З полону повернули «азовця» з Хмельницького. Історія Сергія Алєксєєвича

З полону повернули «азовця» з Хмельницького. Історія Сергія Алєксєєвича
  • Сергій – 30-річний військовий «Азову» з Хмельницького.
  • Важке поранення, полон, теракт в Оленівці та ампутація пальця на нозі. 
  • Все це воїн пережив за останніх 2,5 роки. Розповідаємо історію звільненого з полону Сергія Алєксєєвича. 

П’ятниця, 18 жовтня. Цього дня багато українських сімей отримали радісні звістки, адже побачили у списку звільнених з полону рідні прізвища. Хтось чекав на цей день понад два роки. І ось військові повертаються додому. Серед них – 30-річний «азовець» Сергій Алєксєєвич. Про пекло російського полону, важке поранення, теракт в Оленівці та довгі місяці боротьби за його повернення розповіла дружина військового.  

«Планував пов’язати життя з психологією, але все змінила війна…»

Марія і Сергій познайомились у Хмельницькому ще в 2018-му. Разом вивчали психологію. Він тоді був на першому курсі, вона – на третьому. Сама дівчина родом з Вінниці. Коли їхнє листування переросло у стосунки, дівчина заради хлопця переїхала до Хмельницького.

За словами Марії, Сергій цікавився програмуванням, обожнював мотоцикли й планував професійно займатись психологією. Історію майбутнього «азовця» передає проєкт Медійна ініціатива за права людини, який втілюється за підтримки Veteran Hub. 

Відео дня

– У цивільному житті Сергій приятелював із хлопцями з “Азову”. Розповідав, що в цьому підрозділі дуже мотивовані бійці — завжди прикриють один одного. Саме тому Сергій ще до повномасштабного вторгнення вступив до лав “Азову”, де поєднував військовий вишкіл з навчанням на психолога. Про свою службу розповідав мало. Говорив хіба що про неминучість великої війни, однак таких масштабів не очікував, – йдеться на сайті. 

Не знала, що чоловік у Маріуполі

На початку 2022-го Сергій телефонував дружині і намагався підготувати: сказав зняти готівку, купити продукти тривалого зберігання і запастись водою. 

А під ранок 24 лютого вона отримала повідомлення, де він просив не телефонувати. Лиш заспокоїв, що все буде добре. 

— Я пригадую, що прокинулася близько шостої ранку, побачила повідомлення, нічого не зрозуміла і знову заснула. Прокинулася знову десь за півтори години і побачила новини. Я усвідомлювала, що буде війна, але психологічно не була готова, — пригадує Марія.

Дівчина не була впевнена, де саме Сергій, адже чоловік їй нічого не розповідав. Лише в березні з інтерв’ю командира «Азову» Прокопенка Марія зрозуміла, що «азовці», в тому числі і її Сергій, у Маріуполі. 

Пригадує, як планували одружити після перемоги, обговорювали цей крок. Однак ситуація загострювалась, росіяни оточували місто. Тому пара вирішила не чекати і врешті взяли шлюб онлайн. 

Останнє повідомлення і полон

За словами Марії, останню есемеску від Сергія вона отримала 13 травня. Сказав, що нестабільний зв’язок, з ним усе добре і найближчим часом не зможе писати. 

Вже 16 травня 2022-го Сергій Алєксєєвич разом захисниками Маріуполя покинули територію «Азовсталі». Нагадаємо, тоді вихід назвали не полоном, а евакуацією задля збереження життя. Відтак рідні воїнів не одразу повірили в це. 

Так Сергій опинився у колонії в Оленівці, де росіяни зробили табір військовополонених.

Марія каже: на жодному з відео окупантів не бачила чоловіка. Лише наприкінці травня отримала підтвердження, що Сергій живий. Побачила його на опублікованому відео з полоненими. 

Боротьба за повернення Сергія

За понад два роки Марія робила все, аби повернути чоловіка додому. Від самого чоловіка звісток не було. А далі була новина про вибух в Оленівці. Тоді дружина телефонувала до Координаційного штабу та СБУ, Червоного Хреста. Врешті вдалось дізнатись, що Сергій є у списку поранених. У серпні вона побачила його на відео з російського ТБ. На ньому чоловік був дуже виснаженим. 

За непідтвердженою інформацією, Сергій Алєксєєвич отримав ампутацію пальця та уламкові поранення. Згодом його повернули в Оленівку. У вересні відбувся обмін багатьох захисників Маріуполя, в тому числі і тих, хто вцілів в Оленівці. Але Сергія у списку не було.  

Весь цей час військовий мав статус зниклого безвісти, лише в червні 2023-го статус змінили на полоненого. 

Разом з рідними інших воїнів Марія виходила на десятки акцій в підтримку військовополонених. 

Такими були 2,5 роки очікувань і боротьби. І ось жінка отримала дзвінок з Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Повідомили, що Сергія обміняли. А згодом зателефонував і він сам. 

– Ми не дуже чули одне одного. Навколо було трішки було галасливо, інші хлопці говорили зі своїми рідними. Наскільки мені відомо, на ранок їх привезли в лікарню. Зараз проходять обстеження, і я збираюся їхати до Сергія, — розповіла Марія Алєксєєвич «УП. Життя».

Дружина «азовця» знала про запланований обмін, але почувши звістку про повернення коханого, до останнього не могла повірити.

Нагадаємо, 18 жовтня відбувся вже 58-й обмін військовополоненими. З полону вдалося звільнити  95 українських військових. Багато з них отримали так звані судові вироки й були «засуджені» росією. 

Читайте також:

Під час обміну полоненими додому повернули чотирьох жителів Хмельниччини

Після двох років полону на Хмельниччину повернувся воїн Володимир Гнап

Собака хмельницького військового рік жила в Маріуполі. Історія порятунку Афіни

З полону повернули 27-річного бойового медика з Хмельницького: історія Дмитра Селютіна

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up