Кажуть, весна - час змін. Поки хтось вагається при виборі нової зачіски, хтось діє значно рішучіше. Наприклад, змінює власне ім’я. Тим паче, зробити це в Хмельницькому не складніше, ніж, скажімо, записатися до майстра на будь-яку з косметичних послуг.
Нині зміна прізвища та імені є досить популярною послугою в Хмельницькому. Трапляється, що обирають незвичні імена. Не виключення й цікаві прізвища. Щоправда, деякі з них можуть викликати не досить приємні емоції.
Так, один із хмельничан живе під “нерідним” прізвищем майже 20 років. “Родзинкою” в його випадку є саме співзвуччя імені та прізвища.
Володимир Путін - заступник начальника ЖКГ Хмельницької міської ради. Чоловік змінив прізвище ще у 2001 році. На це, каже, були власні причини. Попри те, що його прізвище може викликати хвилю емоцій, сам Володимир ставиться до цього жартома.
Я змінив своє прізвище майже двадцять років тому. На це були свої причини. Чому саме Путін? Змінив на перше, що почув по телевізору. Реакція у моїх знайомих була різною. Одні - були дуже здивовані, інші - незадоволені. Проте зараз змінювати прізвище я не планую - каже Володимир Путін.
Володимир Путін згадує, як міняв прізвище у 2001 році. Каже, процедура надзвичайно проста. Тоді він переступив поріг ДРАЦСу й написав відповідну заяву.
А як змінюють прізвище та ім’я сьогодні? Цим поцікавилися журналісти vsim.ua.
Насправді зміна прізвища та імені людини - це один з видів державної реєстрації актів цивільного стану.
До реєстрації шлюбу ця послуга не має жодного відношення, - наголошує заступник начальника міського відділу ДРАЦС Тетяна Доброріз.
Так, у минулому році нове ім’я для себе обрали 11 хмельничан. Водночас прізвище змінили 174 особи.
Цікаво, що позбавитися від свого прізвища найбільше хочуть саме жінки. Тетяна Доброріз каже, причиною є розлучення. Мовляв, носити прізвище колишнього чоловіка не дуже й то хочеться.
У минулому році своє ім’я та прізвище змінили 185 осіб. З них - 148 жінок - каже Тетяна Доброріз.
Вже цього року за цією послугою до ДРАЦСу звернулися 33 хмельничанина. Із них 3 особи виявили бажання змінити ім’я.
Подекуди нове амплуа, що обирають люди, пов’язане із особистими чи релігійними переконаннями. Та трапляються й інші причини.
Буває, що ім’я змінюють жінки, які працюють за кордоном. Українські імена часто трансформують на ті, що звичні для місця їх працевлаштування - пояснює Тетяна Доброріз.
Так, якось чоловік на ім’я Вадим, став Святополком. Було, що хмельничанин обрав собі ім’я Аарон. А хмельничанка Катерина змінила в імені одну літеру й стала Катариною. Олександра обрала для себе ім’я Аля.
Із прізвищами такі трансформації трапляються рідше. Тетяна Доброріз каже, що зазвичай до них додають літери. Наприклад, м’який знак в кінці.
Скористатися такою послугою може будь-який громадянин України від 14 років. Та чи погодять зміну імені - питання інше. Адже всіх “заявників” перевіряє поліція. Лише після цього, правоохоронці передають свій висновок до ДРАЦСу.
Щоб змінити ім’я чи прізвище необхідно прийти із потрібними документами до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Вже на місці доведеться написати заяву за зразком. До неї слід додати наступні документи:
Подані документи потрапляють на розгляд. Триває він 3 місяці. Вже після цього, особа може отримати свідоцтво, де буде значитися її нове ім’я або прізвище.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Норм, чо, а от якби знав інгліш і дивився шось по західним каналам, то став би Обамою чи Меркель.
I cambi più noti risalgono al 1900 quando il cognome dell assassino del Re ( Bresci) fu cambiato da molti in Ferri..!