Нардеп Лабазюк оцінив результати першого експорту українського зерна Чорним морем (пресслужба С.Лабазюка)

Нардеп Лабазюк оцінив результати першого експорту українського зерна Чорним морем (пресслужба С.Лабазюка)

Увесь світ спостерігав не тільки за подіями в Тайвані, а й за тим, як пройде корабель з українським зерном свій маршрут, тому на біржах ціни на сільськогосподарську продукцію почали знижуватися. Це важливе свідчення того, що світ повірив в те, що українське зерно почне експортуватися Чорним морем.

Про це в ефірі Єдиного телемарафону новин заявив народний депутат з групи "Партія "За майбутнє", член Аграрного комітету ВР Сергій Лабазюк.

"Увесь світ спостерігав не тільки за подіями в Тайвані, а й за тим, як пройде корабель з українським зерном свій маршрут. Навіть більше, на біржах відбулося корегування: ціна на сільськогосподарську продукцію почали знижуватися. Отож, світ повірив в те, що українське зерно поїде. Ми сьогодні маємо позитив, що перше судно вже добралося до своєї першої точки для перевірки», - вважає парламентар. 

На переконання Лабазюка, тепер стоїть завдання, щоби безпечно пройшла наступна дуже значна партія з 16 кораблів на 600-700 тисяч тонн, які вже завантажені і готові вирушати. Це великі кошти для українського бюджету: «Але, на превеликий жаль, на сьогодні ми не маємо відповіді, як вони пройдуть, коли прийдуть наступні кораблі. Адже це дуже важливо не тільки для України, а й для всього світу. Тому, що Україна сьогодні в активній фазі збору врожаю, вже є питання по місцях зберігання зерна, на складах лежать ще торішні врожаї. В аграріїв вже немає виручки, немає оборотного капіталу, завдяки якому вони зможуть вчасно придбати мінеральні добрива, паливно-мастильні матеріали і т.д.». 

Він зазначив, що вартість експорту зерна для українських аграріїв зросла в рази, в тому числі через подорожчання страхування перевезень.

"Українські аграрії працюють у збиток, але мова сьогодні йде не про те, щоб заробити гроші, а щоб взагалі зберегтися на ринку. Адже виробництво сільськогосподарської продукції – це живий організм, і не засіятися, не нагодувати тваринництво, чи не обробити поле – це збитки, які будуть мати наслідки на декілька років. Тому сьогодні ми працюємо над тим, щоб посилити державну підтримку аграрного сектору, який є одним із ключових для України", - наголосив народний депутат.

keyboard_arrow_up