Земельна конституція: Лабазюк пояснив, які прогалини в законодавстві призведуть до анархії (пресслужба С.Лабазюка)

Земельна конституція: Лабазюк пояснив, які прогалини в законодавстві призведуть до анархії (пресслужба С.Лабазюка)

В законі про відкриття ринку землі, який вступає в дію у липні 2021 року, відсутній механізм оцінки земельних ділянок. Це може призвести до анархії та зловживань при купівлі-продажу територій.

Таку думку в ефірі телеканалу “Kyiv.Live” висловив представник депутатської фракції «Партії «За Майбутнє», народний депутат Сергій Лабазюк.

На переконання політика, можливість продавати та купувати українські землі тягне за собою проблему: «Це бомба сповільненої дії (закон про ринок землі, - ред.). Ми не прийняли ще десятки законів для ефективної дії земельної реформи. В липні матимемо свого роду анархію, коли купувати землі можна, а механізм оцінки ділянок відсутній».

Українці готові продавати землі, проте за якою системою, задається питанням Лабазюк. За таких умов є ризик - більшість громадян будуть ошуканими. За словами нардепа, ключове завдання земельної реформи - захистити українську власність та права фермерів, а також залучити інвестиції.

Щодо законопроекту #2194, який передбачає передачу управління державних земель об’єднаним територіальним громадам, депутат вважає - прийнятий він із запізненням в 3-4 роки. Адже земельний документ необхідно було ухвалювати паралельно з реформою децентралізації.

«Передача земель в управління громадам - ключовий інструмент, який дає можливість органам місцевого самоврядування наповнювати бюджети та ефективно використовувати свої території», - говорить Лабазюк.

Даний законопроект - необхідний для подолання корупції в земельній сфері та є підґрунтям для розвитку регіонів, вважає політик. Проте єдиним цим документом земельна реформа не завершується.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:31 Стане холодніше: погода 8 лютого на Хмельниччині 18:08 У боях загинули військові з Хмельниччини: Ігор Кучерявий, Сергій Писарівка, Яків Поліщук 17:41 Юного бійця з Кам’янця-Подільського відзначили нагородою Міноборони 17:15 На Хмельниччині ввели критичні обмеження електропостачання Від читача 18:52 Аксесуари для ритуалів та біодобавки: поліцейські припинили діяльність двох груп шахраїв 16:17 У Хмельницькому попрощаються із загиблим військовим Андрієм Демʼяненком 15:29 Постраждалий внаслідок обстрілу житель Хмельниччини перебуває в реанімації 14:35 На Хмельниччині посиляться морози: що прогнозують синоптики 13:46 Уламки дрона поранили чоловіка: прокуратура відкрила провадження через атаку на Хмельницький район 13:03 На Хмельниччині жінка отруїлася чадним газом 12:04 На Хмельниччині ввели спеціальний графік аварійних відключень світла, — обленерго 11:21 Нічна така на Хмельниччину: в ОВА розповіли більше подробиць 10:28 У ліцеї Хмельницького побили десятикласника: поліція відкрила кримінальне провадження 09:30 Хмельниччину атакували ракетами і дронами: є постраждалий
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up