Замість нудних екскурсій - пригоди, загадки та подарунки.
На Хмельниччині взялися за квестинг.
Розпочали від мандрів з бобрами. Що буде далі, розповів веломандрівник Сергій Толстіхін.
Від карантину у когось “їде дах”. Для більшості домашня самоізоляція - нестерпна. Та є у Хмельницькому люди, які намагаються винести з карантину щось корисне та пізнавальне. Особливо щастить тим, хто зміг перевести свою роботу та хобі в онлайн-режим. Серед таких - відомий хмельницький веломандрівник Сергій Толстіхін.
Карантин у житті цього “енерджайзера” практично нічого не змінив.
Хіба бороду довелося відростити, а так все по-старому, - жартує Сергій у розмові з журналістами vsim.ua.
Сергій навчає польської, веде цікаві вебінари та працює над розвитком туризму на Хмельниччині. На роботу ходить стабільно. Став дуже пунктуальним, адже до робочого місця тепер три кроки. Всі заняття він веде онлайн.
Мені пощастило, що усі справи, якими я займаюся - можна перенести в режим онлайн. Польську я як викладав, так і продовжую викладати, тільки роблю це онлайн. Трішки зменшилася кількість людей, але не драматично. Координуємо з Юлею проєкт “Активна громада”. Там взагалі все чьотінько. За тиждень в онлайні ми навчилися проводити вебінари, вести публічні консультації. З розвитком туризму я взагалі вийшов в плюс. Бо з’явилося багато вільного часу. Не треба тепер щодня витрачати час на дорогу до роботи і “опа” плюс ще годинка додаткова. Я попідтягував до реалізації старі ідеї, до яких руки не доходили. І з того вийшло багато цікавого, - розповідає Сергій Толстіхін.
Уже повністю готовий до виходу в світ проект “Легенди Пониззя”. Його Сергій розробляв разом із Староушицькою ОТГ. Це цікавий веломаршрут околицями Бакоти, який ламає всі шаблони типових екскурсійних турів. Жодних нудних лекцій із Вікіпедії. В ході мандрівки лише краса природи, місцевий колорит, локальна їжа, винні дегустації та цікавинки від місцевих виробників. До проєкту вже готові інформативні буклети, які відповідають на три питання: “Що подивитися?”, “Де заночувати?”, “Що поїсти?”. Словом, все в кращих європейських традиціях зеленого туризму.
По “Легендах Пониззя” ми навіть дизайнерські металеві стенди вже встановили. Єдиний мінус карантину в плані моєї роботи - це зсуви графіку. По проєкту “Легенди Пониззя” в цей час ми вже мали робити перші тренувальні заїзди. То їх скасовували, - пояснює Сергій.
Ще одним карантинним дітищем Сергія став проєкт квестінгів, як альтернатива традиційним нудним екскурсіям. Ця тема дуже популярна за кордоном, однак в Україні її мало розвивають. Переважно у нас можна зустріти квест-кімнати у закритих просторах, а Сергій Толстіхін пропонує проводити все на відкритій місцевості, із залученням місцевого колориту.
Ми з Юлею побували багато де. І, чесно кажучи, ті екскурсії у традиційному їхньому розумінні, ми не дуже полюбляємо. Коли гід збирає купку людей і монотонним голосом по 500 колу розповідає те, що можна відкрити і прочитати у Вікіпедії, що тут цікавого. Ми хочемо продвинути тему квестінгу. До прикладу, тому самому маршруту, тим самим локаціям надати ігрову форму, форму розгадування загадок. Додати у все це інтригу та змагальний елемент і буде ще крутіше. Ми самі проходили такі квести за кордоном і нам дуже сподобалося, - розповідає веломандрівник.
Над проєкт Сергій почав працювати ще до карантину. А вимушена самоізоляція - лише прискорила процес. Тож перший велосипедний квест уже не за горами. Пройде по “місцях бойової слави” Сатанова. У роботі над проєкт Сергій Толстіхін зібрав у цілу плеяду молодих і креативних хмельничан.
Ми активно співпрацюємо з Сатанівською ОТГ. Там є така організація “Осередок змін”. Його заснували дівчата, які працюють в цій громаді. Разом з “Активною громадою Хмельницького” ми проводили для них навчання. Потім почався карантин і ми перевели наші зустрічі в режим онлайн. В ході роботи ми запропонували їм реалізувати якийсь туристичний проєкт. І вирішили розробити квест. Ми проаналізували територію і знайшли багато плюсів. Сатанів - старий і дуже історично-цікавий. Другий плюс, що там є курорт і туди приїжджає багато людей. Мінус - те, що люди не дуже вилазять із тих санаторіїв. Здебільшого тому, що там немає цікавого туристичного продукту. Ми вирішили це змінити, - зазначає Сергій Толстіхін.
Над квестом по Сатанову команда Сергія добряче покреативила. Він буде оповитий легендами та матиме нотку містичності. Символом квесту сане бобер на ім’я Мартин.
Крізь Сатанів протікає річка Збруч. На тій місцевості водяться бобри. У гирлі річки вони роблять свої заплави, там купа погризених дерев. Тому ми вирішили використати цей факт і на його основі придумали легенду, - розповідає Сергій.
Згідно з легендою, на мальовничих берегах річки Збруч розкинулось прадавнє містечко Сатанів. Тисячоліттями там жили древні слов'янські племена тиверців та уличів. Уламки посуду, древні знаряддя праці кам'яної, бронзової та мідної діб свідчать, що край цей був залюднений ще в сиву давнину. І до сьогодення знаходять сліди трипільської культури. Століття минали, щедра тутешня природа, вапнякові гори, ліси, цілющі джерела, чисте повітря були свідками зміни культур, епох і традицій. Римські війська, польські королівства, магдебурзьке право, незалежна Україна… Але ніхто і ніколи навіть не здогадувався, що справжнім хранителем міста над Збручем є…. бобер Мартин! Ну вірніше, він є нащадком древніх тиверських, улицьких, трипільських, римських і польських пращурів-прабобрів... Боброве царство містечка Сатанів існувало паралельно до розвитку людської цивілізації, а його історія, його легенди і традиції ще більш загадкові. Молодий бобер Мартин, як нащадок славетного роду Надзбручанських бобрів має довести усьому звірячому царству, що він достойний прийняти від свого батька Бобрячу Корону. Для цього, згідно тисячолітній традиції, він має пройти надзвичайно складне випробування - легендарний Шлях Бобра. Лише розгадавши численні загадки, які залишили прабобри, знайшовши усі найпотаємніші закутки Сатанова і околиць, він зійде на престол і отримає Бобрячу Корону та титул “Хранителя Сатанова”.
Ми пропонуємо туристам втілитися у роль бобра Мартина і розгадати цікаві загадки, - каже веломандрівник.
Квест буде пішо-велосипедний. Маршрут бобра - не довгий, всього 4,8 кілометра.
Хоч відстань невелика - вона буде сповненою пригод, - обіцяє велмандрівник Сергій Толстіхін.
У кінці квесту переможці отримають подарунки та диплом “Хранитель Сатанова”. Квест уже на завершальній стадії розробки і після карантину Сергій запрошує всіх гайнути у цікаві мандри історичною пам’яткою Хмельниччини.
Паралельно мандрівник готує ще один квест - навколо Сатанова. Він буде значно довший. На велосипедах можна буде проїхати 25 кілометрів, зазираючи у наймальовничіші місцини Сатанівського краю.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Warp Speed
Сергей Толстихин reply Warp Speed