Вірусна та бактеріальна інфекції: яка між ними різниця та чим лікувати (новини компаній)

Вірусна та бактеріальна інфекції: яка між ними різниця та чим лікувати (новини компаній)

З незрозумілої причини застуда чомусь не вважається серйозною недугою. Більшість людей її пробують вилікувати гарячим малиновим чаєм та гірчичниками. При такому підході застуда може затягнутися на пару тижнів або перерости в бронхіт чи пневмонію.

Чому ж не допомагають «підручні» засоби? Річ у тому, що без належної медичної освіти та обстеження визначити характер інфекції, яка вразила організм людини, практично неможливо. Респіраторне захворювання може бути викликане як вірусною, так і бактеріальною мікрофлорою.

Вірус — внутрішньоклітинний паразит, й за межами клітини він не розмножується. Проявляє себе при настанні сприятливих умов.

Бактерії — найпростіші одноклітинні. В організм вони проникають з зовнішнього середовища. Живучи всередині, бактерії виділяють продукти життєдіяльності, отруюючи людину. У цей час вона відчуває прояви симптомів різних захворювань.

Як за симптомами дізнатися, де вірусна, а де бактеріальна інфекція

 

Вірус дає про себе знати тим, що температура різко піднімається до 37-38 градусів і зберігається протягом двох-трьох днів. Людина в цей час відчуває болі в м’язах та ломоту в суглобах. Можуть спостерігатися прозорі виділення з носа. При бактеріальній інфекції температура піднімається помалу і дуже часто зупиняється на позначці 38 градусів. Зазвичай відчувається біль в конкретній ділянці тіла.

Як лікувати

Якщо захворювання спричинене вірусною інфекцією, важливо створити хворому такі умови, при яких сам організм буде боротися з захворюванням. Знижувати температуру треба, якщо вона піднімається вище 38,5 градусів. В інших випадках потрібно слідкувати, щоб в приміщенні була достатня вологість та свіже повітря. Хворий повинен вживати достатню кількість рідини. Це може бути чиста вода, чай або компот. Якщо потрібно зволожувати слизову оболонку носа, найкраще це робити з допомогою спеціальних спреїв. Також виручить фізрозчин.

Якщо це бактеріальна інфекція, пора бігти за антибіотиками. Азитроміцин, придбати який можна на сайті https://www.add.ua/ua/medicamenti/l/marka_azitromicin/, допоможе побороти захворювання. Вам також потрібно відвідати лікаря, та пройти обстеження. Якщо виникне підозра на бактеріальний тонзиліт, необхідно зробити мазок з мигдаликів та стрептатест. При підозрах на пневмонію призначають пройти рентген. Щоб встановити, чи у вас є пієлонефрит, необхідно здати деякі лабораторні аналізи.

Чи можливо себе захистити від вірусних та бактеріальних інфекцій

На сьогодні стовідсоткового захисту від захворювань не існує. Чим краще працює ваша імунна система, тим рідше ви будете хворіти, тому її потрібно підтримувати.

Фізичні навантаження

Те, що активний спосіб життя допомагає підтримувати імунну систему у відмінній формі — не новина. Завдяки спорту можна покращувати обмінні процеси та спалювати зайві калорії, тримати в тонусі серцево-судинну та легеневу системи, позбавлятися різних переживань, збільшувати якість та тривалість сну.

Правильне харчування

Можливо, ви помічали, що малозабезпечені верстви населення найбільше схильні до інфекційних захворювань. Річ у тому, що при скудному раціоні шанси захворіти збільшуються.

Щоб підтримати імунну систему, треба слідкувати, щоб в організм попадала достатня кількість вітамінів (А, В6, С і Е ) та мікроелементів. Найбільше їх міститься у фруктах та овочах.

Уникайте стресу

Багато людей без причини піддаються паніці, яка з часом переходить в тривожні розлади. Вони, як не дивно, дуже добре «б’ють» по всьому організму. Щоб зняти напругу, можна слухати музику, читати книги чи дивитися фільми. Справитися зі стресом та тривогою допомагають медитації, спілкування з друзями та комп’ютерні ігри.

Слідкуйте за гігієною

Бактеріальну інфекцію можна принести з вулиці, тому під час прогулянки старайтеся не торкатися брудними руками обличчя. Після їзди в громадському транспорті чи походів по магазинах добре мийте руки з милом.

Навіть при дотриманні таких рекомендацій імунна система може дати збій. Не лікуйтеся самостійно, біжіть до лікаря, який поставить вам правильний діагноз і дасть корисні поради.

keyboard_arrow_up