«Не мовчіть»: у ворожому полоні хмельничанка Тетяна Васильченко

«Не мовчіть»: у ворожому полоні хмельничанка Тетяна Васильченко
Фото Суспільне. Хмельницький
  • Напередодні масштабної війни жінка увійшла до добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри».

  • В полон потрапила з “Азовсталі”.

Разом із бійцями полку «Азов» Тетяна Васильченко вийшла з території заводу 17 травня й опинилась в полоні, в тимчасово окупованій Оленівці.

 Її сестра Наталія Васильченко  розповіла Суспільному – 24 травня впізнала Тетяну серед полонених на відео одного з російських каналів. Зараз родина робить все, щоб витягти жінку з полону.

«Ваші молитви врятували наш екіпаж» – смс-повідомлення, яке написала родині Тетяна Васильченко, коли разом з бійцями змінювали позиції та переходили вже на завод «Азовсталь» в Маріуполі.

Відео дня

Тетяні – 50 років, працювала бухгалтером. Перед початком російського вторгнення пройшла вишкіл і увійшла до добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри».

«Вони дійсно перебувають в польових умовах, їх залишають без води. Там настільки бутафорія розвинута, що це як справжня рана. Хто проходить той вишкіл і вирішує залишитись – це найкращі медики, які можуть бути,»   – розповідає про підготовку в “Госпітальєрах” дочка Тетяни Катерина Бас.

23 лютого Тетяна вирушила на позиції поблизу Маріуполя.

«Ніяких подробиць, звісно, вона не розповідала. Просто говорила: «Тримаємось, пити є, їсти є». В неї був день народження 30 квітня. Хлопці навіть дістали для неї тюльпани й подарували», - говорить дочка полоненої.

16 травня, розповідає сестра Тетяни Наталія, жінка телефонувала з позиції й заспокоювала родину – все буде в порядку і потрібно вірити в краще.

«Вже розуміли, що там відбувається щось не те. Зростає напруженість, зростає кількість обстрілів. Вона сама казала: «Там відбувається щось не те»», –  ділиться сестра полоненої.

17 травня з новин рідні почули – українські військові виходять з «Азовсталі».

«Шок був надзвичайний. Страх якийсь, переживання. Почала перевіряти всі-всі, які є, соцмережі, пабліки і тому подібне, шукаючи відео. Я побачила відео виходу з «Азовсталі». І від 17 травня до 24 травня – перегляд тих сотень різних відео, це досить важко було», - каже Наталія.

24 травня на одному з відео Тетяну все-таки знайшли.

«Я натрапила на добірку відео жінок з «Азовсталі» з досить-таки саркастичним підписом. Переглядаю і дивлюся – стоїть Танюшка позаду шеренги і її відводять в сторону в капюшоні. Шок такий і радість, що таки вона є, жива і далі вже можна щось шукати», - говорить сестра полоненої.

8 червня Тетяна зателефонувала з російського полону дочці.

«Вона передала інформацію для свого керівництва, що все в порядку, всі живі. Всі 300-ті, поранені, але легкі. Сказала, що утримують більш-менш нормально і що з голоду не помруть. Я поставила їй чітке питання: «Мамо, що нам робити – мовчати чи кричати?». Тому, що важливо розуміти, що потрібно робити, аби не нашкодити. Вона мені дала чітку відповідь: «Не мовчати»», - каже донька полоненої Катерина.

Зараз родина, виконуючи прохання парамедикині Тетяни Васильченко, хоче надати її та історіям інших полонених розголосу – аби швидше повернути всіх додому, - повідомляє Суспільне.

Читайте також: Гамалій озвучив кількість зниклих і полонених військових з Хмельниччини

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Читач95

    БОГУ ПОДЯКА!

keyboard_arrow_up