Хочуть залучити близько 47,5 мільйона гривень інвестицій.
Таким чином планують оновити вокзальну інфраструктуру.
Залізничний вокзал Хмельницького може потрапити у концесію. У Кабінеті міністрів України сподіваються, що це дозволить залучити близько 47,5 мільйона гривень інвестицій. Тривалість концесії становитиме 20 років.
Довідка. Концесія — це надання державою або місцевою владою майна в управління на платній та строковій основі.
Власником залізничної станції «Хмельницький» є акціонерне товариство «Укрзалізниця», що належить державі. В «Інвестиційному атласі України» йдеться, що запланована концесія має бути державно-приватною. Тобто залізничний вокзал планується передати приватному підприємству.
Разом з хмельницьким вокзалом у концесію хочуть передати також вокзали шести інших міст України — Києва, Харкова, Вінниці, Дніпра, Миколаєва та Чопа. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на міністра інфраструктури України Владислава Криклія.
Концесією вокзалу «Київ-Пасажирський», за словами міністра, цікавиться компанія, яка побудували найвищий у світі хмарочос «Бурдж Халіфа». Колишній голова «Укрзалізниці» Євген Кравцов говорив, що передача вокзалів у концесію допоможе залучити приватні інвестиції для реконструкції вокзальної інфраструктури.
Представлений урядом «Інвестиційний атлас» також передбачає, що акціонерне товариство «Хмельницькобленерго» має бути приватизоване. Зараз 70% акцій володіє держава. На сайті Фонду державного майна вказано, що товариство готують до приватизації.
Нагадаємо також, що раніше уряд затвердив перелік підприємств, які не можна приватизувати. У Хмельницькому таке лише одне — державне підприємство «Новатор».
Чи варто віддавати залізничний вокзал у концесію?
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.