОВІДКА.
Сальмонельоз – це небезпечне інфекційне захворювання, що передається в більшості випадків через неякісну їжу, а також контактно-побутовим шляхом:  від людини-носія сальмонел.
Найважче сальмонельоз протікає у дітей.
Збудник сальмонельозу – бактерія роду Salmonella enterica ser. Enteritidis, що  вражає шлунково-кишковий тракт.
Сальмонели досить стійкі до дії фізичних і хімічних факторів довкілля. Вони можуть зберігати життєздатність у воді до 3 місяців, у кормах тварин — до 1,5 року, у м'ясі та яйцях — до 7 місяців,  у заморожених продуктах, висушених фекаліях — до 2 років.
Джерелом цієї небезпечної інфекції є різні тварини: велика рогата худоба, свині, вівці, коні, собаки, коти, гризуни, птиця, особливо водоплавна (качки, гуси).
Найчастіше сальмонельоз у людей виникає в результаті споживання зараженого м’яса, риби, птиці, яєць, молока. Бактерії стійкі до соління, копчення, тому для їх знищення необхідна тривала термічна обробка харчових продуктів.
Також, заразитися сальмонельозом дуже легко через кухонний інвентар.  Оскільки, в сирому м'ясі можуть міститися бактерії, то буде недостатнім, якщо ножа і обробну дошку помити лише холодною водою. Щоб знешкодити збудника, кухонний інвентар необхідно обдати окропом. Але краще для м'яса виділити окремий ніж і окрему кухонну дошку.
Інкубаційний період становить в середньому 12-24 години (але, буває, триває і до 2-3 діб).
Захворювання починається гостро: висока температура (до 38-39 градусів), озноб, загальна слабкість, нездужання, головний біль та запаморочення. Одночасно наростають симптоми дисфункції шлунково-кишкового тракту: шлунковий біль, блювота, діарея.
Триває захворювання від 3 діб до 2 тижнів.
При появі найменших ознак захворювання – слід негайно звернутися до лікаря. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (19)
  • Светлана Бадя

    Яка лабораторія це обнаружила ,чи це фейк ,поляки нам друзі .
  • Ольга Давидюк

    А більше нізякої країни нам нічого поганого не привезли, тому що нам зараз багато допомагають. Давайте пересваримось з усіма. Скоріш за все, везуть наші бізнесмени. (((
  • Tanja Freyuk

    Її не завезли,весна ,вона сама прилетіла.
  • Олексій Катков

    Жид ,  лях і собака , одна подяка . БОГДАН ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ , І він правий !

08:12 У Хмельницькому 16 вулиць 30 березня залишиться без світла (АДРЕСИ) 21:59 Щоб не сісти за крадіжку, вирішив дати хабаря: судили жителя Хмельницького району 20:39 У Хмельницькому відбудеться благодійний ярмарок: деталі 19:45 Хмельничани можуть безкоштовно здати алергопроби Від читача 14:46 Хмельницькі кардіохірурги прооперували пухлину серцевого м'яза 19:04 Центр готовності у Хмельницькому: чого військові навчають цивільних 18:50 «Мить – і в наш окоп влетів снаряд»: історія розвідника з Хмельниччини 18:30 Хмельницький отримає 80 тисяч євро допомоги від литовського Шяуляя: деталі 17:47 Двоє пасажирів загинули: на Хмельниччині судитимуть жінку, що спричинила ДТП 17:33 Переправляв ухилянтів за кордон: на Буковині затримали жителя Хмельниччини 16:51 Хто і скільки винен за оренду комунальної нерухомості Хмельницького (СПИСОК) 16:27 Де в Хмельницькому 30 березня не буде води: вулиці 15:49 На Хмельниччині хочуть конфіскувати землі, які належать росіянам: подробиці 15:24 Відповіді на поширені питання про перевезення померлих громадян України з-за кордону (новини компаній) 15:07 «Ми переможемо або зникнемо». Розповідь артилериста Владислава із Хмельниччини photo_camera 14:48 Для Чернелівського водогону купили потужний насосний агрегат photo_camera 14:18 У Хмельницькому пройшли реабілітацію близько 1 тисячі військових (ФОТО, ВІДЕО) 13:45 Російська попса у хмельницькому тролейбусі: як покарають водія play_circle_filled 13:24 На Виставці у хмельничанки знайшли наркотики в авто photo_camera 12:57 У Кам’янці-Подільському створили екскурсійний маршрут "Щедрика" (ВІДЕО)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up