Куди ведуть вагітних під час сирени в Хмельницькому: показуємо і розповідаємо

- Під час повітряної тривоги пацієнтки Хмельницького перинатального центру спускаються в укриття.
- Показуємо і розповідаємо, що там є.
Близько 70 пацієнток Хмельницького перинатального центру щодня спускаються в укриття. І не одноразово. Адже повітряна тривога за день може лунати по декілька разів. Тривалість сирен різна. Коли вона затягується, деякі мусять народжувати у підвалі. Першою, хто вже має такий досвід, стала 24-річна хмельничанка Олександра. Про неї та її новонароджену донечку читайте в матеріалі Хмельничанка Олександра народила в підвалі. Як почувається і що розповідає.
Лікарі перинатального центру кажуть: в укритті є все необхідне, щоб прийняти в жінки пологи. Журналістка vsim.ua побувала у так званому бомбосховищі. Дізналася, як воно виглядає і що там є.
“Сховище”, - зазначено перед входом. Сходи ведуть вниз, а далі довгий коридор. Всюди медичні кушетки. На одній з витріщеними очима сидить кіт. “Він у нас любить вагітних”, - говорить медичний директор закладу Ірина Королюк.
Тут же, в коридорі, вздовж стін розміщені стільці. На них можуть чекати відбою тривоги як вагітні, так і їхні чоловіки. Поряд є полиці з пляшками води. По різні боки - повно кімнат. А в деяких є ще одні кімнати. Нагадує все це лабіринт. Словом, заблукати там на раз два. Саме тому організація евакуації жінок діє за чіткими правилами.
Перше - всі спускаються у підвал лише у супроводі конкретного медпрацівника. За кожним лікарем закріплена пацієнтка. Так, у вигляді колони всі й прямують до безпечного місця. Спустившись вниз, всіх розподіляють за відділенням. Тобто, де перебувала жінка нагорі, туди вона й потрапляє в укритті. Саме тому підвал перинатального центру нагадує мінілікарню на 0 поверсі.
В кожній з таких палат в укритті є десятки ліжок. Всі застелені постільною білизною. А на деяких є спеціальні подушки для вагітних.
-
Коли спускаємося в укриття, кожне відділення знає, які кімнати за ними закріплені. Наприклад, в одній з кімнат перебувають пацієнтки відділення патології. Також тут є реанімація. Там стоїть спеціальна апаратура. Є кімната, де зберігається харчування для батьків і дітей. А також памперси, вода, чайник і загалом все необхідне. Ми цим забезпечені, оскільки ніколи не знаємо часу перебування в укритті, - каже Ірина Королюк.
Є в укритті передпологова палата та родзал. В останньому стоїть спеціальна кушетка і медичне дитяче ліжечко.
У підвалі є запасний вихід. Також функціонує вантажний ліфт. Ним користуються жінки, які не можуть самостійно пересуватися сходами. Тож під час тривоги ліфтери миттєво підіймаються нагору й забирають таких пацієнток.
Наразі ніхто не рахував, скільки разів жінки спускалися до підвалу під час війни. Натомість за цей період в міському перинатальному центрі відбулося 108 пологів й з’явилися на світ 110 дітей. Майже всі народили нагорі, а не в укритті. Винятком стала лише Олександра, про яку йшлося на початку матеріалу.
Ірина Королюк розповіла, що під час російського вторгнення деякі хмельничанки народжували у підвалах своїх будинків. Вже із дитиною на руках вони прибували в медзаклад для повного обстеження. На щастя, під час таких історій ніхто не постраждав.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Командування Збройних Сил України звертається до медіаспільноти з проханням максимально обмежити:
❌ висвітлення персональних даних, світлин, що містять обличчя офіцерського складу (командирів підрозділів);
❌геолокаційної, візуальної, адресної прив’язки до місць виконання ними завдань.
Необхідно виключити фото- та відеофіксацію, поширення у медіа точної територіальної прив’язки бомбосховищ (місць укриття цивільного населення), з метою ускладнення отримання противником поточної інформації з відкритих джерел для завдання ракетно-бомбових ударів по цивільній інфраструктурі
Разом переможемо!
Слава Україні!🇺🇦