Жінки на військовому обліку. Дізналися думку хмельничанок, які служать

- Протягом наступного року жінки певних професій мають стати на військовий облік.
- Чимало людей обурилися цьому факту.
- А що про це кажуть жінки, які є військовослужбовцями?
- Розповідаємо про все детальніше.
Жінкам від 18 до 60 років багатьох професій та спеціальностей потрібно буде стати на військовий облік. Раніше такий обов’язок був передбачений тільки для окремих фахівців. Тепер же наказом Міністерства оборони цей перелік був розширений. У ньому понад 100 цивільних спеціальностей та професій, які охоплюють усі сфери. Відповідний наказ набрав чинності 17 грудня.
Розповідаємо, хто, коли і як має стати на військовий облік. А також думку про це хмельничанок, які служать.
“Захищати країну - обов’язок як чоловіків, так і жінок”
Військова служба і жінки - ця тема зібрала чимало обурень. На сайті ВСІМ хмельничани стали висловлювати свої невдоволення у вигляді коментарів. Наказом Міноборони незадоволені як жінки, так і чоловіки. “Срамота, мячня”, “Ганьба нашій державі”, “Зовсім з дуба рухнули”, - ось як прокоментували наказ деякі містяни.
А що про це кажуть хмельничанки, які є військовослужбовцями? Журналістка vsim.ua поспілкувалася із капітаном, сержантом і курсанткою. Вони розповіли про свою військову службу й складнощі в ній. Також поділилися думкою про взяття на облік жінок різних спеціальностей.
Христина Мороз, курсантка третього курсу факультету правоохоронної діяльності прикордонної академії
-
Вступила до прикордонної академії 3 роки тому. Я завжди мріяла стати саме військовослужбовцем. В академії ми проходимо вогневу й тактико-спеціальну підготовку та здобуваємо інші необхідні навички. Перед тим, як навчатися у цьому закладі, я проходила військову службу на кордоні протягом 1,5 роки. У мене вся сім’я військовослужбовці, тому я заздалегідь знала, що на мене чекає під час служби. Я завжди готова до складнощів. Адже військова служба може поставити багато різних цілей. Також можуть виникнути різні нестандартні ситуації, як, наприклад, воєнний стан. У такому випадку треба бути готовим до захисту нашої країни, - розповідає Христина.
-
У моєму розумінні жінка у військовій службі - це цілеспрямована персона, яка виконує всі завдання на рівні з чоловіками. Я підтримую те, що жінки різних спеціальностей ставатимуть на облік. Адже захищати свою країну - конституційний обов’язок громадян: як чоловіків, так і жінок. Люди конкретних спеціальностей знадобляться у випадку введення воєнного стану.
Лілія Черноусова, головний сержант, відповідальний виконавець відділу організаційно-мобілізаційної роботи Національної академії
-
Я військовослужбовець прикордонної академії. Працюю із 2017 року. Думаю, що рішення про взяття на облік жінок є правильним. Адже кожен громадянин має розуміти значення ситуації, яка відбувається в країні. Військовий облік - це не означає що жінок мобілізують і вони підуть відразу воювати. Річ у тім, що кожна має знати про свій обов’язок. А також про те, що вони потрібні своїй країні. До цього готова і я.
Ніна Муфтахова, капітан, начальник центру культури та дозвілля Національної академії Держприкордонслужби України
-
Я військовослужбовець із 2005 року. Моя робота полягала у несенні служби на державному кордоні. Ця робота - поклик моєї душі. Я за власним бажанням йшла на проходження служби й знала, що на мене чекає. Моя робота - це добові несення служби, виконання обов’язків в незалежності від погодніх умов. Наприклад, коли на термометрі “мінус” і дуже холодно, ми не залишали кордон без захисту, а працювали,- розповідає Ніна Муфтахова.
-
Я не можу сказати, що під час військової служби порушуються права жінок. Але потрібно знати, що ця сфера має свою специфіку. Я вважаю правильним рішенням, що жінки різних спеціальностей мають ставати на військовий облік. Адже кожна є фахівцем в певній галузі. І коли буде така потреба, то саме ці люди зможуть повноцінно виконати свої обов’язки. У випадку введення воєнного стану не потрібно буде витрачати час на підготовку інших для виконання конкретної роботи.
Які професії у переліку та як стати на облік
На військовий облік можуть бути взяті жінки, спеціальність та професія яких відповідає військово-обліковим, які мають відповідний вік (18-60 років) та стан здоров’я. Жінки можуть бути призвані на військову службу чи для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час.
Серед найбільш поширених професій у переліку - водії, працівники пошти, секретарі, фотографи, кухарі, медики, фармацевти, ветеринари, тренери, адвокати, правоохоронці, прокурори, судді, юристи, касири, бібліотекарі, музейні та архівні працівники, психологи, соціальні працівники, митці. Повний перелік можна переглянути за посиланням.
Стати на облік необхідно до кінця 2022 року. Ухилення від цього передбачає адміністративну відповідальність — штраф на суму від 850 до 1 700 гривень. Якщо жінка, яка підлягає обліку, є найманим працівником, її взяття на облік має контролювати роботодавець. Останній може приймати на роботу лише за умови взяття на облік. За порушення законодавства роботодавцю загрожує штраф — 5 100 до 8 500 гривень. Контроль військового обліку не стосується людей, який наймають ФОПи, а також людей, які працюють за цивільноправовими договорами.
Видання Армія.Inform повідомляє, що потрібно для того, аби стати на облік:
-
Зібрати необхідні документи
-
Пройти медогляд та додати висновок військово-лікарської комісії до пакету документів
-
Надати необхідні документи для взяття на військовий облік у Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за реєстрацією місця проживання.
Для взяття на військовий облік необхідно зібрати такі документи:
-
заява про взяття на військовий облік
-
паспорт або ID-картка, ідентифікаційний код
-
фотокартка 3х4
-
свідоцтво про народження дітей, документи про опіку (якщо є)
-
документ про здобуття спеціальності та/або професії
-
рішення військово-лікарських комісій про придатність за станом здоров’я для проходження військової служби в мирний або у воєнний час.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Olexii Tomilov
Милая Скандалистка
Олег Кайдалов
Людмила Гариевская
Inessa Ihnatova reply Людмила Гариевская
Ми - ті, які добровільно пішли служити!
Людмила Гариевская reply Людмила Гариевская
Inessa Ihnatova reply Людмила Гариевская
Облік це ж не призов... медики стають усі на обліку, і жінки теж, одразу по закінченню навчання. Запитайте, як часто вони на навчання їздять😆 і чи змінилось в них життя після того, як вони на облік стали!?)))
Елена Золотарёва reply Людмила Гариевская
Людмила Гариевская reply Людмила Гариевская
Елена Золотарёва reply Людмила Гариевская