Зниження ставки ПДВ до 14%: Сергій Лабазюк пояснив, що тепер очікувати українських аграріям (пресслужба Сергія Лабазюка)

Зниження ставки ПДВ до 14%: Сергій Лабазюк пояснив, що тепер очікувати українських аграріям (пресслужба Сергія Лабазюка)

Верховна Рада України у четвер, 17 грудня, ухвалила законопроект, який передбачає зниження ставки ПДВ для агросектору з 20% до 14%. «За» проголосували рішення 255 народних депутатів України, що свідчить про підтримку від усіх фракцій.

Проєкт закону передбачає зниження ставки ПДВ по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України окремих видів сільськогосподарської продукції, а саме:

  • велика рогата худоба;
  • свині;
  • вівці;
  • пшениця;
  • жито;
  • овес;
  • ряд іншої агропродукції.

Народний депутат  Сергій Лабазюк на своїй офіціальній сторінці в Facebook пояснив, чому ухвалений законопроєкт так потрібен українським аграріям і яких змін тепер очікувати.

«Це ті товари, які не реалізуються кінцевому споживачу, тому ПДВ з них фактично не сплачується, а йде виробникам у так званий «депозит», на який вони зменшують податкове навантаження, або повертають суму з бюджету. А ось тут основна зміна для Держбюджету і його доходів! Якщо ставка менша, то виробники менше будуть претендувати на повернення ПДВ. Ми мінімізуємо так звані схеми «скруток», якими недобросовісні виробники можуть зловживати», - заявив Лабазюк.

З його слів, тепер аграріям вивільняються живі кошти у розмірі 6%. До того ж очікування з протягнутою рукою компенсації від податкових органів вже буде не таким актуальним.

Подібна практика некорупційної підтримки аграрної галузі є досить успішною в інших країнах. Зниження ставки ПДВ сприятиме підвищенню в Україні конкурентоспроможності агропродукції, ліквідації схем ухилення від оподаткування, а також виведенню значної частини економіки з тіні.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up