«Якщо не я, то хто?»: історія військової медикині зі Сатанова

«Якщо не я, то хто?»: історія військової медикині зі Сатанова
Світлини «Городка.Cіty»
 • Чотири місяці внучка першовідкривачки «Збручанської Нафтусі» Наталія Лісовик провела в окупації у Херсоні.
 • Приїхавши в Сатанів, пішла добровольцем на фронт.

Наталія Лісовик — офіцер відділення медичного постачання медичної роти.

Родом військова медикиня зі Сатанова. Її бабуся, Ніна Нестерова, офіційно вважається першовідкривачкою «Збручанської Нафтусі».

Життя в окупації

Ранок 24 лютого 2022-го Наталія Лісовик зустріла у Херсоні. За кілька днів росіяни увійшли в місто. Херсонці чинили опір, як могли. Виходили на мітинги-протести, голіруч намагалися зупинити озброєних орків.

Відео дня

«Жити під окупацією — м’яко кажучи, дуже погано, — зізнається «Городку.Cіty» Наталія. — Думаю, це чітко усвідомлює будь-яка людина, яка хоче жити в Україні. Бо той, хто хоче жити в росії, нехай збирає валізу і їде туди. Прийшла до нас росія? Е ні! Ми не хочемо бути в росії. Тому ми протестували».

Коли окупанти почали обстрілювати протестувальників, їхні ряди на вулицях зміліли, але помітно зросла кількість тих, хто обрав волонтерський шлях й шукав різні способи, щоб допомогти херсонцям вижити. Наталія була серед них. Спершу забезпечувала усіх потребуючих ліками, бо до війни працювала у фармацевтичній компанії, а потім - бралася за будь-яку справу, щоб тільки не сидіти на місці.

«Мені потрібно було весь час рухатися, - зауважує. -  До прикладу, там у нас ферма була. Звісно, після окупації молоко нікуди було дівати. Організувала його доставку тим, хто цього потребував. Намагалася якось допомагати літнім людям».

Добровольцем – на фронт

В окупації Наталія Лісовик пробула чотири місяці. Виїхати з Херсону їй вдалося тільки 9 липня. Приїхала до бабусі у Сатанів, але всидіти вдома не змогла.

«Я знаю, що медиків на фронті дуже не вистачає, а я мала посвідчення офіцера запасу, бо під час навчання в медичному університеті проходила військову кафедру, як і багато-хто, - пояснює. - Провізорів, до речі, теж дуже не вистачає на фронті. Тому, однозначно, мій шлях був до військкомату, бо хочу максимально прискорити перемогу і хочу, щоб всі наші міста і села, всі наші території були українськими».

На своєму місці

До кінця липня жінка пройшла медичну комісію, а 1 жовтня стала офіцером відділу медичного постачання. Потрапила на Авдіївський напрямок у 110 бригаду в медичну роту.

«Звісно, буває важко, - каже. -  Особливо складно було у перші тижні та 24/7 бути в строю. Морально важко. Але згодом до всього звикаєш. Бо це — наша країна, яку ми мусимо захищати. І якщо не я, то хто? За таким принципом і живу».

На фронті Наталія Лісовик відповідає за медичне забезпечення: наявність необхідних ліків та препаратів, перев’язувальних матеріалів тощо. А ще за потреби стає уважним слухачем поранених, зцілюючи не тільки їхні тіла, а й душі.

«Унікальних випадків у моїй практиці траплялося багато, але на якомусь одному не зупинятимуся, бо не вважаю свої вчинки героїчними, - акцентує. - Просто я — на своєму місці й роблю те, що можу, як і кожен із нас».

Після перемоги Наталія Лісовик планує повернутися на свою роботу у фармацевтичну французьку компанію. А поки наголошує: віра українців у ЗСУ і підтримка тилу — запорука перемоги.

«Без підтримки людей нам буде дуже важко, - підкреслює. - Ми здебільшого тримаємося на підтримці людей. І саме тому – переможемо!»

Для тих, хто хоче допомогти – перелік найнеобхіднішого для медроти:

 • Толперізон 150 мг, тізанідин 4 мг, ніфуроксазид табл 200 мг, атоксіл, амброксол, ацетилцистеїн, карбоцистеїн, дексметорфан, мукалтин, пульмобриз, мілістан.
 • Краплі, спреї судинозвужуючі для носа. Краплі вушні.
 • Спреї, льодяники від болю у горлі.
 • Мазь з гепарином, троксевазин, левомеколь, Вишневського.
 • Мускомед амп, ондансетрон амп, дексаметазон амп, токката амп.
 • Аміналон, пентоксифіллін 0,2, бетагістин 24 мг, вінпоцетин, цинаризин, цитіколин.
 • Діклофенак амп, кейвер амп, декскетопрофен амп, кеторолак амп, мелоксикам амп
 • Гідазепам, левана, зопіклон, золпідем, бромазепам, діазепам.
 • Протизастудні (фармацитрон, фервекс, колдрекс і т.д).
 • Панкреатин, мезим, креон.
 • Диклофенак 75, 100 мг табл, 100 мг супозиторії.

Карта Монобанк Наталії Лісовик: 5375411205454429.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up