Хвороботворні бактерії можуть тривалий час жити в одязі. Особливо небезпечні вовняні речі.
Через ношений одяг можна підхопити кліщі, коросту та шкірні виразки.
Чи варто одягати вживаний одяг на дитину та як ставляться до речей з секонд-хенду хмельницькі матусі, дізнавалися журналісти vsim.ua.
Вживані речі з-за кордону, секонд-хенди та стоки зараз користуються неабиякою популярністю. Через привабливі ціни та гарну якість, все більше хмельничан закуповується саме там. Не оминають увагою і оголошення в інтернеті, в яких матусі майже задарма віддають вже замалий одяг своїх чад. Чи не бояться одягати у вживані речі своїх дітлахів хмельницькі матусі, дізнавалися журналісти vsim.ua.
“Головне, добре випрати”
- Почали купувати, але лише речі в гарному стані, як з рук, так і секонд. Зараз у секонд-хендах є майже нові дитячі речі, правда, це у день завозу. Проте в такі дні - дорожче: 190-220 гривень за кілограм. В такі дні зазвичай все краще розбирають, але щось і потім знайти можна. Я була джинси там своїм класні взяла, а то постійно коліна стирають. Головне, потім добре випрати: основне прання + додаткове полоскання. І дезінфікує, що не шкідливо, і відбілює. В інтернеті також продають речі цілими пакетами з рук. Я купила раз майже нові, якісні від 0 до 8 місяців. В пакеті було до 20 штук, всього за 200 гривень.
“Сама віддаю і в знайомих беру”
- Свої віддаю кумі і беру якщо хтось віддає із знайомих, а собі і дітям іноді купую, якщо нормальні на вигляд. Зараз такі ціни, що не дуже нового накупишся. Сама не раз бачила картину, що батьки куплять новий брендовий дорогий одяг, а потім сваряться на дитину: “Там не сядь, туди не йди, і та дитина, як дорога іграшка, стоїть на дитячому майданчику, але в пісок і на гірку не можна, бо ж штани від Гуччі за 1000”.
“Купляю все, окрім білизни”
- Купляю все, окрім білизни. Бо то має бути лише індивідуальне. А так попрала і все. І вже неодноразово переконалася, що одяг кращий з секонду, і добре вистірується, і колір залишається, який був. Особливо, якщо не на вихід, а щоб погратися в дворі чи десь у парку, то нового шкода. Не бачу в цьому нічого поганого. Діти ростуть швидко. Пару раз вдягнули і виросли. А речі залишаються в гарному стані. То може ще комусь і знадобляться.
“Беру по 10 гривень у відмінному стані”
- Я зараз купую у стоковому своїм синам джинси і джинсові шорти, це те, що практично неможливо зносити і порвати. Щороку відправляю в табір і санаторій, деякі речі додому не повертаються. Ціна, знаєте, яка, шкода, коли нове вкрали, а так все в порядку. Хоча по 10 гривень беру в відмінному стані, ні дірочки, ні плями, як нові і зносу немає. Кажуть, щоби прибрати енергетику іншої людини речі перед пранням потрібно посипати сіллю і трохи почекати. У мене 5 синів, працює лише чоловік, самі розумієте, не накупишся. У школі і в саду кажуть мені, що мої діти завжди добре одягнені і, головне, чистенько і наглажено.
“Заразитися можна навіть коростою”
- Речі, які везуть з-за кордону, обробляють хімічними речовинами. Формальдегід несе дуже неприємний аромат. Він залишається навіть після прання. Він вбиває хвороботворні бактерії, але сам теж небезпечний, особливо для нервової системи дитини та для дихальних шляхів. З речами, придбаними з рук, інша ситуація. З ношеним одягом можуть передатися хвороби від попереднього власника. Це може бути короста, алергічна реакція, шкірні виразки, найчастіше передаються кліщі. До речі, такі проблеми можна отримати і через новий одяг з ринку. Щоб цього не сталося, потрібно ретельно все випрати при високій температурі. Висока температура вбиває інфекцію. Обов’язково - це глажка. Якщо вжити всіх запобіжних заходів, то такі речі можна носити без побоювань за дитяче здоров’я.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Dmitry Dzubak
Vitaliy
Нрр
Нрр