Точка зору: У Верховній раді зареєстрували законопроект щодо продовження мораторію на продаж с\г земель

Точка зору: У Верховній раді зареєстрували законопроект щодо продовження мораторію на продаж с\г земель

Відміна в умовах військового стану та економічної кризи мораторію на відчуження сільгоспземель, без врегулювання на законодавчому рівні процедури обігу земель с/г призначення - загроза як національній, так і продовольчій безпеці країни.

Таку думку висловив один із авторів законопроекту №7350 (щодо мораторію на продаж земель с/г призначення до 1 січня 2019 року), народний депутат Сергій Лабазюк.

За його словами, профільний аграрний комітет ВР одностайний в наступному: для відкриття ринку землі необхідно завершити інвентаризацію і розмежування земель сільськогосподарського (призначення державної, комунальної та приватної власності); провести загальнонаціональну нормативно-грошову оцінку земель с/г призначення; вдосконалити процедуру реєстрації земель.

За словами політика, цих аргументів достатньо, щоб зрозуміти, чому поки наша країна не може запустити повноцінний ринок землі.

Саме тому є необхідність продовжити мораторій на продаж чи іншим способом відчуження земельсільськогосппризначення та напрацювати детальну покрокову процедуру введення в економічний обіг сільськогосподарських земель», - наголосив С. Лабазюк.

При цьому він зазначив, що головне на сьогодні в питанні мораторію – не спекулювати на земельній темі й «не забалакувати її для отримування політичних балів».

«Треба нарешті відповідально підійти до вирішення даного питання і розібратися з гамлетівським: бути чи не бути? Що маємо на сьогодні? Робоча група напрацьовує законодавчі зміни, залучені аграрні асоціації, громадськість, фермери. Хочу вірити, що нам вдасться напрацювати пакет законопроектів вже в найближчі місяці. Вони обов’язково будуть представлені на обговорення громадськості, а після того лише будуть вноситися до сесійної зали. Тому щоб не створити колапсу в земельному питанні – потрібно діяти. Бо є люди, які хочуть продавати землю, є ті, хто не хоче продавати. Наше завдання – забезпечити можливості всім», - додав С. Лабазюк.

Проект Закону про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
15:48 «Вимагав 2 200 доларів за підпис»: посадовця Хмельницької ОВА затримали на хабарі 15:31 «Згадуючи про нього, ти посміхаєшся»: у Хмельницькому попрощалися із Сергієм Приставчуком 14:49 «Батьки втратили єдину доньку»: уродженку Хмельниччини зґвалтували та вбили у Рівному 14:01 «Зник після конфлікту з мамою»: на Хмельниччині всю ніч шукали підлітка Від читача 10:22 До уваги перевізників! 13:13 Наводив удари по Хмельниччині: місцевого жителя судитимуть за держзраду 12:30 Світло можуть вимкнути без попередження: на Хмельниччині запровадили аварійні знеструмлення 11:46 Пожежа у Хмельницькому: на проспекті Миру горіло виробниче приміщення (ВІДЕО) 11:01 До 25 переломів на день: що відбувається у хмельницькому травмпункті 10:19 Запшикав працівників ТЦК балончиком: судитимуть жителя Хмельницького району 09:30 Жителів Хмельниччини запрошують на роботу в патрульну поліцію: умови та зарплата 09:00 Курс валют у Хмельницькому на сьогодні, 5 лютого (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 21:15 Графік погодинних відключень світла у Хмельницькому та області на 6 лютого 21:01 На щиті — четверо військових з Хмельниччини: Пославський Андрій, Резничук Дмитро, Слободян Олександр, Ярмошук Василь 20:03 На Хмельниччині очікують негоду 6 лютого — оголошено жовтий рівень 19:04 Планові відключення світла у Хмельницькому на 6 лютого 18:28 На Хмельниччині зареєстровані сім індустріальних парків. У якому вони стані? 17:43 У Хмельницькому попрощаються з двома військовими: Сергієм Приставчуком та Юрієм Ткачуком 17:01 Зникли два мільйони гривень: директор коледжу на Хмельниччині отримав підозру 16:13 Серед звільнених з полону — шестеро жителів Хмельниччини, — ОВА
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up