Після фронту повернувся в лісництво: історія демобілізованого воїна з Хмельниччини Володимира Вовчика

Після фронту повернувся в лісництво: історія демобілізованого воїна з Хмельниччини Володимира Вовчика
  • До початку повномасштабної, чоловік працював у Понінківському лісництві. 

  • Брав участь у Харківському контрнаступі, обороняв Бахмут. 

  • Демобілізувався після смерті брата, теж військовослужбовця.

Володимир Вовчик до початку повномасштабного вторгнення працював лісівником в державному підприємстві «Ліси України», в Понінківському лісництві. На захист України став з перших днів війни. Раніше служив у прикордонній службі, тож, зі слів чоловіка, уже розумів, до чого йде діло. Потрапив у місцеву ТРО – 88-й батальйон 106-ї окремої бригади. Перші місяці були на місці, а в серпні – перший виїзд на Донбас. Володимир був командиром відділення. Брав участь у Харківському  контрнаступі, після їхній підрозділ направили ближче до Ізюму. А далі – Бахмут.

– Коли сказали, що нас перекидають туди – ми розуміли, що це найстрашніше місце, куди можна було на той момент потрапити. Там один ти нічого не вартий, життя залежить від командної роботи. Нам вдалося її налагодити, і це було для мене, як для командира, надзвичайно важливо, – розповів Володимир. 

Підрозділ Володимира пройшов увесь фронт – зі сходу до півдня. Навесні 2024-го його бригада опинилася у Великій Новосілці на Донеччині. Саме там, під час боїв, Володимир дізнався, що на війні загинув його старший брат Дмитро, також воїн-лісівник із Шепетівщини.

Відео дня

– Брат теж був добровольцем, у перші дні війни поповнив лави ЗСУ. Але служили ми окремо. Оскільки він міг їздити на вантажному транспорті, то потрапив в автороту 10-ї гірсько-штурмової бригади. Під час одного із завдань поблизу Бахмута його не стало. 

Після, відповідно до чинного законодавства, Володимир Вовчик демобілізувався й повернувся на роботу в ДП «Ліси України», у свою ж посаду лісівника в Понінківське лісництво. Керівництво ж довірило йому нову роботу – помічника лісничого. Він уже працював на аналогічній посаді: протягом 14 років в Ананьївському лісгоспі на Одещині, одразу після технікуму. 

Нещодавно Володимиру знову запропонували підвищення, – повідомили в Спілці воїнів-лісівників України. Наразі він  обіймає посаду інженера-таксатора у ланці по відводах філії «Подільський лісовий офіс». Роботи чимало, каже він, але найважливіше – правильно організувати весь процес.

– Ця посада мені до душі, бо ми постійно у лісі. Тут тиша і спокій, зовсім немає метушні, великої кількості людей. Якраз те, що мені зараз треба для релаксу, щоб трішки перезавантажитись, – підкреслив Володимир Вовчик. 

Як демобілізований працівник, Володимир отримує 20% надбавки до зарплати, щорічну премію, додаткову відпустку, – резюмували в Спілці воїнів-лісівників України.  

Читайте також: 

Історія «азовця» Ігоря Неумивакіна з Хмельницького, який повернувся з російського полону

Головнокомандувач ЗСУ нагородив «Золотим хрестом» військового з Хмельниччини

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up