"Для дівчинки тато – перше кохання": що хмельничани говорять про День батька

"Для дівчинки тато – перше кохання": що хмельничани говорять про День батька
  • Тато - голова родини, захисник, порадник та авторитет. Його роль в сім'ї часто недооцініють, але саме тато формує характер дитини та дає їй настанови на майбутнє  життя.
  • Щорічно ми відзначаємо День батька в третю неділю червня. Мало хто знає про це свято, адже офіційно в календарі його не відмічено.
  • Журналісти vsim.ua запитали у хмельничан про обов'язки тата в сім'ї та дізналися про важливість батьківського виховання від дитячого психолога.

“Папа вам не мама” - співається в пісні, але замінити дитині батька не може ніхто. Він не завжди поруч і не опікає як мама, але силу батьківської любові неможливо применшити. Для дівчинки тато - це перше кохання, для хлопчика - авторитет та приклад для наслідування. В Україні вже 18 років, як офіційно святкують День матері. Відзначають з розмахом та почестями, а от про День батька знають не всі. Та й святкують його не так давно. В 2013 році була спроба закріпити це свято на державному рівні та відзначати його в третю неділю вересня, але ініціативу не підтримали, тому за аналогією до інших країн світу ми відзначаємо День батька кожного року в третю неділю червня, цьогоріч святкування припадає на 17 червня.

Історія свята

Вперше відзначати цей день почали в 1909 році місті Спокан, штату Вашингтон, США. Ініціатором Дня батька виступила жінка - Сонора Смарт (за чоловіком міссіс Додд). Справа в тому, що Сонара із багатодітної родини, мала п’ятеро братиків та сестричок. Після народження шостого малюка мама Сонори померла, і всі турботи лягли на плечі тата. Він, як міг, піклувався про дітей. Сонора згадувала, що мала дуже щасливе та сповнене любові дитинство, хоч і росла без мами. Тому одного разу, вже доросла заміжня жінка, в церкві під час служби на честь Дня матері, задалася питанням, чому не святкують День тата. Вона пішла до Міської ради і внесла пропозицію про відзначення Дня батька.

Спочатку святкування нового свята мало проходити 5 червня в день народження Вільяма Смарта, батька Сонори, але часу на підготовку забракло, тому дату святкування було перенесено на третю неділю червня. Офіційно на державному рівні День батька почали відзначати з 1966 року, згідно указу тодішнього президента США Ліндона Джонсона. На сьогодні 40 країн світу вшановують батька в третю неділю червня. Символом цього дня стала троянда, в США на честь тата її кріплять до одягу, якщо тато живий, то одягають червону троянду, якщо його вже не має на цьому світі – білу.

Вітати тата  прийнято власноруч зробленими виробами з пластиліну, дерева, листівками, малюнками, печивом з побажаннями, віршами та піснями, що лунають з дитячих уст. Чи відзначають цей день хмельничани, які функції батько має брати на себе у вихованні малюка та як вітають своїх тат їх маленькі чада, дізнавалися журналісти vsіm.ua.

“Без тата нікуди, він забезпечує функціонування сім'ї”

Ольга із сином Тарасиком

IMG_20180612_103446

- Ми ще тата не вітали, нам 2 роки і чотири місяці, а ось як підросте, то безперечно буду говорити, що є таке свято і тата потрібно поздоровити. Висловити свою любов дитина може через малюнок чи якусь, власноруч зроблену, листівку. Я гадаю, що відзначати День батька потрібно, тато є тато. Він підтримує, забезпечує функціонування сім'ї. Без тата нікуди. Він має не лише матеріально забезпечувати родину, а й забезпечувати дитину своєю любов’ю та підтримкою. Особливо для хлопчика важливе спілкування з татом, є теми на які він з мамою не поговорить. Тато має бути наставником, лише він може дати дитині ті базові знання, з яких вона потім будуватиме свою сім'ю. А ще тато не має бути осторонь від життя дитини, знаходити час на прості сімейні прогулянки. Мама також не все може одна, у вихованні дитини має бути взаємовиручка тата і мами.

“Із запитаннями біжить до мене”

Микола з донечкою Камілою

IMG_20180612_121114

- Я навіть не чув, що є такий день. Про День матері знаю, про 8 березня також, а про День батька чую вперше. Святкувати звісно треба, щоб дитина знала, що мама і тато рівні, що люблять її однаково. І щоб тато знав, що не лише День матері є, і всі обов'язки по вихованню треба перекласти на неї. Тепер є день, коли тату можна нагадати, що він має більше уваги приділяти дитині. Всі вихідні намагаюся присвятити донечці, гуляємо разом, говоримо на різні теми. В неї саме вік “почемучки”, із запитаннями частіше біжить до мене, мама говорить, що їй більше подобається мене слухати. Я думаю, що участь тата така ж необхідна. Мама мамою, а тата не замінити. Це зовсім інші віносини.

“Тату важче виразити свою любов”

Наталія з донечкою Веронікою

IMG_20180612_104106

- Я чула, що День батька почали відзначати, але це було порівняно недавно. Ми свого тата ще не вітали, в рік і три місяці виразити свою любов вдається лише обіймами. А ось старша чоловікова донька, від першого шлюбу, я пам'ятаю, що вітала його. Сама малювала, щось вирізала. Я не думаю, що це мають бути якісь грандіозні подарунки, простий вияв уваги не лише від дитини, а й від мами - набагато приємніший. Про день для мам знають всі, а ось роль тата якось опущена, але ж тато, як і мама піклується про дитину. Можливо тату важче виразити свою любов, чоловіки не такі емоційні, але потрібно намагатися бути другом для своєї дитини. Тато має порадити, іноді - розрадити. Й іноді у нього ще краще ніж у мами вийде. Тому тато заслуговує теж на свято.

“На дітей завжди потрібно знаходити час”

Руслан з синами Артемом та Олексієм

IMG_20180612_120101

- У нас мама сьогодні зайнята, отримує водійські права, тому за головного я. Гуляємо разом всією сім'єю, іноді підміняю маму, коли потрібно не лише на прогулянці, а й у домашніх справах. Я гадаю, що тато не лише гроші має заробляти, а й усіляко допомагати мамі, підтримувати її. Якщо тато на весь день залишається з дітьми один, він починає розуміти, яке це навантаження. В будь-якому разі, який би ти завантажений роботою не був, на дітей потрібно знаходити час. Про День батька чую вперше, знаю, що є День мами, ми її вітаємо, а ось про День тата не чули. Тепер буду знати, можливо виберемося кудись родиною.

“Тато має забезпечувати сім'ю”

Святослав, Альона і донечка Соломійка

IMG_20180612_120233

- Тато має забезпечувати сім'ю, щоб вона не потребувала ні в чому. Кожного разу, коли з'являється вільна хвилинка, гуляємо разом з дітьми. Часто влаштовуємо вилазки за місто або просто в парк на атракціони. Я думаю, що дитині спілкування з батьками багато не буває, тато є дома рідше, а тому вони скучають і тягнуться навіть більше ніж до мами. Ми вечорами граємося разом або щось малюємо. Завжди розпитую як минув їх день, що робили цікавого, де були. Тато має брати участь у житті дитини. Все звалювати на маму - неправильно, вона також втомлюється і хоче відпочити, - говорить Святослав.

- Ми чули, що є у нас уже і День тата, але не знали коли. Тепер святкуватимемо і будемо тата вітати, щось разом придумаємо, але це поки секрет, - додає Альона.

“Тато - це ходяча енциклопедія”

Анна Марченко, психолог

Фото0908

- Роль батька в родині в жодному разі не можна применшувати. Тато – це дійсно не мама. Від нього дитина переймає зовсім інші функції та модель поведінки. Якщо мама вчить базовими життєвим основам, то тато розширює кругозір дитини. Для багатьох тато – це ходяча енциклопедія, малюку з татом завжди цікаво. Коли батько – впевнена в собі та рішуча людина, дитина почуває себе захищеною та намагається наслідувати тата в усьому. Особливо важливим є спілкування тата з сином. З перших місяців життя хлопчик відчуває тата та болюче переносить розтавання з ним. Тато для сина – це приклад, на який потрібно рівнятися, це авторитет. З 3-х рочків малюку просто життєво необхідною стає батьківська увага, він прагне татового схвалення. В цей час не варто дуже докоряти та сварити маля, щоб не виховати в нього комплекс неповноцінності. Тато має більше розмовляти з сином, виділяти час на прогулянки та ігри з ним. Від тата хлопчик вчиться: впевненості, мужності, силі волі, лідерським якостям, дружбі та відносинам з протилежною статтю. Дуже важливе при вихованні майбутнього чоловіка, щоб тато ставився добре до його мами, проявляв любов та підтримку, тоді дитина візьме таку поведінку за основу і в майбутньому зможе побудувати міцний шлюб. Для дівчинки тато – це перше кохання, тобто образ майбутнього чоловіка дівчатка дуже часто змальовують саме з тата. Для дівчинки важливо чути компліменти від тата. Батько має говорити, що вона в нього найкраща, найрозумніша, справжня красуня – тоді дівчинка виросте впевненою у собі і не боятиметься будувати стосунки з протилежною статтю. Дівчатка в татові бачать кращого порадника, ніж маму. До нього частіше звертаються за порадою при виборі майбутньої професії, роботи, він має схвалити і майбутнього обранця. Як і на дівчинку, так і на хлопчика тато має потужний емоційний вплив. Тому слід виховувати дитину в атмосфері любові, щоб навіть на відстані від тата, дитина відчувала його підтримку та готовність завжди прийти на допомогу. Як би не старалася мама, але замінити тата їй не під силу.

 

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Хмельницького за сьогодні

18:40 Сільський будинок на Хмельниччині гасили дві бригади рятувальників photo_camera 17:36 Мешканець Хмельниччини виготовляв спирт та горілку у власній підсобці 16:22 Інклюзивне навчання, цікаві майстер-класи та неординарні уроки: у Хмельницькому триває освітній фест play_circle_filled photo_camera 15:49 Вартість реєстрації "євроблях" тепер можна дізнатися у телефонному режимі Від читача 18:59 “Мені сказали не приходити сюди в кедах”: як у Києві відбулася антивиставка “Освітня барикада” 14:36 У Дунаївцях вбили громадянина Туреччини. Підозрюють 23-річну дівчину 14:07 У Хмельницькому на тиждень відключать газ (СПИСОК АДРЕС) 13:00 Вгадайте місце у Хмельницькому за старим фото (ТЕСТ) photo_camera 12:13 Хмельницькі поліцейські підкорили німецьку сцену photo_camera 11:30 Дивіться гру хмельницького “Сокола” в режимі LIVE 10:06 Переможці проекту “Дон Купідон” отримали свої подарунки photo_camera 09:30 Кубок Хмельницького з футзалу завершиться 17 лютого 08:50 16 лютого — День ангела у Романа 07:45 Рецепт дня. Готуємо куряче м’ясо в картопляній "шубці"
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up