За участі хмельницького кардіохірурга волинянину зробили складну операцію на серці
- Мешканець Луцька мав проблему з аортальним клапаном.
- Його не стали замінювати на штучний, а провели реконструкцію природного.
27-річному чоловіку з Луцька зробили одну з найскладніших операцій у кардіохірургії. Відбувалося все у Львові, а залучили до цього хмельницького кардіохірурга, директора Хмельницького обласного серцево-судинного центру Андрія Кланцу. Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.
Проблеми з серцем у 27-річного лучанина Богдана Цаля виявили чотири роки тому, тобто орієнтовно 2020-го, під час медогляду. Потреби робити операцію тоді не було, тому йому призначили ліки та порадили відмовитися від улюбленого заняття — бігу.
На початку 2024 року стан здоров'я чоловіка різко погіршився. Спершу він відчув сильний біль у горлі й подумав, що це застуда. Жодні ліки не допомагали і до симптомів додалися задишка, а ще стало важко ходити. Тому Богдана Цаль звернувся до лікарів у Луцьку. А ті відправили його у Львів до Лікарні Святого Пантелеймона.
Там лікарі з'ясували — у пацієнта недостатність аортального клапана. Її причиною була аневризма аорти. Це спричиняло неповне змикання аортального клапана, перевантаження лівого шлуночка та зрештою важку аортальну недостатність. Врятувати Богдана Цаля могла тільки операція.
Зважаючи на молодий вік та активний спосіб життя, лікарі вирішили не замінювати клапан на штучний, а реконструювати природний. Це називається «операція Девіда». У львівських лікарів не було досвіду таких втручань, тому запросили хмельницького кардіохірурга Андрія Кланцу, який неодноразово робив такі операції. Разом з ним пацієнта й оперували.
— Спершу ми замінили корінь аорти, де утворилася аневризма, та встановили протез аорти. Вже потому ми взялися за реконструкцію пошкодженого клапана серця. Нам потрібно було зберегти його геометрію, правильно розмістити та вшити коронарні артерії. Технічно це втручання вважається найскладнішим у кардіохірургії. Легше поставити штучний клапан, але таким пацієнтам доводиться довічно приймати препарати, що розріджують кров. А власний клапан — це завжди краще, бо це — активне життя. Ми хотіли, аби хлопець зміг повернутися до життя без обмежень. Тому й обрали клапанозберігаючу операцію, розповів керівник Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона Роман Домашич.
Операція тривала сім годин. На десяту добу Богдана Цаля виписали з лікарні.
Читайте також:
- У Хмельницькому створять ДНК-лабораторію для встановлення осіб загиблих
- Де найвищі: скільки заробляють працівники медзакладів Хмельницького
- 24,9 мільйона на обладнання: що замовила Хмельницька обласна лікарня (СПИСОК)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.