Віолета Лабазюк нагородила аграріїв Хмельниччини за плідну працю
#пресслужба
У третю неділю листопада в Україні традиційно відзначається день працівників сільського господарства. Це свято в першу чергу тих, завдяки чиїй праці держава має потужний ресурс для розвитку економіки країни.
З нагоди професійного дня аграріїв, в обласній філармонії відбулися урочистості. До вітань працівників аграрної галузі долучилося керівництво обласної ради та обласної військової адміністрації. Також на заході були присутні представники сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств й депутати обласної ради.
Голова обласної ради Віолета Лабазюк та її заступник Валентин Соколюк подякували аграріям за щоденний значний внесок у наближення перемоги України у російсько-українській війні.
Також працівників цієї галузі нагородили Грамотами обласної ради. А саме - за значний особистий внесок у розвиток і підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва, активну діяльність, спрямовану на удосконалення аграрної галузі, вагомі трудові здобутки, плідну соціальну та волонтерську роботу в умовах воєнного стану та високий професіоналізм.
-
Хмельниччина – потужний аграрний регіон. До 24 лютого 2022 року понад 60 мільйонів тонн вирощеного нашими аграріями зерна експортувалося за межі країни, потужно розвивалося тваринництво, вирощувалися нові сільськогосподарські культури, розвивалася аграрна галузь в цілому. Повномасштабна війна стала справжнім випробуванням для працівників аграрно-промислового комплексу. Але попри усі виклики ви адаптувалися до непростих реалій сьогодення, ваші колективи продовжують в умовах війни працювати над впровадженням новітніх технологій, сучасної техніки та обладнання, нарощування виробництва сільськогосподарської продукції, переробної та харчової промисловості, яка має попит і є конкурентноспроможною як на внутрішньому, так і на світовому ринках, - зазначила голова обласної ради.
-
Приємно, що Хмельниччина, навіть у цей складний час військової агресії, традиційно отримує найвищі показники у сільськогосподарському виробництві України. У поточному році аграрії області увійшли до п’ятірки кращих з валового виробництва зерна, посідають перше місце в державі з урожайності ранніх зернових культур і соняшника. Стабільно лідирують за кількістю поголів’я великої рогатої худоби, валовому виробництву молока, - додала Віолета Лабазюк.
Значному підвищенню продуктивності праці сільгоспвиробників сприяє Програма розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2023-2027 роки. Саме нею надається щорічна бюджетна допомога дрібним сільськогосподарським виробникам за різними напрямами діяльності агропромислового комплексу.
Зокрема, цьогоріч передбачена часткова бюджетна підтримка сільськогосподарської галузі у сумі 4,5 мільйона гривень. Станом на сьогодні прийнято 237 заявок на суму 3 мільйони 300 тисяч гривень. Всі кошти вже перераховані заявникам на придбання сільськогосподарської техніки та обладнання.