Інтерв’ю з урологом Юрієм Богачем, який оперує пацієнтів в обласній дитячій лікарні
- До обласної дитячої лікарні приїжджають діти з області, інших міст та навіть країн.
- За день лікар-уролог Юрій Богач може прийняти до пів сотні маленьких пацієнтів.
- Розповів про складні операції, роботу відділення і найпоширеніші діагнози.
«За день офіційно я можу прийняти 5 пацієнтів, але бувають дні, коли приймаю 50», – так про свій робочий день розповідає Юрій Богач. Він дитячий хірург, лікар-уролог вищої категорії і завідувач хірургічним відділенням КНП «Хмельницька обласна дитяча лікарня». З чого починає свій робочий день, з якими скаргами звертаються пацієнти і які складні випадки трапляються? Про це все та інше розповів журналістам vsim.ua Знайомимось з Юрієм Богачем.
«Дитяча хірургія – це еліта»
Його батько був головним лікарем. Відтак з майбутньою професією все стало зрозуміло ще в дитинстві. «Я виріс у лікарні...», – каже без жартів Юрій Богач.
Майбутній уролог закінчив Чернівецький медичний інститут, згодом – інтернатуру по дитячій хірургії на базі Вінницького медичного вишу імені Пирогова, а також клінічну ординатуру у Київському інституті урології. Має ступінь кандидата медичних наук.
Розповідає: свою лікарську кар’єру починав з Хмельницької міської дитячої лікарні.
– Мій батько був головним лікарем. Будучи студентом медичного інституту, я приходив до травматології, мені показували цих пацієнтів, щоб зрозуміти – треба це в моєму житті чи ні. Я фактично виріс в міській дитячій лікарні, – пригадує Юрій Богач.
Кілька років лікар завідує хірургічним відділенням Хмельницької обласної дитячої лікарні. Саме в цьому відділенні відбуваються одні з найскладніших операцій в області.
– Дитяча хірургія включає в себе дуже багато різних напрямків. Це можна сказати еліта…, – говорить про роботу лікар.
Як починається робочий день лікаря?
– Я прокидаюсь о 6:00-6:15, потім зарядка, сніданок і о 8:00 я вже на роботі. Далі ранкова кава, заходжу у відділення й роблю обхід. Починається він з класичного запитання: «Як чергувалось?». Якщо поступили важкі хворі, я маю бути завжди в курсі. Потім йду на «п’ятихвилинку» – оперативну нараду і згодом веду поліклінічний прийом. Далі – операційний день, який не можу сказати, коли закінчиться. Якщо протягом дня я вільний, то до мене постійно приходять пацієнти.
За словами Юрія Богача, щоденно лікар приймає пацієнтів з різних куточків області. Люди приходять переважно за відгуками і рекомендаціями. Діє також жива черга.
Оперують пацієнтів від народження
Вік пацієнтів обласної дитячої лікарні – різний. Операції проводять навіть малюкам з народження.
Як каже Юрій Богач, наразі кожен день – операційний. Загалом максимальна кількість оперативних втручань, які можуть провести за добу – до десяти. Окрім цього, комбінують операції. До прикладу, поки пацієнт під наркозом і йому одночасно проводять оперативне втручання на нирках і на очах.
Наразі операційна знаходиться у відділенні. Там проводять оперативні втручання ортопеди-травматологи, нейрохірурги, урологи, окулісти.
– В нас операційна знаходиться у відділення. Тому батьки мають змогу донести дитину до передопераційної й передати лікарям в руки, що є менш психологічно травматичним для дитини, – каже лікар.
Щоденно до медзакладу приїжджають діти з інших міст, областей та навіть країн. Зокрема, з Польщі, Чехії, Канади, Португалії та інших.
– Люди приїхали у понеділок, наприклад. Ми екстрено зробили аналізи, подивились, що з дитиною все в порядку, також її оглянув анестезіолог. Дитина одразу пішла прооперувалась і після обіду вже поїхала додому, – каже лікар.
«Дитячі травми можуть призводити до безпліддя»
Юрій Богач розповів про найпоширеніші хвороби, з якими доводиться стикатись. А також про основний напрямок, з яким працює. Це хірургія зовнішніх статевих органів. Розповідає, загалом проводять операції різної складності. Лікують дітей з гідронефрозами, сечокам’яною хворобою, вроджені вади, а також набуті захворювання.
– Найпоширеніші – це гострі захворювання і травми зовнішніх статевих органів, які в майбутньому можуть призвести до безпліддя. Так само до цього можуть призвести некореговані вроджені вади. До прикладу, бувають випадки, коли в хлопчика немає члена або він схований. Це може призвести до відсутності статевого життя в майбутньому. З таким ми теж працюємо, – пояснює лікар.
Додає, що наразі сучасне обладнання дозволяє проводити у лікарні навіть найскладніші операції.
Лише на хірургічні інструменти виділи 4 мільйони гривень. Вони, як і нове обладнання, були закуплені під новий корпус дитячої обласної лікарні.
Нагадаємо, його будівництво і облаштування призупинили під час повномасштабної війни. Загалом там буде 5 сучасних операційних залів і відділення невідкладної хірургії.
Окрім цього, планують й операційну телемедицини. Тобто, під час операції буде можливість вести онлайн-зв’язок з провідними фахівцями інших лікарень України.
Читайте також:
Лікар до 30: інтерв’ю із ревматологом Дар’єю Голованчук
Хірургія одного дня: які безкоштовні операції проводять в дитячій обласній лікарні
У Хмельницькому протипухлинному центрі відремонтують вхід у приймальне відділення
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Tereshenko
Людмила Петрова