Як змінилася народжуваність в Хмельницькому: дані за чотири роки (ІНФОГРАФІКА)

Як змінилася народжуваність в Хмельницькому: дані за чотири роки (ІНФОГРАФІКА)
 • Демографи кажуть про зниження показника народжуваності в Україні.
 • Дізналися, як змінилася ситуація в Хмельницькому з 2021 по 2024 рік.

За останні чотири роки в Хмельницькому йде на спад народжуваність. Про це свідчать дані за 2021-2024 роки міського відділу ДРАЦС. Зокрема – в Хмельницькому за 4 місяці цього року народилося 628 дітей. Тим часом у 2021-му, за цей же період, кількість новонароджених складала 862. 

Як змінювалася народжуваність в місті з 2021 по 2024 рік – дізнавайтеся детальніше в інфографіці.

Відео дня

Загалом, за даними Міністерства юстиції України, у 2023 році в Україні народилося понад 187 тисяч дітей. Це найменший показник за час незалежності, – повідомляє BBC.

Старша наукова співробітниця Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Світлана Аксьонова розповіла, що в умовах війни не можна розраховувати на ті показники, які властиві для мирного часу. 

- Найпоширенішою практикою серед сімей зараз є відкладання народження дітей в очікуванні сприятливого періоду для цього. Це відкладання народження дитини насправді вписується в логіку відповідального ставлення до своєї ролі як матері або батька, – пояснила експертка.

Світлана Аксьонова також зауважила, що багато сімей почали відкладати народження дітей ще раніше, під час пандемії коронавірусу. Окрім того, родинам дедалі важче ухвалити рішення про народження ще однієї дитини після появи на світ первістка через війну, соціальні та економічні негаразди.

Ще один фактор зменшення народжуваності, який вона відзначає – це розділення родин внаслідок війни. Коли жінка перебуває за кордоном, а чоловік в Україні, або коли жінка перебуває в Україні, а її чоловік воює.

- Чим довше триватиме війна, тим більше буде втрат, які не можна відновити. Ті втрати народжуваності, які відбулися, навряд чи будуть компенсовані у майбутньому, - вважає демографиня.

Читайте такокож: ТЦК, ЦНАП або «Резерв +»: переваги та недоліки кожного методу з оновлення даних

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (5)
 • Poppy seed

  Ще трохи цієї влади і не буде кому і від кого народжувати.
 • Андрій

  Як живемо, так і народжують....
 • Бадовська

  Ага. В нас через 18 років ще буде зе-влада, як в рашці. Ці нитики вже достали.

keyboard_arrow_up