Двічі хоронила чоловіка. У Славуті перепоховали 33-річного Івана Стасюка, який загинув на фронті

Двічі хоронила чоловіка. У Славуті перепоховали 33-річного Івана Стасюка, який загинув на фронті
Загиблий військовослужбовець Іван Стасюк,січень-2024. Фото: Суспільне Хмельницький.
 • Родичі поховали замість нього досі невідомого бійця. 
 • Тіло Івана ідентифікували за експертизою ДНК.

Іван Стасюк працював на евакуаційному шляху — вивозив поранених та загиблих побратимів. Він забирав поранених хлопців з поля бою і в машину прилетіла російська ракета.

Чоловік загинув у віці 33 роки, не прослужив на фронті і пів року.

"Нікому не побажаю двічі ховати кохану людину, як випало на мою долю. Перший раз ми прощалися з Іваном у листопаді 2023. Труна була закрита, тіло було дуже понівечене, воно було згоріле. Через декілька днів після поховання до мене приїхали родичі з Житомира з новинами, що, швидше за все, не того поховала", — розповіла вдова військовослужбовця Суспільне.

Відео дня

Вони поїхали в Житомир на впізнання тіла чоловіка.

"Я дивилась на лице, я його впізнати не могла. Я не знаю — чи це мій мозок спрацював так, щоб я просто не здуріла… В нього були особисті речі: ланцюжок з хрестиком, наші обручки і годинник — мій подарунок", — поділилась вдова.

Фото: Суспільне Хмельницький

За словами Марини, родичі чоловіка здали матеріали для експертизи ДНК, чекали результатів. Коли ті співпали, забрали тіло Івана та поховали – вдруге, недалеко від могили досі не впізнаного бійця.

"Це нам дуже важливо було. Що мені, що нашим дітям, що його батькам. Тобто, забрати наше, рідне і привезти просто додому поховати", — каже Марина.

Тепер вдова військовослужбовця Марина на цвинтарі міста Славута відвідує дві могили: одну — бійця, тіло якого видали в хмельницькому морзі за тіло її чоловіка, другу — могилу її чоловіка, тіло якого дотепер лежало в житомирському морзі, і яке вдалося ідентифікувати за експертизою ДНК.

"При загиблому в хмельницькому морзі не було ніяких особистих речей. У базі даних його поки ніхто не шукає, немає й співпадінь ДНК. Але я активно сприяю пошукам. Я знаю, що це таке: три місяці не дихати, не їсти, не жити. Просто уявляю, як тим батькам. Я впевнена, що в нього є все-таки якісь родичі", — каже Марина.

Читайте також:

Серед звільнених з полону є хлопці з Хмельниччини (СПИСОК)

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
 • Olga Zugan

  Вічна пам'ять Герою, Царство Небесне,дуже сумно.
 • Наталя Томин

  Вічна пам'ять
 • Оля Криворучко

  А хтось його вдома чекає😢😢😢

keyboard_arrow_up