Головне при виборі няні - правильно провести співбесіду.
Які ставити питання, розповіла психолог із Хмельницького Інна Грош.
Декретна відпустка добігає кінця, час іти на роботу, а дитину залишити ні з ким… Часто в таких ситуаціях просто не обійтися без послуг няні. Обрати її важко. Адже побоювання за власне чадо переважають завжди. Як їх мінімізувати та знайти ідеальну няню, знає дитячий психолог із Хмельницького Інна Грош.
Головне, за словами спеціаліста, правильно провести співбесіду.
Щоб виправити цю прикрість Інна Грош розробила цілий алгоритм дій. Перше у списку - це моделювання ситуацій.
Батьки мають зрозуміти, що поставити всі питання неможливо. Те, що стосується компетенції та досвіду, можна з’ясувати за допомогою ситуативних ситуацій. Запропонуйте кандидатці на посаду відповісти на змодельовану вами подію. Наприклад, ви пішли з дитиною на вулицю. Звернули увагу, що дитина без шапки, як ви відреагуєте? У відповіді буде все, що необхідно для прийняття рішення: повчання, встановлення меж, відношення до самої дитини, навіть саме відношення до тієї шапки.
Друге, що варто зробити за словами Інни Грош - це поставити проєктивні питання. Що це означає?
Поставте питання з полем для роздумів. Наприклад, у певній ситуації я вчиню так, і мені здається, що всі оточуючі також так вчинять. Якщо цього не станеться я… Таким питанням ви даєте кандидатці подумати, якби вона вчинила сама в тій чи іншій ситуації. Можна поставити питання: “Як Ви вважаєте, в якій ситуації можна вдарити дитину?” У самому питанні важливо не давати хорошу чи погану оцінку діям. Ви просто аналізуєте відповідь і приймаєте рішення відносно тих думок, які висловлює кандидатка.
Перед співбесідою Ірина радить намалювати “профіль кандидата”.
Для цього візьміть звичайний аркуш паперу. Розбийте його на 3 частини. Перша - “я хочу, щоб було зроблено нянею...”. Друга - “що потрібно кандидату у няні, щоб це було зроблено”. Третя - “необхідні для цього навички”. Потім бажане поставте в пріоритетному порядку. В списку має залишитися 5 пунктів, які няня дійсно має виконувати. В процесі робити ви будете звертати увагу саме на ці 5 пунктів.
Ірина радить не забувати те, що коли мама іде на роботу, дитина може прив’язатися до няні. Це не привід для ревнощів. Дитина має когось любити, це краще ніж не любити взагалі.
Коли мама повертається з роботи й бачить, що дитина цілує на прощання няню, щось з нею шепочеться, у неї часто виникає внутрішній конфлікт. Типу, “Як же ж це так”. Крім цього до ревнощів долучається почуття провини. Виникають сумніви: “А чи хороша я мама”. Тут потрібно розуміти, що хороша мама та, яка проводить час з дитиною якісно. Почуття провини - це емоція яка впливає негативно на цю якісність. В результаті, руйнує особистість мами. Так не має бути. Мама не повинна займати весь час дитини. Вона повинна зробити їхні спільні години змістовними та радісними для дитини.
Саме тому перш ніж обирати няню, Ірина радить батькам побороти свої внутрішні бар’єри та емоційно налаштуватися на допомогу найманого працівника.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.