Нардеп Сергій Лабазюк пропонує неосвоєні субвенції залишити в бюджетах громад на 2022 рік (пресслужба С.Лабазюка)

Нардеп Сергій  Лабазюк пропонує неосвоєні субвенції залишити в бюджетах громад на 2022 рік (пресслужба С.Лабазюка)

Неосвоєні субвенції, які були виділені протягом 2021 року Кабінетом Міністрів України на соціально-економічний розвиток громад Хмельниччини, необхідно зробити перехідними на наступний 2022 рік та залишити в місцевих бюджетах.

З такою законодавчою ініціативою під час брифінгу у Верховній Раді виступив народний депутат України, представник політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергій Лабазюк.

«Як депутат-мажоритарник, який представляє інтереси жителів Хмельниччині, постійно знаходжуся в тісному діалозі з представниками органів місцевого самоврядування. Наразі до мене звертаються керівники ОТГ з проханням вирішити проблему – громади на місцях не встигають освоїти виділені державою субвенції. Маємо ризик, що важливі для людей проекти не будуть реалізовані у наступному році, адже залишки коштів у разі їх неосвоєні повертаються до державного бюджету», – заявив народний депутат в стінах парламенту. 

Загалом наразі по громадам Хмельницької області рівень освоєння сягає 30-50%. Як пояснює парламентар, причина полягає в тому, що цьогорічні субвенції так званого соцеконому виділялися на розробку проекто-кошторисної документаці, на яку потрібен час. Відповідно процес освоєння затягується.

До всього, останні кошти за розпорядженням уряду зайшли на початку листопада, і у зв’язку з погіршенням погодних умов, далеко не всі роботи в рамках запланованих проектів можна виконати. Як наприклад влітку, як це було з субвенціями виділеними 19 травня, нагадав Лабазюк.

«Враховуючи численні звернення голів ОТГ, разом з колегами подали ряд відповідних поправок. Зокрема, до законопроектів №6297, №6298 щодо внесення змін до Державного бюджету на 2021 рік, якими пропонується залишити залишки субвенцій в місцевих бюджетах, а не повертати до центрального. Тобто зробити кошти перехідними у наступний бюджетний рік з метою повної реалізації запланованих у 2021 році проектів», – підсумував народний депутат.

Нагадаємо, що загалом у липні уряд спрямував у 188-й округ 10,2 млн грн субвенцій, у жовтні додатково виділено понад 8 млн грн. Загалом субвенції було направлено на реалізацію 16 об’єктів у 7 громадах Хмельницької області, а саме: Війтовецькій, Волочиській, Гвардійській, Лісовогринівецькій, Наркевицькій, Розсошанській та Чорноострівській громадах.

Більша частина коштів, а саме 7 млн гривень, призначена для капітальних ремонтів у закладах освіти, розташованих в окрузі. 2,3 млн гривень – на придбання, встановлення та будівництво спортивних майданчиків. Решта грошей – на ремонт закладів культури, будівництва зовнішніх мереж водопостачання та інших важливих об’єктів для ОТГ.

Що важливо – перелік об’єктів та ключові пріоритети у роботі були затверджені з урахуванням інтересів місцевої громади. Це і капітальний ремонт шкіл садочків, модернізація, утеплення фасадів, заміна віконних блоків, будівництво нових спортивних майданчиків для наших дітей, які тепер отримали змогу навчатися в комфортних умовах.

keyboard_arrow_up