Кожна тринадцята тонна меду в Україні - з Хмельниччини

Кожна тринадцята тонна меду в Україні - з Хмельниччини
Фото ілюстративне

Область - лідер за кількістю бджолосімей.

 

Україна відзначає 19 серпня День пасічника. Бджолярі святкують його від 1997-го.

В українській міфології бджіл називають «божими мухами», а бджолярів – їх пастухами.

Більше дізнатися про бджільництво можна в Інституті бджільництва імені Петра Прокоповича, що діє в Києві від 1989-го. Йменовано його на честь пасічника Петра Прокоповича, який першим винайшов рамковий вулик розбірного типу. Цей важливий винахід допоміг добувати мед із вуликів, не вбиваючи при цьому «золотих крилатих»  і не руйнуючи стільники, як це робили до цього.

Відео дня

На Землі, взагалі-то, існує близько 20 тисяч видів бджіл, але тільки невелика їх частина може робити мед. І більшість отих медоносних трудівниць мешкає саме на Хмельниччині.

Наша область - лідер за кількістю бджолосімей. Торік, приміром, було 292,7 тисячі родин. У  Головного управління статистики області наголошують: це ще не найвищий показник. Найвищий був у 2017-му - 339,3 тисячі бджолосімей.

Аби зібрати 100 г меду, бджолі треба облетіти 46 тисяч кілометрів. Типовий вулик виробляє від 13 до 45 кілограмів «солодкого частунку» на рік. А кожна сьома тонна світового меду є українською.

Кожна ж тринадцята тонна українського меду походить саме з вуликів Хмельниччини. За виробництвом цього «еліксиру довголіття» наш край посідає друге місце в Україні.

Торік, приміром, у господарства всіх форм власності виробили 5437 тонн меду. Це більше, ніж позаторік, але менше, ніж в 2018-му. Тоді подільські пасічники викачали майже шість тисяч тонн.

На кожного мешканця Хмельниччини, підрахували в обласній статистиці, припадає по 4,4 кг виробленого меду, тоді як на кожного жителя країни – в середньому 1,1 кг. Виходить, життя подільчан мало б бути вчетверо солодшим. Бодай на папері.

Що ж, смакуйте медом і нехай вас частіше жалять бджоли. Чого ви? Так колись пасічники віталися між собою, вважаючи, що укус бджіл – лікувальний.

Читайте також:

Яблучний Спас: історія, традиції, прикмети та чого не можна робити у свято

Пасічник з Двірця передав воїнам на передову 50 л меду

ТОП-5 десертів з яблук на Спаса

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up