Інна Ящук: На засадах щирої любові до людей (пресслужба партії "Слуга народу")

Інна Ящук: На засадах щирої любові до людей (пресслужба партії "Слуга народу")
  • Професорка, декан факультету початкової освіти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. У її доробку понад 200 наукових публікацій. Має наукову школу з підготовки аспірантів.
  • Депутатка Хмельницької обласної ради VI скликання, голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту та туризму, член міжфракційної групи обласної ради «За рівні можливості». Активна громадська діячка, невтомна волонтерка, віддана патріотка, незламний борець за волю України. Енергійна, вольова, рішуча, мужня і водночас напрочуд жіночна та щира.
  • Аналізуючи втілене-зроблене цією жінкою, почасти дивуєшся: коли встигає, й міркуєш: невже більше, ніж у всіх, годин в її добі?

Інна Ящук прийняла непросте й доволі відповідальне рішення – на місцевих виборах змагатиметься за крісло Хмельницького міського голови від політичної партії «Слуга народу». Управлінська діяльність й відстоювання інтересів виборців далеко не нове для голови постійної комісії обласної ради. Інна Петрівна розповіла що ж вдалося втілити за цю каденцію на теренах області.

- Інно Петрівно, як фаховий освітянин ви, певно, найбільшу увагу приділяли рідній галузі?

- Чому ж? Усім сферам життєдіяльності краю, що входять до нашої компетенції приділяли однакову увагу: питанням розвитку освітньої мережі області, розвитку культури і духовності, збереженню об’єктів культурної спадщини Хмельниччини, розвитку фізичної культури й спорту, розв’язанню проблем сучасного молодіжного середовища, зокрема національно-патріотичному вихованню дітей та молоді, підготовці її до військової служби, проблемам соціальної підтримки сім’ї, запобіганню та протидії домашньому насильству. Спільно з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації визначили основні вектори розвитку мережі закладів загальної середньої освіти – об’єктів спільної власності територіальних громад області. За звітний період проведено 38 засідань, шість виїзних, на яких розглянуто 1 350 питань різних сфер життєдіяльності області. На постійному контролі перебувало дев’ять діючих обласних галузевих програм.

- Ви наполягаєте, що будь-які питання потрібно розв’язувати, лише добре вивчивши їх, вникнувши всередину, побачивши, так би мовити, на власні очі й почувши на власні вуха. То виїзні засідання комісії ефективніші?

- І ефективніші, й насиченіші. Зокрема, у 2016 році на Шепетівщині спільно з керівництвом району, представниками районної ради ознайомилися зі станом об’єктів освітньої та культурної сфер, проаналізували стан їхнього фінансування та хід проведення капітальних й поточних ремонтів. У 2017 провели виїзні засідання у Славутському обласному спеціалізованому ліцеї-інтернаті поглибленої підготовки учнів у галузі науки та у Соколівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті. Побувавши в липні 2020 року в Ізяславському районі, члени комісії рекомендували обласній раді розглянути питання про реорганізацію з 1 січня 2021 року Плужнянської санаторної школи у Плужнянську гімназію для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування, а також тих, які тимчасово вилучені з сімей або їхні сім’ї потрапили у складні життєві обставини, зберігши до того часу функціонування школи як санаторної. За результатами роботи виїзних засідань були прийняті відповідні рішення, які направлено для розгляду департаментам фінансів та освіти і науки облдержадміністрації. Я разом з колегами відвідали заклади професійно-технічної освіти області, після чого нами був проведений детальний аналіз їх діяльності.

- Інно Петрівно, засідання вашої комісії були, як нерідко трапляється, за сімома замками чи пересічний подолянин міг взяти у них участь?

- Усі засідання постійної комісії були публічними та відкритими. Керівникам, представникам громадських організації, членам педагогічних колективів, спортсменам, батькам, представникам установ, закладів, громадських організацій області ми забезпечували можливість виступу, подачі пропозицій, заслуховування інформації. На засіданнях побувало більше 300 осіб від громадськості. Майже завжди присутні представники засобів масової інформації.

- Одним із найважливіших чинників роботи обранців є депутатські запити та звернення. Чи вдалося вам використати ці інструменти впливу?

- Протягом скликання, за зверненням громадських організацій, освітніх закладів, установ, людей я підготувала більше 40 депутатських запитів та більше 20 звернень. Це були звернення, які стосувались прийняття окремих законів, постанов, які впливають на життя людей, реформи освіти, розвитку професійно-технічної освіти, підтримки учасників бойових дій, тощо. Значна частина звернень та запитів стосувалась безпечної роботи, будівництва шкіл, придбання шкільних автобусів, проведення ремонтних робіт, збереження історичних пам’яток краю. Окрім того за результатами розгляду звернень мною проведені більше 10 круглих столів, засідань, зустрічей з громадськістю, спортсменами, молоддю як в місті та області.

- Ви очолювали також комісію з визначення переможців обласного конкурсу науково-дослідних робіт.

- Так. За моєю ініціативою депутатами нашої комісії було підтримано оновлення Положення про конкурс. Ми зосередили увагу на наукових доробках, які сприяють розвитку різних галузей області. За цей період було мною та членами конкурсної комісії розглянуті понад 250 робіт, підручників, монографій. Зазначу, що наша область має великий науковий, технічний потенціал. І я дуже рада, що ми змогли на обласному рівні підтримати та посприяти напрацюванням, розглянути шляхи застосування ідей в області та Україні.

- Інно Петрівно, і нарешті найактуальніше на сьогодні питання: чому все ж вирішили боротися за крісло Хмельницького міського голови?

- Це дійсно неабиякий виклик! Я приймаю його та готова разом з командою професійних людей працювати для розвитку, покращення рідного міста. На засадах щирої любові до людей, відкритості, справедливості та порядку будемо ефективними та конструктивними у розвитку комфортного, інноваційного, безпечного, перспективного Хмельницького. Буду рада ознайомити усіх із ключовими напрацюваннями програми розвитку міста. Бажаю усім гарного життя та доброго здоров’я!

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
17:38 Незаконно видобували копалини: у громадян рф конфіскували техніки на 3 мільйони 16:06 На Грушевського чоловік з ножем погрожував працівникам кафе 15:48 У Хмельницькому проведуть "Воля Fest": що цікавого обіцяють (ПРОГРАМА) 15:01 Хмельничани привезли нагороди з Міжнародної олімпіади з інформатики Від читача 13:49 Нормативно-правові акти окупаційних сил є нікчемними та не створюють жодних правових наслідків! 14:17 П’яний водій влаштував ДТП на Західно-Окружній 13:42 У сусідній Житомирщині прогриміли вибухи 13:27 У Хмельницькому проведуть майстер-класи з програмування для дітей переселенців 12:44 Гамалій розповів, скільки громад вже вийшли з московського патріархату 12:40 Купуйте товари в інтернет-магазині АТБ й отримуйте безкоштовну адресну доставку (новини компаній) 12:13 Хмельницький хоче купити вживані тролейбуси за 4,7 мільйона (ФОТО) photo_camera 11:40 Дорожники попереджають про затори і обмеження руху: де саме 11:07 У Хмельницькому районі зіткнулись «Hyundai» і «Citroen». Постраждало немовля 10:44 З храму на Хмельниччині поцупили мікрохвильовку photo_camera 20:55 Священники моспатріархату зняли ікону в Бакотському монастирі photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up