Біометан - шлях до інвестицій та енергетичної незалежності України (пресслужба С.Лабазюка)

В Україну можуть зайти великі інвестиції і це може допомогти нам стати більш енергонезалежними. Для цього необхідні прийняття відповідних законів. Над цим вже працюють у Верховній раді.
Агропромисловий комплекс України має найбільше земель у Європі. Щороку він накопичує мільйони тонн відходів. У Європі це відновлювальні джерела енергії. Там відходи використовують для виробництва біометану та дигестату (добрива).
Відновлювальна енергетика в Європі це не просто якийсь рух у боротьбі за кращу екологію. За найближчі 6 років, (до 2030-го) 35% споживаної енергії мають бути відновлювальними. До прикладу, зараз в ЄС виробляється близько 3,5 млрд кубометрів біометану на рік, а в планах до 2030 року збільшити щорічне споживання до 35 млрд кубометрів.
Зважаючи на це, Україна може стати великим гравцем на ринку виробництва біометану в Європі.
- Європейські компанії, світові компанії стоять в черзі з інвестиціями, що інвестувати у Україну, будувати такі заводи, каже народний депутат України Сергій Лабазюк. - Потрібно врегулювати на законодавчому рівні цілий ряд норм. В першу чергу можливість такий газ закачувати в систему. А це в нас не передбачено. І надати можливість його експортувати. Бо це є експортний продукт.
Розвиток даної сфери - це робочі місця, це інвестиції, це енергетична незалежність країни і правильний екологічний шлях. Але це все стане можливим тільки після прийняття відповідного закону. А саме проєкту №9456. Він був зареєстрований у липні 2023 року. Зараз він перебуває на розгляді у Верховній Раді.
- Я дуже прошу і закликаю колег до здорового глузду, щоби його підтримати обов'язково. І дати "зелений шлях«, щоби розвивався біометан в Україні, розвивалися екологічні та енергетичні програми. Це підтримка і розвиток нашої економіки, що зараз надзвичайно важливо. Тому що кожна гривня, зароблена сьогодні в Україні - це підтримка, в тому числі, наших Збройних сил.
Прийняттям закону №9456 вирішиться, зокрема, питання митного контролю та оформлення біометану. Переваги прийняття, а відтак і реалізації цього закону абсолютні: від надходжень до держбюджету, залучення додаткових інвестицій в аграрний сектор, створення нових робочих місць, а також зростання експортної валютної виручки до вкладу в енергетичну незалежність.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.