Хмельничанка Тетяна називає себе успішною жінкою. Вона розділяє погляди феміністок, виховує сина і має три роботи. На першу сходинку у своєму житті Тетяна ставить власну самореалізацію. Вона не любить стояти біля плити, робити з сином уроки чи контролювати кожен крок дитини. А ще жінка дозволяє сину фарбувати волосся в яскраві кольори.
Тетяна не з тих жінок, хто ховається за плечем чоловіка. Вона виступає за гендерну рівність у всіх сферах життя і навіть в рутині. Жінка впевнена в собі й говорить про те, що має “залізні яйця”. Щоправда, моментами Тетяна намагається їх приховати й увімкнути в собі ту саму ніжну жінку. Про погляди феміністки, поєднання материнства з роботою та про стосунки з чоловіком - читайте в матеріалі.
Тетяно, ви феміністка. Що це означає?
Фемінізм вважають агресивним рухом. Ніби тут місця для чоловіків немає. Я - це зовсім не про це. Я вважаю, що фемінізм - це можливість для жінки зрозуміти, що вона може досягнути всього, чого хоче. Наприклад, якщо їй не в кайф варити супи, то вона цього може не робити. Жінка може реалізовувати себе в інших речах. Я за те, щоб чоловіки й жінки були рівними. Я називаю себе феміністкою, але “лайтовою”. Мені подобаються жінки, які підтримують цей рух і я розділяю їхні погляди.
Як фемінізм відбивається на вашому житті?
Звісно, що на мені відбиваються феміністичні погляди. Наприклад, я чітко розумію свої кордони й те, що мені подобається. Я знаю, що можу допустити стосовно себе, а що я відразу присікаю. У мене є ці кордони і я їх чітко окреслюю. Я вважаю, що їх має відчувати й відстоювати кожна людина. У нас в суспільстві заведено називати феміністок жінками з “залізними яйцями”. Так от я із цим працюю і намагаюся дозволяти собі бути ніжною жінкою.
Яку роль “залізні яйця” відіграють у вашому житті?
“Залізні яйця” взяли участь в багатьох моментах мого життя. Один із них - розлучення. В мене були стосунки, що тривали близько 3 років. Це був офіційний шлюб. У якийсь момент, я зрозуміла, що стосункам прийшов кінець. У нас були зовсім різні погляди на життя. Здавалося, що ми з різних світів. На той час у мене на руках була маленька дитина. Син ще не ходив до дитсадочка. До того ж я була безробітна. Але я не боялася йти від чоловіка, бо знала, що все буде добре. У мені є той стрижень, що відповідає за силу й впевненість.
Як це проявляється у стосунках з чоловіком?
Зараз я живу з чоловіком у цивільному шлюбі. У моїх стосунках немає такого, що я маю стояти на кухні та готувати. Якщо я хочу - готую, якщо ні - то ні. Я і своїх домашніх так навчила. Скажімо хтось хоче пельмені - це його бажання, він може піти та зварити. У нас абсолютно нормальним рахується, якщо чоловік помиє посуд чи сам собі приготує щось. Мій чоловік абсолютно нормально сприймає мої погляди. Якщо я його щось попрошу виконати з хатньої роботи - він спокійно це робить. Тобто у рутині ми з ним рівні.
Коли у вас з’явилися перші прояви фемінізму?
Цей дух жив у мені завжди. Та був період, коли я була активною учасницею громадського руху із таким поглядом. Почнемо з того, що я навчалася за спеціальністю “Соціологія масових комунікацій і журналістика”. Близько трьох років я відвідувала всі пари й чекала, коли ж почнеться та сама “журналістика”. Але мої очікування не виправдалися. Було не цікаво. Тому я почала займатися громадською діяльністю. Ми з дівчатами були учасницями дівочого руху, що називався “Нова етика”. Саме ми стали ініціаторами його створення. Ми вбачали під цією назвою поведінку чоловіка і жінки на рівних правах.
У чому полягала діяльність вашої організації?
Ми проводили багато конференцій і круглих столів в навчальних закладах міста Говорили на такі теми, як проституція. Тоді це було досить поширене явище серед дівчат, яким 13 та 14 років. Я пам’ятаю одну дівчинку, яка казала, що це її свідомий вибір. Вона пояснювала, що це для неї легкі гроші. Також ми проводили фестиваль жіночої культури. Робили це для того, щоб показати: жінки - це надзвичайна сила. Фестиваль проходив упродовж кількох днів. У його рамках була фотовиставка, у якій брали участь дівчата, які були фотографами. Також жіночий театр “На грушках” показав хмельничанам виставу “Сповідь черниці”. Загалом все це було дуже цікаво.
Активна громадська позиція не завадила здобути освіту?
Звісно, через активне громадське життя пари відійшли на задній план. Але я завжди багато читала і всі екзамени складала на високий бал. Однак згодом за прогули мені добряче діставалося. Тож я прийняла рішення перевестися на “заочку”, а пізніше взяла академвідпустку. Пізніше я поновилася в університеті. Щоправда, обрала для себе іншу спеціальність - психологію.
Де брали дохід після закінчення університету?
Після університету я почала себе запитувати, чим хочу займатися. Якось я сіла і виписала, що вмію робити. В результаті, зрозуміла, що моє - це ведуча заходів. Мені тоді запропонували бути ведучою на весіллі. У мене з першого разу все вийшло. Музикант, який тоді зі мною працював, запропонував мені співпрацю. Відтоді я почала проводити свята. Я займаюся цим до сьогодні. У деяких хмельничан я, як сімейна ведуча, яка проводить їм усі свята. Втім ця робота не є основною. Вона більше, як хобі, що приносить прибуток. Тому я стала шукати постійний заробіток.
Де ще вам довелося працювати?
Я працювала у багатьох місцях, перш ніж не знайшла роботу своєї мрії. Була продавцем на речовому ринку. Продавала взуття. Ставка в день була 50 гривень. Після цього я працювала торговим агентом. Ходила по торгових точках і пропонувала продукцію. Потім я була адміністратором у квест-кімнатах. Пізніше почала продавати турбіни. У мої обов’язки входило обдзвонювати спеціалізовані магазини й пропонувати товар. Я розуміла, що всі ці роботи є періодичними. Мені просто потрібно було тоді “пересидіти” допоки я не знайшла роботу своєї мрії. Якось я побачила оголошення. На роботу шукали радіоведучих. Я пішла на співбесіду і з того часу стала там працювати. Це було 4 роки тому.
Розкажіть про будні радіоведучої
Я працюю радіоведучою на радіо Окей ФМ. Мій псевдонім - Таня Стрєльцова. Моя специфіка - розважальні програми. Вести новини я відразу відмовилася. Бо я за ними не слідкую і не хочу, щоб вони впливали на мій настрій. Саме це і є мої ті самі кордони. Як тільки я прийшла на цю роботу, то дуже хвилювалася. Бо потрібно працювати в прямому ефірі. Це вам не проводити захід, коли ти бачиш людей і між вами є комунікація. Це зовсім інше. Є мікрофон і все. Тому перший час ніби ком стояв у горлі. В мені тоді весь час жив внутрішній критик, який казав, що я обов’язково маю помилитися. Та потім я із ним домовилася. І працювати мені стало дуже легко і в кайф.
Зараз я веду розважальні програми й погоду. Моя зміна - з 11 до 16. Звісно, що не обходиться в роботі без курйозів. Наприклад, якось забула виключити мікрофон. Що довелося чути слухачам - не знаю. Я ж того не чула. (сміється)
Тетяно, як зійшлися ваші шляхи з психологією?
Психологія - це завжди було моїм покликанням. Я вже розповідала, що закінчила цю спеціальність в університеті. Так от якось я проводила весілля. Там я познайомилася з психологом, яка має свою школу, де готують фахівців у цій галузі. Тож я вирішила пройти це навчання. Воно тривало протягом трьох місяців. Також я закінчила ще декілька спеціалізованих курсів. У тому числі міжнародну школу. У своїй уяві я ще раніше намалювала, що маю свій кабінет, де буду практикуючим психологом. Так і сталося. Тепер в день я проводжу сеанси. Потім працюю на радіо. А на вихідних проводжу заходи.
Як вдається поєднувати три роботи й материнство?
У мене є син, йому 9 років. Він знає, що мама завжди зайнята. Я із тих батьків, які не тримають дитину на постійному контролі. Наприклад, я не роблю уроки з дитиною. Для мене значно важливіше, щоб між нами була довіра. У нас є традиція: ми ввечері сідаємо, п’ємо чай і говоримо. Обов’язково щодня ми кажемо одне одному: “Я тебе люблю”. Насправді мені у всьому дуже допомагають мої батьки. Вони - моя основна підтримка.
Емоційне вигорання - чи трапляється і як боретеся?
Якщо чесно, то я вже давно з цим не стикалася. Коли бачу, що зі мною щось не так - проводжу роботу над собою. Знаєте, психологи теж ходять до психологів. Тому я можу піти до свого фахівця і тоді в мене знову все стає круто. Для мене основне - це любити себе. Я в себе одна. І це не з точки зору егоїзму. Це любов до себе. Якщо мені потрібен відпочинок - я це даю собі. Не хочу з кимось спілкуватися - не спілкуюся. Саме тому вигорання і не затримується в моєму житті.
Що для феміністки матеріальні блага?
Для мене важливі матеріальні блага. Адже це рівень життя. Гроші - це ресурс. Звісно, я хочу багато заробляти. Я не маю на меті заробити більше за чоловіка. Я вважаю, що в цьому питанні має бути гендерна рівність.
Про що ви мрієте?
Я хочу активно розвиватися. Скажімо, в напрямку психології. Мені хочеться зі свого кабінету зробити центр психологічного розвитку. Він буде мати три напрямки: дитяча психологія, формування свого “Я” й коучинг, а також робота з людьми, які мають залежність чи співзалежність.
Також хочу написати книгу з жіночим характером. Вона матиме назву "За вікном". Планую, щоб це були психологічні розповіді. До слова, у мене планів - як у Наполеона.
Що для вас успіх?
Я вважаю себе успішною жінкою. Для мене успіх - це мій стан і робота над собою. Успіх - це коли я випромінюю посмішку й позитив.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Феменістки катаються по різним країнам закликаючи до гендерної рівності, і це її хобі оплачує чоловік із бальшой любві)
А це замучена жінка,в якої іншого виходу нема.
Бо дитина хоче їсти, пити, одягатися.
Навчання,гуртки і т д,і т.п