Як зберегти зір в умовах затяжного стресу (новини компаній)

Як зберегти зір в умовах затяжного стресу (новини компаній)

Стрес, тривалий та регулярний, вкрай негативно впливає на функціонування усіх систем організму та загальний стан здоров'я. Аби зрозуміти чому це так, варто спершу розібратися, що таке стрес з точки зору фізіології. Стрес — це рефлекторна реакція організму на психоемоційні або фізичні тригери (подразники), що проявляється у вигляді напруги у м'язах. Короткочасна стресова напруга м'язів не несе суттєвої небезпеки здоров'ю, а от регулярна або хронічна — навіть дуже.

Зорова система організму, як і будь-яка інша, страждає від постійного стресу, адже він призводить до різких перепадів внутрішньочерепного тиску, а також негативно впливає на функціонування зорового нерва.

У наших поточних реаліях, коли стрес, переживання та емоційні потрясіння, на превеликий жаль, стали чимось звичним і буденним, буде корисно знати прості поради, що дозволять вберегти зір у таких непростих умовах.

Регулярна діагностика — запорука хорошого зору

Значно простіше лікувати проблеми з очима, виявленні на ранній стадії їх розвитку. Навіть якщо у вас ніколи не було недоліків зору, це не означає, що вам не потрібно регулярно консультуватися з лікарем-офтальмологом. Справа в тому, що певні очні захворювання можуть ніяк себе не проявляти, а виявити їх можна лише під час комплексної діагностики. Тож не забувайте відвідувати лікаря для перевірки зору — зайвим це точно не буде! 

Захист очей від шкідливих впливів

Окрім стресу, неабияку небезпеку для здоров'я очей становить синє та ультрафіолетове випромінювання. Джерелом синього випромінювання є екрани цифрових пристроїв (телефона, комп'ютера, ноутбука і т.д.), а ультрафіолету — сонце. Щоб захистити очі від першого, радимо мінімізувати час, проведений за гаджетами або ж використовувати спеціальні комп'ютерні окуляри. А від ультрафіолетового проміння найліпшим чином захистять сонцезахисні окуляри. 

Купувати засоби захисту для очей варто лише у спеціалізованих магазинах оптики. Якісні окуляри для різних потреб в Україні пропонує Люксоптика.

Гімнастика для очей

Ефективний спосіб зняти напругу очей і розслабити зоровий нерв — виконати гімнастику для очей. Це комплекс з кількох простих вправ:

  • протягом хвилини рухайте очима горизонтально (вліво—вправо);
  • протягом хвилини рухайте очима вертикально (вверх—вниз);
  • протягом хвилини робіть кругові рухи очима: 30 секунд за часовою стрілкою, 30 секунд проти;
  • •протягом хвилин швидко кліпайте.

Режим сну та відпочинок

Здоровий та збалансований режим сну надзвичайно важливий для хорошого самопочуття, загального тонусу організму та зорової системи. Оптимальним вважається сон тривалістю 7-8 годин на добу. 

По можливості старайтеся трішки відволікатися від негативу та стресових тригерів. Прості прогулянки на свіжому повітрі, часопроведення у колі друзів і близьких — чудово підійдуть для цього!

keyboard_arrow_up