Сергій Лабазюк: Мешканці Хмельниччини мають бути забезпечені якісними препаратами за програмою "Доступні ліки" (прес-служба Сергія Лабазюка)

Сергій Лабазюк: Мешканці Хмельниччини мають бути забезпечені якісними препаратами за програмою "Доступні ліки" (прес-служба Сергія Лабазюка)

Народний депутат України Сергій Лабазюк звернувся із запитами до міністра охорони здоров’я та Національної служби здоров’я України, в яких просить роз’яснити, які препарати будуть фінансуватися за програмою «Доступні ліки».

Про це повідомила пресслужба нардепа.

Депутат поінформував, що до нього систематично звертаються мешканці Хмельницької області щодо недостатньої якості препаратів, які входять до програми "Доступні ліки". Зокрема, механізм відшкодування поширюється на деякі  серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

Разом з тим, депутат зазначив, що за інформацією МОЗ на поточний рік фінансування збільшилося, однак окремий код класифікації видатків зник.

У 2020 році, за інформацією МОЗ, сума запланованого фінансування зросла до 2,1 млрд. грн. однак, не повідомлялось, яка саме частина коштів піде на фінансування програми «Доступні ліки».

«Враховуючи такі зміни, важко встановити, якими чином планується використовувати збільшений бюджет – через суттєве розширення переліку лікарських засобів, за якими буде надаватися компенсація, чи через якісне зростання номенклатури таких засобів», - зауважив депутат.

Тому Сергій Лабазюк просить надати інформацію, чи планується збереження програми «Доступні лики» у 2020 році в повній мірі, чи буде здійснено заміну назви програми. Також нардеп просить МОЗ повідомити, які препарати будуть підлягати компенсації за програмою «Доступні ліки» у 2020 році.

Нагадаємо, після реєстрації депутатського запиту Сергія Лабазюка, наказом МОЗ від 1 червня 2020 року затверджено Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.

Новий Реєстр містить 246 позицій, що на 11 менше, ніж у Реєстрі, затвердженому попереднім наказом. Однак при цьому з 246 препаратів 77 відшкодовуються державою пов­ністю, що на 4 позиції більше, ніж раніше.

Додайте Всім.юа до вибраних джерел у Google

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:27 Чи повернеться спека? Прогноз погоди для Хмельницького на 27-31 липня 17:07 Планові відключення світла в Хмельницькому 27 - 31 липня (ГРАФІК) 16:03 Кемпінг на Бакоті: де зупинитись і скільки це коштує 15:32 У Кам’янці-Подільському пройшов автомобільний ретрофестиваль photo_camera Від читача 14:41 Протидія порушенням митних правил: результати роботи Хмельницької митниці за перше півріччя 2026 року 14:18 Знайшли 20 кілограмів срібла: на кордоні зупинили автобус «Мілан-Хмельницький» photo_camera 13:26 20 хмельницьких медиків отримають премії від міськради (ІМЕНА) 12:12 Хмельницький в Instagram: 10 кращих фото за тиждень photo_camera 11:06 Горів магазин і квартири: на Хмельниччині сталося 8 пожеж 10:05 Купуючи путівку до Іспанії, хмельничанка натрапила на шахраїв 09:04 «Транспортний колапс»: хмельничанка просить зупинити облаштування зупинки біля «Либідь Плази»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up