Хто керував Хмельницькою обласною прокуратурою останні 10 років

-
За цей час було 5 керівників, двоє з яких тимчасово виконували обов’язки.
-
Життя одного забрала важка хвороба, ще один пішов через скандал.
-
Розповідаємо про усе в матеріалі.
Від протестів і палаючих шин — до гучної відставки через скандал з інвалідністю. За останні 10 років у Хмельницькій обласній прокуратурі змінилось п’ять керівників. Один із них помер, інший пішов з посади під тиском суспільства через суспільний резонанс пов’язаний з інвалідностями у держслужбовців. Хто очолював обласну прокуратуру і чому вони пішли зі своїх посад — розповідаємо у матеріалі.
Олег Синишин (2014-2020 рр)
Олег Синишин пропрацював в органах прокуратури 22 роки. Розпочав свій трудовий шлях з посади слідчого Львівської транспортної прокуратури. Після працював слідчим прокуратури Городоцького району Львівської області, був заступником прокурора Сихівського району Львова, прокурором Жидачівського району, начальником відділу, начальником слідчого управління та організаційно-контрольного відділу прокуратури Львівської області. Згодом став старшим прокурором відділу організації роботи та контролю виконання організаційно-контрольного управління Головного управління організаційного та правового забезпечення Генеральної прокуратури України, старшим помічником Генерального прокурора України. Був державним радником юстиції 3 класу.
У липні 2014 року очолив прокуратуру Хмельницької області. У 2016-му активісти вимагали відставки Олега Синишина. Вони заявляли, що прокурор має статки, які не відповідають його зарплаті, наче він “затягує” розслідування резонансних справ, а також підтримує генпрокурора Шокіна, бо ж підписався під листом, де висловлюють йому свою підтримку у конфлікті з прокурором Одеської області та заступником Шокіна Давидом Сакварелідзе. Під прокуратурою протестувальники навіть палили шини.
Влітку 2019-го його повторно призначили на цю посаду за рішення тодішнього Генпрокурора Юрія Луценка. Олег Синишин керував обласною прокуратурою понад 6 років.
Відомо, що восени 2020-го він захворів на COVID-19 та був госпіталізований до Хмельницької інфекційної лікарні із пневмонією і високою температурою. Був на апараті ШВЛ. Побороти коронавірус йому не вдалося: 43-річний прокурор помер.
Олексій Олійник (2020-2024 рр)
11 вересня 2020-го, згодом після смерті Олега Синишина, на посаду керівника прокуратури області був призначений Олексій Олійник.
Він розпочав свою трудову діяльність у 2002 році. Перша його робота — помічник прокурора Деражнянського району. З 2015 по 2017 рік працював першим заступником керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури. Після — прокурором відділу запобігання правопорушенням в органах прокуратури управління внутрішньої безпеки Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора.
В перший місяць роботи на посаді керівника прокуратури, Олійник змінив заступників. Як розповів в інтерв’ю ХМ-ІНСАЙД, це необхідно було для відмежування будь-яких корупційних ризиків, а також “враховуючи специфіку роботи та досвід, було ініційовано призначення на посади заступників людей, не пов’язаних із Хмельницькою областю”.
Та все ж найбільше Олійник запам’ятався усім після статті журналіста, редактора “Цензор.нет” Юрія Бутусова про інвалідність хмельницьких прокурорів у жовтні 2024-го, в тому числі й в самого Олійника. Як зазначив в коментарі “Суспільне Хмельницький” сам тодішній керівник прокуратури, ще у 2005 році він отримав травму на роботі, яка стала причиною оформлення йому інвалідності у 2017-му. Та після скандалу Олексій Олійник написав заяву на звільнення, хоча з органів прокуратури не пішов: продовжив працювати у відомстві, на посаді прокурора відділу прокуратури до березня 2026 року — допоки колега у декретній відпустці.
Юрій Висоцький (17 жовтня – 3 грудня 2024)
Після звільнення Олійника, виконувати обов’язки керівника став Юрій Висоцький, який був першим заступником із жовтня 2023-го. В органах прокуратури він працював з 2001 року.
Та вже 3 грудня 2024-го його замінили: новим в.о. став Ігор П’ятковський. Такі ротації пояснили звичайним внутрішнім кадровим процесом.
Ігор П’ятковський (3 грудня 2024 – 30 червня 2025)
Почав працювати в органах прокуратури з 2002 року — на посадах слідчого, старшого помічника прокурора, старшого прокурора, прокурора, займав різні посади в органах прокуратури Чернівецької області.
16 листопада 2023 року він був призначений на посаду заступника керівника Хмельницької обласної прокуратури, а з 3 грудня 2024 року виконував обов’язки керівника Хмельницької обласної прокуратури.
Антон Ковальський (із 1 липня 2025)
Антон Ковальський розпочав роботу в органах у 2011 році. Обіймав посади від старшого слідчого до заступника прокурора Вінницької області. Із листопада 2021 року був керівником Чернівецької обласної прокуратури.
Як зазначили в Хмельницькій обласній прокуратурі, під його керівництвом Чернівецька обласна прокуратура особливу увагу приділяла боротьбі з контрабандою. Протягом минулого року припинено діяльність 12 злочинних угруповань. Законної сили набрали обвинувальні вироки стосовно 17 учасників цих угруповань. Значно посилено протидію економічним злочинам. У кримінальних провадженнях, що посягають на функціонування економіки держави, забезпечено відшкодування понад 39 мільйонів гривень.
1 липня поточного року Антона Ковальського, за рекомендацією Ради прокурорів України, було призначено керівником Хмельницької обласної прокуратури. Відомо, що одразу в нього змінилися й заступники. Ними стали Сергій Керман та Василь Гайворон. Не замінили лише Олександра Самбіра, який на посаді заступника перебуває із вересня 2020 року.
Читайте також:
Новий керівник хмельницької прокуратури отримав заступників: хто вони
Новий керівник Хмельницької обласної прокуратури: хто він і скільки заробляє
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.