Майже 33 тисячі мешканців області отримали принаймні одну дозу вакцини.
До списку вакцинованих можете потрапити і ви.
Розповідаємо, де записатися і як проходить вакцинація.
25 лютого цього року в Хмельницькому провели першу вакцинацію від COVID-19. Тоді дозу «AstraZeneca» отримав лікар міської лікарні. Відтоді минуло майже три місяці. За інформацією МОЗ, станом на 31 травня щеплення отримав 38 871 мешканець області. Серед них 4354 отримали дві дози, таким чином вони є повністю вакцинованими.
Щеплення хмельничанам зараз роблять препаратами «AstraZeneca» та «CoronaVac». Про це журналістам vsim.ua розповів заступник міського голови Хмельницького Роман Примуш. Крім того, очікується постачання вакцини «Pfizer». Два останні препарати будуть призначені для вакцинації освітян, «AstraZeneca» — для решти категорій.
Жоден із мешканців Хмельницького не може обирати вакцину, якою його вакцинуватимуть:
— Коли направляється вакцина в громаду, відповідно до розподілу Міністерства охорони здоров’я є категорії, на які вона спрямовується. Відповідно до цього розподілу ми й проводимо вакцинацію. Є певна етапність, поки що ми йдемо суто по етапності вакцинації. Коли буде масштабна вакцинація, всім за бажанням, то тоді вже кожна людина, якщо буде декілька видів, зможе обирати. А зараз поки це йде лише по етапності, визначеній міністерством, — розповів Роман Примуш.
Станом на зараз вакцинація проводиться за пріоритетними групами, тобто конкретними категоріями людей, які визначені Міністерством охорони здоров’я. Перелік груп за інформацією сайту Хмельницької ОДА:
медики й працівники закладів охорони здоров’я
мешканці та персонал будинків для літніх людей та спеціалізованих інтернатів
учасники Операції об’єднаних сил на сході України
соціальні працівники
священнослужителі
олімпійці й паралімпійці, які представлятимуть Україну на змаганнях в Токіо у 2021 році
освітяни, які залучені до проведення ЗНО
співробітники патрульної поліції, ДСНС та прикордонники
люди віком від 65 років. Пріоритет надається людям найбільш похилого віку та людям, які мають неінфекційні хронічні захворювання. Зокрема, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, хвороби органів дихання та нирок
У Хмельницькому вакцинацію проводять переважно людям з пріоритетних груп, і лише в окремих випадках — залишковими дозами особам поза пріоритетними групами. Про це розповів Роман Примуш.
Перевірити належність до пріоритетної групи можна з допомогою спеціального сайту (внизу головної сторінки). Це відбувається у форматі тесту. Пропонується відповісти на ряд питань, а саме:
Чи ви належите до однієї з таких цільових груп?
Скільки повних років вам виповнилося?
Чи маєте ви супутні захворювання? (наведений перелік)
У результаті вказується, належить чи не належить особа до пріоритетної групи. В обох випадках пропонується записатися на щеплення.
Навіть якщо ви не належите до пріоритетних груп, але хочете отримати щеплення, то вам варто записатися. Міністерство охорони здоров’я пропонує декілька варіантів — через контакт-центр, а також «Дію» — сайт та додаток. Детальніше в інфографіках.
За словами Роман Примуша, щеплення у Хмельницькому зараз проводять переважно мобільними бригадами. Діють також пункти щеплення.
— Зараз робота йде по закладах освіти, і в більшості це виїзні мобільні групи проводять вакцинацію. Пункти щеплень також працюють, але основна маса — це все ж таки виїзні. Крім того, ми вакцинуємо поодиноких представників маломобільних груп населення, одиноких людей — бригади виїжджають до них додому, — розповів чиновник.
Адреси пунктів щеплення у Хмельницькому:
Львівське шосе, 1 — амбулаторія
Волочиська, 6 — амбулаторія №8
Повстанська, 36 — амбулаторія №2
Маршала Гречка, 12 — амбулаторія №6
Подільська, 54 — амбулаторія №9
Залізняка, 14 — амбулаторія №4
Кожному, хто записався на вакцинацію, варто очікувати оповіщення про те, де й коли вона відбудеться. Оптимальний інтервал між першим та другим щепленням складає 12 тижнів. Якщо особа хворіє на COVID-19, введення дози (першої чи другої) рекомендується відкласти на 6 місяців. Після щеплення варто перебувати в місці вакцинації пів години на випадок погіршення самопочуття.
Після введення вакцини можуть виникнути побічні реакції, а саме:
біль та/або набряк у місці ін’єкції
гарячка
озноб
головний біль
втомлюваність
Все це проходить за кілька днів після щеплення.
Станом на ранок сьогодні, 1 червня, тільки одну дозу отримали 1 032 036 українців, дві дози — 129 482. За таких показників робити висновки навряд чи можна. Тим часом в Ізраїлі станом на 30 травня принаймні одну дозу вакцини отримали майже 63% населення. Кампанія щеплення там розпочалася у середині грудня минулого року.
Кількість активних випадків COVID-19 в Ізраїлі знижується з початку лютого. Тоді хворих в країні було понад 84 тисяч, а станом на 1 червня — 350. Аналогічними є показники щоденної смертності. 20 січня був досягнутий рекорд смертності — 101 випадок за добу. За останній тиждень середня смертність склала 1 випадок на день.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Чим вакциновані?
Скільки з них перенесли вакцинацію з ускладненнями для здоров'я та скільки летальних випадків?
Якщо статистика, то давайте об'єктивну та детальну.