«Скарбничка здоров'я» у Хмельницькому: як лікарі «Охматдиту» проводили медогляд юних жителів міста і області (новини компаній)

«Скарбничка здоров'я» у Хмельницькому: як лікарі «Охматдиту» проводили медогляд юних жителів міста і області (новини компаній)
  • Бригада медиків з «Охматдиту» провела медичне обстеження дітей Хмельниччини у стінах дитячої міської поліклініки, а потім – у Білогірській багатопрофільній лікарні (Шепетівський район).

  • Даний візит реалізований в рамках проєкту «Скарбничка здоров’я», який започаткував Благодійний фонд «МХП – Громаді». 

  • Чек-ап організму провели для 230 дітей, 82 з яких - це ті, які через повномасштабне вторгнення втратили одного або обох батьків та якими зараз опікується Благодійний фонд «Діти Героїв».

«Скарбничка здоров’я» – унікальний проєкт, який у березні 2022 року започаткував Благодійний Фонд «МХП – Громаді». Разом із кваліфікованими спеціалістами консультативно-діагностичної поліклініки Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» проводять по всій Україні медичні консультації та лабораторні дослідження для дітей. Відповідні заходи уже відбулися в низці громад Київської, Черкаської, Вінницької, Дніпропетровської, Миколаївської та інших областей України. 

– Проєкт нашого благодійного фонду називається «Скарбничка здоров’я». Він поширюється по всій території України і його метою є обʼєднати лікарів, бізнес, громади та благодійників довкола покращення здоров’я наших дітей. Ми з «Охматдитом» співпрацюємо з грудня 2022-го – наша співпраця розпочиналася з Київщини, а далі вона масштабувалася у своїй географії на інші регіони України. Зокрема наша робота направлена на громади, малі громади, де діти не мають змоги отримати повноцінну, кваліфіковану медичну допомогу, – розповіла Уляна Баранова – керівниця групи соціального розвитку БФ «МХП – Громаді» у Західному регіоні. 

Благодійний фонд «Діти Героїв» приєднався до цієї благодійної ініціативи разом з  медиками та представниками «МХП – Громаді» у селищі Макарів на Київщині. Після того їхня співпраця лише посилилася. У Хмельницькому БФ «Діти Героїв» допоміг організувати відповідний захід. Сім’ї, якими опікується фонд, й стали учасниками цього проєкту в стінах Хмельницької дитячої міської поліклініки. 

– Одним з напрямків нашого благодійного фонду є медична підтримка. І ми шукаємо завжди партнерів у цьому напрямку. Одними з них є «МХП – Громаді». Партнерство з цим фондом дає можливість дітям, підопічним нашого фонду, пройти профілактичний огляд у фахівців лікарні «Охматдит», які виїхали у Хмельницький для проведення цього чек-апу. Щодо цієї пропозиції були проінформовані всі, хто проживає на території Хмельницької області. В нас понад 600 дітей зареєстровано у Фонді саме з Хмельниччини, з них на цю подію зареєструвалися 82 дитини, – повідомила Тетяна Стасишина – старша помічниця напрямку психології й соціалізації БФ «Діти Героїв». 

До Хмельницького приїхали понад тридцять фахівців з КДП НДСЛ «Охматдит», серед них – 16 лікарів, а саме: гінеколог, отоларинголог, невролог, ендокринолог, гематолог, психолог, ортопед й інші. Із собою привезли сучасне обладнання, яке допомагає їм швидко та ефективно провести обстеження юних жителів області та встановити діагноз. Серед спорядження є апарат УЗД, електрокардіограф й обладнання для забору крові. За менш як годину батьки матимуть результати аналізів на понад 30 показників. 

Віктор Корягін, директор Західного Хабу МХП:
– На жаль, війна так чи інакше торкнулася кожної української дитини. У нових реаліях треба приділяти ще більше уваги дітям і їхньому здоров’ю. Саме тому вчасне та доступне обстеження стає вкрай необхідним. І проєкт "Скарбничка здоров'я" – це чудовий приклад того, як можна допомогти дітям з громад пройти якісний чекап – на сучасному обладнанні, у висококваліфікованих та вузькопрофільних спеціалістів, тим паче коли такі медики приїжджають до них самі.  Тепер цією допомогою скористалися сім'ї на Хмельниччині, лікарів «Охматдиту» запросив в регіон Західний Хаб МХП. На прийомах у Хмельницькому і Білогір'ї ми побачили неабиякий попит, якісний медогляд пройшло багато дітей.  Це говорить про те, що навіть у найскладніші часи ми можемо подбати про здоров'я наших дітей та їхнє майбутнє.

На обстеження привела свою десятирічну донечку Валерію і Ганна Альнікова. Жінка втратила чоловіка 24 серпня 2022-го, а у 2023-му стала членкинею фонду. Розповіла: у дівчинки чимало хвороб, зокрема ендокринної та нервової системи, також у школярки проблеми зі стопами та суглобами. Після перенесеного у 2019-му ковіду, в дитини загострилися й інші хвороби, для цього потрібна консультація гематолога. Жінка каже: відвідали десятки лікарів, лежали у стаціонарі та повне одужання так і не настало. Саме тому вона сьогодні тут. 

– Потрібен курс лікування, це по-перше. І висновок хочемо отримати – бо до ортопеда треба, кістки в неї болять, суглоби. Треба дитину повністю обстежити. Знаю, що це дуже сучасна медицина, яка не стоїть на місці. Є кваліфікація, підвищення рівня знань. Саме тому я сюди звернулася, бо є надія, що саме ці лікарі допоможуть моїй дитині. 

Завідувачка педіатричного відділення №1, дитяча лікарка-гематолог консультативно-діагностичної поліклініки національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Ольга Медведєва розповіла: за час існування програми здійснили 110 виїздів та обстежити уже понад 20 тисяч дітей. За понад два роки помітили, що у зв’язку із повномасштабним вторгненням у юних українців змінилася патологія хвороб. 

– За цей час ми зрозуміли, яка патологія виходить на перший план. Ми зрозуміли, що змінилося в здоров’ї дітей під час військової агресії. Ми аналізували захворюваність дітей до початку ковіду та російської агресії, протягом цих двох років. Ми бачимо, що на перше місце в нас зараз виходять хвороби ендокринної системи, хвороби опорно-рухового апарату, хвороби нервової системи. Також пульмонологічні та алергічні захворювання, чого не було раніше. Все тому, що діти перебувають в бомбосховищах довгий час, вони отримують стрес, повітря стає забрудненим. 

Ольга Павлівна каже: під час виїздів траплялися різні випадки. Пригадує, як у Бучі, після деокупації, зустріла молоду родину з півтора місячним сином. Жінка народжувала у підвалі, а пологи приймав її чоловік. 

– Це була така чудова сім’я, така прекрасна мама, батько, гарний хлопчик. Я вражена була, вся наша команда була вражена мужністю наших людей, настільки бажанням жити й народжувати дітей, що такий випадок вселяє віру в те, що майбутнє у нас є. А наше завдання, як лікарів, допомогти людям, щоб їхні діти росли здоровими та повноцінними громадянами нашої вільної України. 

Після Хмельницького лікарі проєкту «Скарбничка здоров’я» провели аналогічний медогляд у Білогір’ї Шепетівського району, де також оглянули більше 200 дітей з малозабезпечених і багатодітних сімей, дітей військових.

Завдяки небайдужості благодійників, проєкту «Скарбничка здоров’я» й професіоналізму медиків «Охматдиту» юні українці мають змогу отримати якісну медичну допомогу та рости здоровими у незалежній Україні. 

keyboard_arrow_up