Діти активніше допомагають, ніж дорослі: ситуація з волонтерством на Хмельниччині

Діти активніше допомагають, ніж дорослі: ситуація з волонтерством на Хмельниччині
  • Подоляни продовжують плести маскувальні сітки на фронт. 

  • У Славуті до цього навіть залучили дошкільнят. 

  • Розповідаємо, як допомагають захисникам на Хмельниччині.

Два з половиною роки з моменту повномасштабного вторгнення. У лютому 2022-го українці об’єдналися задля допомоги воїнам у боротьбі з агресором. Люди плетуть маскувальні сітки, створюють окопні свічки, збирають кошти й купують обладнання та автівки на фронт. Розповідаємо, як зараз відбувається волонтерський рух на Хмельниччині. 

Маскувальні сітки руками і дорослих, і дітей 

У Славуті, в дошкільному навчальному закладі «Золота рибка» плетуть маскувальні сітки для захисників на фронт. Однак цим займаються не лише працівники, але й самі діти. Щодня малеча разом із батьками на території садочку створюють маскувальні сітки. Цим активно стали займатися з початку повномасштабного вторгнення росії. 

Відео дня

Директорка садочку Міра Остапчук розповіла: таким чином малечі прививають дух патріотизму. Спочатку вони створювали браслети-обереги, малюнки захисникам на фронт, ляльки-мотанки, з часом почали плести й самі сітки. Тканину отримують від місцевої швейної фабрики. Коли завершать сітку – її передають волонтерам, а вони уже на фронт. Міра Остапчук каже – діти охоче цим займаються. 

– От зараз дітей не можна забрати, щоб пішли на прогулянки Ні вони доплетуть цю сіточку, а вже потім підуть. 

– З перших днів війни робота наша формується у трьох напрямках: самих працівників, робота з батьками, робота з дітьми. Спочатку браслетики, потім створення окоп свічок, робили ляльки-мотанки й плели маскувальні сітки. Працюємо, залишаємось після роботи і якщо вже терміново треба дати сіточку – то ми приходимо раніше, на півгодини. Ми зацікавлені, в нас теж є втрати в колективі, – розповіла директорка закладу Міра Остапчук.  

Також у Славуті, в приміщенні колишнього ЖЕКу, діє волонтерський пункт, який розпочав свою активну роботу буквально за день до повномасштабного вторгнення. Волонтерка Тетяна Кондратюк, голова громадської організації «Спілка перемоги» розповіла: після 24 лютого 2022-го тут ні де було яблуку впасти. Людей було настільки багато, що їх пункт навіть почали називати «рій» або «бджоли», – жартома каже Тетяна. Жінка зазначила: наразі основний напрямок роботи – плетіння сіток та передача обладнання й автівок на фронт. Для цього, по запитам військових, постійно проводять збори. Передають дрони, машини, старлінки, тепловізори, приціли й інше. 

– Але тоді сітки плели тоді з усього, з підручних матеріалів, які де були. Звичайно, якщо порівняти з зарішніми – це небо і земля. Тканина – агроволокно, спеціальне принтоване під потреби і ми його закуповуємо в Дніпрі. Є в Хмельницькому виробництво, але я подивилася по якості й це нам більше подобається, воно більш міцне. Рулон тканини 300 квадратних метрів коштує 3 700 гривень. 

Нині із бабусею до волонтерського пункту прийшов і 6-річний Єгор. Каже – йому подобається це заняття. Також хлопець паралельно займається продажем фруктів та часнику із благородною ціллю. 

– Малину, часник і сливки – на дрон гроші збираю – розповів юний Єгор. 

Його бабуся Марія каже: батьки онука на фронті, тому він живе із нею. 

– Як тільки війна почалася, то ми ходимо. То носили, свічки крутили, а це вже прийшли сітки в’яжемо з дівчатами разом, – додала Марія.  

Волонтерка Тетяна Кондратюк також розповіла: вони ще й займаються збором дронів-бомберів – із частково створених на 3D-принтері запчастин. Це роблять із січня 2024-го. За три місяці виготовили уже 50 одиниць. Днями відправили ще одну партію із 8 штук на Донеччину. В середньому дрон може переносити бомбу до 2 кілограм, яку потім скидають по позиціях ворога. 

Як допомагає влада

Славутський міський голова Василь Сидор розповів vsim.ua: щомісяця 10% із окладів працівників мерії скеровують на потреби Збройних Сил України. Допомагають із лікуванням військовослужбовцям: з казни громади на це виділили 2 мільйони гривень. 

– Міська рада має програму, ми виділили близько 3 мільйонів коштів, але виділили не тільки на перевезення, ми допомагаємо військовим частинам, які до нас звертаються, в міру можливості. Йде допомога через гуманітарну допомогу. В перші місяці, роки, коли ми отримали максимальну допомогу з міст-побратимів, ми старалися  максимально передати транзитом наших військовим. Це була техніка, автобуси, харчові продукти і тому в першу чергу ми старалися все це діло максимально передати.Зрозуміло, що у нас ресурс обмежений. Ви знаєте, що у нас вилучили ПДФО в тому числі з військових, в тому числі з працівників, які живуть на території громади, але не дивлячись на це ми все одно допомагаємо, – розповів мер міста Василь Сидор. 

У Красилівській міській раді створили окремий благодійний фонд, який, в тому числі наповнюють коштами підрядники, які виконують роботи на території громади. Також туди скеровують одноденні зарплати працівників мерії. 

– У цьому році вже більше 12 мільйонів направлено на те на те, щоб виконувати замовлення бойових військових частин і ми це робимо і будемо робити до перемоги. Є замовлення на автомобілі, всі підприємці, всі керівники промислових підприємств,  одноденні заробітки працівників міської ради, галузі медицини і освіти – таким чином ми наповнюємо наш благодійний фонд і поставляємо автомобілі на фронт. Ми їх купляємо за кордоном це виходить набагато дешевше, – зазначила Красилівська міська голова Ніла Островська. 

Читайте також: 

Безкоштовні послуги для військових ЗСУ у Красилові: які зараз доступні

Безкоштовні стоматологічні послуги для ветеранів: як отримати

На Хмельниччині півтори тисячі безробітних долучились до “Армії відновлення”

У Хмельницькому запрацювала Школа пілотів БПЛА (ФОТО)

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Валентина В.

    Розкажіть, як проходить заміна, лікування виснажених за 2,5 роки захисників!

keyboard_arrow_up