Період після новорічних свят до початку березня продавці називають «повним застоєм». Продажі малі, але робоче місце пустувати не може. Хтось орендує кіоск, хтось платить за контейнер, тому кожна зароблена копійка в цей час на вагу золота. Байдикувати в люті морози не дозволяють собі навіть власники, продавці ж просто не мають вибору – одягаються «як капустина» і гайда на робоче місце.
Журналісти vsim.ua навідалися на речовий ринок, розпитали у місцевих, як же їм вдається “вижити”, коли на вулиці “мінус”. Цього року веселощів не помітно. Немає у вуличних працівників також і ста грамів та електричних радіаторів. Вимушені просто перетерпіти "мінусову" температуру, одягаючись тепліше.
Григорій Григорович промоутер зі стажем. На ринку років 25. Тому з висоти свого досвіду говорить, що тільки гарячими напоями не зігрієшся.
- Головне не стояти на місці, побільше рухатися. Час від часу трохи підтанцьовую, а ще рятує гаряча кава та теплий одяг. Коли на вулиці ожеледиця, під ноги стелю щось картонне: має бути прошарок між взуттям та льодом, щоб не змерзнути. А ще ситно їм, перед виходом на роботу, обов’язково, теплий супчик. Мій секрет – це посмішка, жарти та гарний настрій, тоді «гормони щастя» в крові змерзнути не дадуть.
- В таку погоду на місці довго не постоїш, рухаюся побільше, час від часу заходжу в тепле приміщення, - каже продавець Ірина Кузнецова. - Гріюся імбирним чаєм з лимоном, іноді пʾю каву. Ні в якому разі не можна на морозі пити алкоголь, судини розширяються і тоді ще холодніше. Добре одягаюся, обов’язково на шиї має бути шарф, щоб не захворіти ангіною. Рятує від морозу і пояс на собачій шерсті, одягаю поверх одягу під куртку. Головне, навіть якщо дуже змерзли, не трястися від холоду, так зігрітися неможливо. Коли на вулиці сильний вітер – поверх шапки одягаю капюшон. І в’язану кофтину поверх пуховика.
- З такою чудо-муфтою жодні морози не страшні, - посміхається продавець Анатолій. - Вона електрична, заряджається від мережі всього кілька хвилин, а вистачає її на 3-4 години. Так і руки можна зігріти і на ноги покласти – теж тепло буде.
Не на камеру кажуть - сьогодні як минулими зимами, вже не можуть собі дозволити грітися кавою з коньяком та потужними електроприборами. Мовляв, дорого. Продавчині на ринку – пані сором’язливі, на камеру говорити відмовляються, та по-секрету кілька порад все ж дають:
- Потрібно тепло одягатися, – говорить Тетяна Марківна. Під пуховиком на мені два светри, а поверх нього ще й в’язана кофтина. Так вітер не продуває. На ноги одягаю теплі колготи, штани, пару шкарпеток і дуті чоботи на овчині. Хоча іноді бувають такі морози, що і це не рятує, – зітхає жінка.
- Я себе не пугаю, до морозів звикла, – пояснює пані Галина. Ось сьогодні навіть шия відкрита, ще не змерзла. Коли постійно в русі, то й не холодно. За день кілометрів 10-15 намотую.
- Щоб не змерзнути я одягаю термо білизну й кофтину на флісі. Фліс не пропускає вологу й утримує тепло. Так зручно і не холодно. Коли тільки починала працювати на ринку, тягнула на себе все і одразу, потім вже зрозуміла, що так ще холодніше і рухатися важко. А коли рух скований – кров циркулює погано, а так і до обмороження недалеко, – говорить Валентина Іванівна.
- Під час морозів треба одягати лише натуральні тканини, – радить Валентина. А ще побільше пити. Я завжди беру з собою термос з гарячим чаєм. Від кави відмовилась, тиск не дозволяє та й не зігріває вона на довго.
- У мене, зазвичай, дуже мерзнуть ноги, – каже Світлана. Коли відлига, одягаю теплий носок поверх нього кульок із целофану, щоб не пропускав вологу, а потім ще тоненький носок. Взуття на розмір більше, щоб можна було рухати пальцями ніг. Пʾю чай з лимоном та імбиром – дуже добре зігріває.
Мастер Автополив
толік reply Мастер Автополив
Мастер Автополив reply толік
Мастер Автополив reply толік
Artem Moroz
Максим Кононов