Вже у понеділок, 11 травня, частина закладів зможуть відновити свою роботу.
Пояснюємо, що буде дозволено, а також які місця можна буде відвідувати.
На початку тижня, 4 травня, уряд зібрався на засідання. На ньому прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що карантин в Україні подовжать до 22 травня. Разом із тим частину обмежень послаблять або скасують. Рішення уряду щодо цього мали оприлюднити пізніше. Зрештою текст постанови з’явився лише вчора ввечері, 7 травня. Ми проаналізували документ та пояснюємо, що зміниться.
Рішення набуде чинності 11 травня — саме цього дня послаблення стануть чинними. Згідно з документом, карантин в Україні триватиме до 22 травня. Вже від наступного понеділка можна буде відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони. Також буде дозволеним відвідування дитячих та спортивних майданчиків.
Суттєво зміниться в Україні, сфера торгівлі та послуг. Торгувати можна буде «виключно в магазинах, зокрема магазинах, що розташовані у торговельно-розважальних центрах». Це означає, що робота непродовольчих ринків, в тому числі й хмельницького речового, буде й надалі забороненою.
Постанова також дозволяє побутове обслуговування населення, зокрема роботу перукарень та салонів краси. Все це — торгівля та послуги — лише за умови забезпечення персоналу та відвідувачів засобами індивідуального захисту. Крім того, перебувати у приміщення можна лише одному відвідувачу на кожні 10 квадратних метрів площі.
Певні послаблення будуть і у сфері громадського харчування. Від 11 травня кафе та ресторани зможуть розміщувати відвідувачів на відкритих (літніх) майданчиках. При цьому мають бути виконані такі умови:
відстань не менше 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами
розміщення не більше двох клієнтів за одним столом — діти до 14 років при цьому не рахуються
персонал та відвідувачів мають бути у засобах індивідуального захисту, але клієнти можуть знімати маску чи респіратор під час прийому їжі
Як раніше, дозволеним залишається також обслуговування через доставку або видачу замовлень із собою.
Від 11 травня буде дозволеною діяльність музеїв, в тому числі просто неба, та історико-культурних заповідників. Рішення про відновлення роботи приймає власник за поданням керівника. За рішенням власників такі установи можуть також відновлювати прийом відвідувачів.
Постановою також дозволили роботу підприємств у галузі засобів масової інформації, зокрема точок продажу преси, друкарень, редакцій, логістичних підприємств, теле- та радіоорганізацій, а також інших підприємств, які забезпечують їхню роботу та доставку контенту до глядача. До останніх належать, наприклад, провайдери та оператори телекомунікацій.
Від 11 травня також буде дозволеною робота ЗМІ, яка передбачає відвідування підприємств, установ, чи організацій. Зокрема йдеться про зйомку телепередач. При цьому має бути обмеженим доступ до місця зйомки сторонніх людей, а в самі зйомці мають брати участь не більше 50 осіб. За таких же умов зможуть проводити виробництво іншого аудіовізуального контенту, зокрема кіно.
Також буде дозволеною робота адвокатів, нотаріусів, аудиторів та психологів. Крім того, свої репетиції зможуть проводити театральні, циркові, концертні та інші мистецькі колективи. При цьому брати участь у таких заходах зможуть не більше 50 осіб.
Додалися також зміни для спортсменів. Від 11 травня можна буде проводити навчально-тренувальні збори спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю. До цього це було дозволено лише для штатних команд. Індивідуальні тренувальні заняття стали дозволеними для всіх, а не лише для спортсменів-олімпійців. До переліку дозволених видів для таких занять додалося фігурне катання.
Крім того, тепер є дозволеною робота організацій, які забезпечують тренування спортсменів національних збірних команд України та професійних спортивних клубів. При цьому всі учасники мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту, і їх має бути не більше одного на кожні 10 квадратних метрів площі.
Головному санітарному лікарю доручається розробити правила, за якими мають працювати підприємства та установи.
Варто відзначити, що незмінними залишаються норми щодо роботи транспорту. Зокрема, робота міських автобусних маршрутів лишається забороненою, а в тролейбусах та трамваях кількість пасажирів обмежена — не більш ніж половина сидячих місць.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Бред, этого почти никто не придерживался, каждый делал так ,как считал .