Механічні годинники: переваги та недоліки (новини компаній)

Від статусного вигляду до відхилень в часі? Розбираємо аргументи при виборі механічного годинника.
Годинник на руці сучасного чоловіка чи жінки - ознака смаку. І що б там не казали прихильники виключно сучасних технологій, механічна класика не виходить з моди сотні років.
Тривалість роботи
Вже понад 400 років люди, які носять механічні годинники, чують тихенький, але крутий звук їх роботи. Це працює механізм, джерелом енергії якого є стиснута заводська пружина. В більшості сучасних серійних годинників вона може працювати приблизно 36-42 години.
Але вже з’явилися такі, які можуть безперебійно пропрацювати й 80 годин. До таких належать вироби бренду Hamilton. На сайті deka.ua ми знайшли відразу 25 різних варіантів таких годинників.
Тип заведення
Як ми вже вказали вище, механічні годинники працюють від заводської пружини. За тим, як запускається та підтримується її робота, й діляться годинники за своїм типом.
- ручний завод
- автопідзавод
- автопідзавод + ручний підзавод
Найпопулярнішими зараз є годинники із двома методами одночасно. Авто - значить годинник продовжує свою роботу за рахунок вашої рухливості. Для повного заводу потрібно активно носити годинник 8-10 годин на добу. Якщо ж ви тривалий час за кермом чи за комп’ютером, то вам згодиться ручний завод.
Наявність автопідзаводу позначають написом Automatic на циферблаті й на сталевій задній кришці.
Естетика
Звук роботи механічного годинника - справжня естетика. Його живе цокання й те, як плавно рухається секундна стрілка, не передасть жодний інший годинник.
Більшість механічних годинників мають аналоговий або ж стрілочний тип індикації часу. Саме за це його часто й обирають взамін або як альтернативу масовому циферблату.
Ще одна естетична особливість - зовнішній вигляд. Механічні годинники придають статусності будь-кому. А ще вони принесуть вам справжню насолоду, якщо задня кришка буде прозора і дозволить спостерігати за роботою ідеального механізму.
В сумі це все придає статусності власнику годинника. Купити собі таку хорошу швейцарську штучку чи подарувати рідній людині - хороший вибір.
Недоліки
Перший недолік, про який зазначають, обговорюючи механічні годинники - відносна неточність ходу. Раніше нормою було 30-40 секунд на добу. Це ніби й не надто багато, але й не дуже приємно.
Технології та постійний шлях до якомога більшої досконалості дозволили мінімізувати відставання вдесятеро - до 3-4 секунд. Особливо таким можуть похвалитися годинники, що пройшли сертифікацію C.O.S.C. і їх називають хронометрами.
Ще одним недоліком є боязкість до ударів. Механічні годинники, впавши на підлогу, можуть вийти з ладу і потребувати ремонту. Менше це стосується тих, які мають захисні системи. До прикладу Incabloc. Вони допоможуть вберегти ваш годинник і продовжать його тривале життя.
Обслуговування
Ще одним методом продовження служби годинників є їх регулярне обслуговування. Рекомендовано раз на 4-5 років віднести годинник до майстра, який почистить та змастить механізм та налаштує його на ідеальну роботу.